Pilotova dcera

Pilotova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515359/bmid_pilotova-dcera-npC-515359.jpg 4 47 12

Thriller pro fanoušky knih Arthura Haileyho! Vítejte na palubě letu 385 společnosti Pacific Air, který míří ze Seattlu do Honolulu. Cora se bojí znovu létat poté, co její manžel nedávno zahynul při havárii vrtulníku, přesto se letecky vydá uctít jeho památku. V polovině cesty přes Pacifik se letadla zmocní únosci. Šest lidí zabijí – včetně pilotů. Cora je sice mladá vdova, matka a zdravotní sestra... ale jak se vše kolem ní hroutí, do popředí se dostává, že je také pilotovou dcerou. Neví, komu věřit, a tak jí nezbývá než spolupracovat s mužem, který sedí vedle ní, detektivem z oddělení vražd Kylem Adamsem. A doufat, že zachrání nejen sebe, ale i zbývajících sto čtyřicet dva lidí na palubě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Pilot´s Daughter , 2021

Katy_vKnihách
21.02.2024 4 z 5

Trošku urychlený příběh, více stránek by v tomhle případě vůbec neuškodilo. Začátek byl tak šílený rychlý, že jsem se ani nestihla začíst a hlavní příběh už tak nějak uběhl. Ale, potom to nabralo přiměřené tempo, a člověk měl čas ponořit se opravdu do děje. Četlo se to s lehkostí díky krátkým kapitolám, a i na tu délku to nepostrádalo onu kapku napětí, která každá kniha v tomhle žánru potřebuje. Padající letadla mám prostě ráda, mě se to líbilo.

Fleur213
16.02.2024 5 z 5

Úžasné! Našla jsem svoji novou oblíbenou autorku. Skvěle vybudované napětí, psychologie postav, nečekané zvraty. Takhle kniha mě nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Vřele doporučuju všem milovníkům napínavých thrillerů, kteří si rádi počtou o boji o přežití.

PetraDD
14.02.2024 5 z 5

Velmi kratka knizka prectena za jeden den. Vic se mi libila prvni cast, ale celkove to bylo super :)

iveta3689
10.02.2024 5 z 5

Super překvapení. Děj není originální, od začátku je jasné, jak kniha dopadne. Ale je tak výborně napsaná. Nenudí, čte se sama.

GYROTOURBILLON
06.02.2024 5 z 5

Letecká chuťovka, akce v kokpitu dobře popsaná. Ano, jsou i napínavější knihy na téma dopravní letadla. Ale já jsem spokojen.
A kdo chce silnější drive, ať skousne Turbulenci od J.J. Nance.

alzbeta4340
28.01.2024 4 z 5

Zbytečně krátké, ke škodě věci. Chtělo to zápletku více rozepsat, aby se čtenáři lépe do všech postav vžili. Možná bude této knize více sedět audioverze.
3,5 hvězdičky

cleopatra11
25.12.2023 5 z 5

Taková jednohubka a oddechovka na 2 dny. Nebylo to špatné.

Hella
11.12.2023 2 z 5

Taková povrchní jednohubka. Čtení na odpoledne, když není nic lepšího na práci. Nesrovnávat v žádném případě s geniálním a propracovaným Haileyem.

DK197
04.12.2023 4 z 5

KNIHA: Odpočinkový thriller. Do poslední chvíle si nebudete jistí, kdo z pasažérů uneseného letadla přežije. Moc se mi líbilo zpracování popisu samotného pilotování letadla. Najdete tu i příjemné postavy a několik zajímavých dějových momentů. Řečeno přesněji, dávám něco mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. Jako relaxace proč ne.

knihomolka27
18.11.2023 2 z 5

(SPOILER) Dobrý nápad, který by v rukou jinych autorů byl na více hvězd, ale autorcino zpracování mi moc nesedlo.

Příběh je takový hrozně odosobneny, hodně klouže po povrchu. Na postavách mi příliš nezáleželo. Styl psaní byl hodně zdlouhavý a nezazivny, takže až na pár scén celkem uspaval.

Postavy byly celkem bez charakterů, nelibilo se mi, že tu autorka zase protlacila celkem na sílu romantickou linku. Chování některých postav bylo zvláštní a nedavalo smysl, ani další linky s prezidentkou a Eddiem mě vůbec nebavily.

Za mě by to bylo určitě lépe stravitelné jako film, ale v knižním podání mi to přijde málo .

biki
04.11.2023 3 z 5

Tak přečíst se to jistě dalo, letecká část byla až na jistou událost velmi slušná. Ale vzhledem k osobnostem pachatelů se mi jejich jednání zdálo hodně nevěrohodné, místy hloupě naivní. Také motivace jedné části skupiny pachatelů byla víc než sporná. Nicméně v knize bylo pár opravdu napínavých a zajímavých momentů, takže bych ji úplně nezatratila. Jak je níže uvedeno - jen taková jednohubka ke kafi.

Jeanine8
22.10.2023 4 z 5

Taková akční jednohubka na 2 večery.