Hella Hella komentáře u knih

Její poslední výdech Její poslední výdech Robert Dugoni

Nebylo to špatné, jen těch stran a rozvláčného vyprávění bylo trochu moc na to, aby to bylo vysloveně skvělé.

02.10.2023 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tohle byl špičkový příběh, za mě nejlepší ze série, ačkoliv chvilkami nebyl úplně uvěřitelný. (A taky těch lidských ztrát bylo trochu přehnaně moc). Nicméně kniha se od první do poslední stránky prostě odložit nedala. Doporučuji.

02.10.2023 4 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Jojo, hodně akční akčňovka, pro milovníky žánru velmi doporučuji. Sice mě trochu iritovala ta věčně se modlící rodina, která si tak nějak na problémy založila - svou účastí na jedné prima akci, ale Court to prostě vyvažuje. Vždycky.

25.09.2023 3 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Perfektní. Prostě perfektní.

25.09.2023 5 z 5

Svit temnoty Svit temnoty Paula McLain

Ani jsem nečekala, že příběh bude tak poutavý a hlavní hrdinka až tak realistická a sympatická. Na to, že jsem po knize sáhla v podstatě náhodou, je to pro mě velmi příjemné překvapení.

19.09.2023 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

(SPOILER) Za mě ne. V momentu, kdy zjistíte, že padouch má asi tak 20 životů - a ještě vědecky obhajitelných - mě to tak otrávilo, že jsem zbytek knihy musela přeskákat.

18.09.2023 2 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Já opravdu s každým dalším přečteným dílem nesnáším tu Lottie víc a víc. Jak může být nějaká literární postava, kterou autorka určitě stvořila s úmyslem ji naopak čtenářům přiblížit a udělat lidskou a sympatickou, (mně) tak příšerně protivná a nepříjemná? O svoji rodinu nedbá, vcelku může aspirovat nejen na Matku, ale i Dceru roku, Xanax po kapsách, věčná cigareta, alkohol po nocích, nepříjemná na tým.... A ano, jak tu někteří píší, to divení se, že jedenáctiletí mívají mobily, je hodně komické..... 2,5*

11.09.2023 3 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

No - a pak se v tom vyznejte! Ten prodavač mě totálně rozhodil ;-). A jinak se mi moc líbí, s jakou lehkostí autorka píše, protože podobně lehce se to pak taky čte. I tak mám ale na čele pomyslného žebříčku Odbočku v lesích. Zde hodnotím 3,5*.

04.09.2023 3 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Nenapadá mě co více o knize říci než že je to více než důstojné pokračování série se Sneijderem a zcela jistě si zachovává vysoko nastavenou laťku.

01.09.2023 4 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Tohle byla hodně slušná jízda. Sice nepříliš věrohodná, ale zato poutavá a napínavá. Zblajznuto za nedělní odpoledne.

28.08.2023 4 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

No - ne, nelíbilo. A i když vím, že z velké části za to může moje obrovská antipatie k nesympatické Virginii a otrávenost z Livie (čili autorka odvedla dobrou práci, když mě příběh takhle "vzal"), tak ani tak nedokážu hodnotit nijak vysoko, protože ve srovnání se špičkovými novějšími příběhy Linkové je tohle pouhý slabý odvar.

24.08.2023 2 z 5

Poslední noc Poslední noc Riley Sager (p)

Z mého pohledu překombinované a určitě se to nedá srovnávat s autorovými prvními knihami.

21.08.2023 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Na jednu stranu opravdu velmi čtivé. Na stranu druhou - totálně nesympatičtí hrdinové a jejich konání vesměs neskousnutelné či nepochopitelné.

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Čtivé, věrohodné, zábavné ve smyslu od čtení neodtrhnutelné. Zkrátka Fieldingová ve své vrcholné formě.

21.08.2023 4 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Připadám si autorkou podvedená, ta slátanina, která z toho nakonec vykrystalizovala, je pro mě opravdu .... slátanina.

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Jak čtu obvykle Freemana ráda, tak tohle byla s prominutím děsná blbina.

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

(SPOILER) Mě příběh dost bavil. Sice ano, hlavní hrdinku by tam v reálu nikdy nemohli vybrat a jednoznačně patřila spíš na odvykačku než kamkoliv jinam, ale knize to až tak moc neublížilo. Co mi vadilo mnohem víc, je ten nesmysl, že nedonošené miminko by mohlo přežít ten šílený mráz a ledový vzduch. Každopádně čtivé to bylo hodně a vraha jsem neuhodla po většinu knihy.

07.08.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Nechce se mi ani věřit, že tohle je dílo B. A. Paris. Tohle nezábavné, vlekoucí se dění, resp. spíše "nedění" plné jmen a váhání, zda v domě žít či ne. Bohužel - nebavilo.

02.08.2023 2 z 5

Chladná spravedlnost Chladná spravedlnost Ant Middleton

Tohle je velké zklamání, hodnotím s přimhouřenýma očima za necelé 3* a zůstává mi rozum stát, jak to ostatní hodnotící vnímají jinak (93%). Vždyť je to béčko-céčkovka jak hrom, má to spoustu nedomyšleností, hrdina je - pochopitelně - nadčlověk a ještě ty neobratné překladatelské lahůdky typu "rány utrpěné v boji" nebo lépe "propukl v úsměv" spolu s několika gramatickými/stylistickými chybami......? Za sebe nedoporučuji.

31.07.2023 3 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Takový skousnutelný průměr s nepříliš sympatickými postavami. Nic extra, co by vám v hlavě zůstalo delší dobu.

25.07.2023 3 z 5