Hobitka Hobitka komentáře u knih

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Jako obvykle: jasně nadhozené ústřední téma a nepříliš populární inteligentnější hlavní hrdina.
A je to dobré.
Sice zde nemůžete hledat nějaký strhující akční děj, ale příběh je přirozený a postavy věrohodné. Stejně jako další autorovy knížky mě i tato nutila k zamýšlení se nad mezilidskými vztahy a lidmy obecně.
Není to žádná těžká kovadlina, ani vyloženě oddechovka - prostě tak akorát :)

10.06.2017 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Moc jsem nevěděla, co od této knížky čekat, ale řekla jsem si, proč ji prostě nezkusit? A tak jsem ji zkusila.
Musím říct, že John Green má své postavy opravdu podobné, ale nemyslím si, že je to nějak extra špatně. Postavy jsou prostě přirozené, lidské.
Knížka je napsána čtivě, jestli v ní však hledáte šíleně akční děj, sáhli jste vedle. A podle mě, by tu spíš zavazel.
Jde o to, zamyslet se nad ústřední tematikou a nějak si to v hlavě sesumírovat.

10.06.2017 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nejprve jsem viděla film, a ten mi přirostl k srdci. Později jsem zjistila, že je podle knihy a konečně jsem se dostala k jejímu přečtení :)
Nevím jestli by mě trochu zdlouhavý začatek neodradil, kdybych se netěšila na události, o kterých jsem věděla z filmu, ale po pár prvních kapitolách mě kniha opravdu vtáhla.
Nevyhnula jsem se srovnávání s filmem a musím říct, že kniha je o dost lepší, hlavně v podrobnějším popisu společenství duší a dalších světů. Film je podle mě velice zdařilý, ikdyž je poněkud zjednodušený.

08.02.2017 5 z 5

Život není kabaret Život není kabaret Jacqueline Wilson

Úžasné pokračováni mé milované série!

01.02.2017 5 z 5