Hella Hella komentáře u knih

Spálený zimou Spálený zimou Pete Zacharias

Velmi slušný krimi román. A je fajn, že další díly budou pokračovat. Sice trochu váhám, zda je mi Rooker skrz "své dětství" spíš sympatickou postavou nebo ne, ale číst budu určitě dál.

08.01.2024 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi povedená trilogie, klobouk dolů před takhle mladou autorkou za tak čtivé příběhy. Další knihy si určitě nenechám ujít.

02.01.2024 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Doba zlá a smutná, prožitky lidí přetěžké, životy přeživších často od mládí předurčené k živoření. Popsáno věrně, procítěně, silně. A nejspíš každého čtenáře musí napadnout, jaké máme štěstí, že jsme tu dobu nezažili. A kéž bychom už nikdy nezažili.

29.12.2023 4 z 5

Pouštní hvězda Pouštní hvězda Michael Connelly

Tradičně dobré. Chvílemi tentokrát sice trochu rozvleklé, ale vysoký standard si Connelly jako vždy dokáže pohlídat. A chápu správně, že jde zřejmě o poslední Harryho příběh?

27.12.2023 3 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Že já se nepoučím? Už by mi mělo být dávno jasné, že čím větší těšení a očekávání, tak tím spíše pak následuje zklamání. A Rozpolcený je toho naprostým důkazem. S bídou 3*, a to ještě spíše až za ten konec, protože první dvě třetiny jsem si připadala vcelku dezorientovaně, s tolika identitami a prolínáním hrdinů.

27.12.2023 3 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Příliš zdlouhavé, ale na druhou stranu se to četlo dobře. Takový lepší průměr.

21.12.2023 3 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Vážně jsem podle komentářů ostatních doufala, že si z příběhu sednu na zadek. No nesedla. Nebylo to špatné, ale extra třída také ne.

18.12.2023 3 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Strááášně moc se to táhlo, ten prostředek byl skoro za trest. A čtivost pro mě zrovna tak pokulhávala. O 150 stran méně a mohlo to u mě aspirovat na plný počet. Takhle jen za 3*.

18.12.2023 3 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Solidní čtivý příběh, jen těch stránek v tomto případě mohlo být méně.

11.12.2023 3 z 5

Pilotova dcera Pilotova dcera Audrey J. Cole

Taková povrchní jednohubka. Čtení na odpoledne, když není nic lepšího na práci. Nesrovnávat v žádném případě s geniálním a propracovaným Haileyem.

11.12.2023 2 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Skvělé! A cokoliv dalšího bych řekla, jen bych se opakovala po předchozích komentujících, zejména po uživatelce "soukroma", která mi mluví z duše.

01.12.2023 4 z 5

Vše temné a nebezpečné Vše temné a nebezpečné Stacy Willingham

První dvě třetiny knihy mi připadaly poměrně zdlouhavé, ale konec to vynahradil a i když jsem si byla skoro jistá, že znám rozuzlení, byla jsem vedle jak ta jedle.

25.11.2023 3 z 5

Rudí jezdci Rudí jezdci Robert Dugoni

Za mě hodně hodně zdlouhavé a zdaleka ne tak čtivé jako minulé díly. O 100 stran méně by příběhu podstatně přidalo na atraktivitě.

22.11.2023 3 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Sloan je na můj vkus příliš přesvědčená o své nesmrtelnosti a výjimečnosti než abych ji mohla považovat za úplně sympatickou hrdinku. Taky zápletka mě zrovna dvakrát nebavila a nějak doteď nemůžu pochopit tu neskutečnou složitost a pracnost při výběru ukrytu... No ale dejme tomu, průměr to ještě pořád je.

20.11.2023 3 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

(SPOILER) Vědět, že velkou částí knihy bude stupidní upejpání ve smyslu chci ho/nechci ho; přitahuje mě/ale ne; byla to jednorázovka a už se to nebude opakovat; je pěknej - je moc pěknej.... atd., tak si knihu namouduši nepůjčím.

13.11.2023 2 z 5

Hořící pole Hořící pole Ryan Steck

Jojo, souhlasím - poměrně slušné akční počtení. Nový autor, nový hrdina, nová série... Za mě dobré a doporučuji, i když i pár nejasností (včetně poměrně nevěrohodného motivu) by se našlo (a sem tam bohužel i gramatická hrubka).

01.11.2023 4 z 5

Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla... Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla... David Baldacci

Pokazím statistiku (97%/6 hlasů), protože za mě to byl jen a jen průměr a ani k Devinovi jsem si nedokázala najít schůdnější cestu.

27.10.2023 3 z 5

Pacientka Pacientka Tim Sullivan (p)

Straááášně rozvleklé a Cross už nepříliš zábavný, neboť skoro normální. Se skvělým prvním dílem nesrovnatelné.

19.10.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

První polovina knihy za 4*. Druhá za 2,5 a táhnoucí se jako týden před výplatou. Čtivé ano, ale pomalé a poklidné zrovna tak. A to je něco, co u detektivky až tak neoceníte.

06.10.2023 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Skvělé! Věrohodné, nepřeháněné a nesentimentální vyprávění o pár desítek let starých časech a všem, co s tím tenkrát souviselo. Jen těch ženských mi bylo líto, každé jedné z nich.

02.10.2023 4 z 5