helenah helenah komentáře u knih

Markéta vaří Rettigovou Markéta vaří Rettigovou Markéta Hrubešová

Jiná než obvyklé kuchařské knihy... psaná s velikou úctou k paní Magdaléně a přitom krásně současně a tak jednoduše, že dostanete chuť tyto recepty zkusit. A možná až se vám po kuchyni začne linout vůně masa na víně a kaprlat a kompotů a jablíček v županu a..... vzpomenete si jako já na svou babičku a dobroty, které uměla jen ona. Dík paní Markéto. Ona láska a pohoda opravdu prochází žaludkem. A vůbec to není hloupá fráze.

28.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Něco tak úžasného a strhujícího jsem ještě nečetla. Snad i ta chřipka na mě skočila proto, abych mohla číst...protože nešlo odtrhnout se od příběhu Kyi, překrásné, silné, čisté, těžce zkoušené holky z bažin- jak jí říkali. Holka z bažin byla ale pro všechny, kdo ji mohli poznat nádherná jako čistá voda, jako svěží vítr, jako pírko vzácného ptáka.
Knížka, ke které se budu vracet. A za kterou jsem z celého srdce vděčná.

27.02.2023 5 z 5

Výchova podle slavných maminek Výchova podle slavných maminek Markéta Behinová

Rozhovory,které vycházely v časopisu Maminka. Krásné slavné ženy....starostlivé šťastné maminky. Jo, čte se to hezky.

23.02.2023 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Raději nebudu hodnotit body. Všechno co paní spisovatelka napsala mám prostě ráda. Každá z jejích knih má atmosféru, kvůli které se k nim vracím. A vím že právě kvůli zvláštní atmosféře se budu vracet i k tomuto příběhu strašlivě nesympatické Marianny....:-)

16.02.2023

Temná tvář princezny Ivety Bartošové Temná tvář princezny Ivety Bartošové Tomáš Gottlieb

To musela být fakt nenávist, která panu "spisovateli" vedla ruku, když tento hnus psal....

12.02.2023 odpad!

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Písnička se zpívá, pohádka se povídá. A kdo se rád dívá, hezké věci uhlídá. Takhle prostý verš uvádí tuto překrásnou knihu, milovanou už třetí generací dětí a jejich rodičů a prarodičů. Verše Františka Hrubína, obrázky Jiřího Trnky nikdy nezestárnou, nikdy nepřestanou hladit a těšit.

09.02.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Nejen ženy, ani muži to v životě ani v tomto románu nemají lehké...a
všichni v sobě neseme otisk našich předků a to jak se chováme je někdy prostě jen proto, že to jinak neumíme...nebo kolik trápení jsme museli unést.
Knížka Podbrdské ženy se mnou zacloumala. Četla jsem předchozí komentáře....že se vlastně v té knize neděje nic světoborného. Možná, že hrdinové knihy měli sílu žít dál všemu navzdory právě proto,že věřili, že už musí být líp, že válka skončí, nemoc se vyléčí, nevěry přestanou, neúspěchy a útlak přestanou.
Vím že se k této knížce budu vracet a moc děkuji, paní Poncarová, za dva úžasné dny, které jsem při čtení prožila.

20.01.2023

Tradiční český rok Tradiční český rok Josef Lada

Nádherná kniha...Nádherná proto že nějak zvláštně, až kouzelně navodí atmosféru, vůni, barvy, a i zvuky každého z ročních období.
Moc děkuji a přiznávám,že ji mám ve své knihovně jako krásný skvost.

03.12.2022 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Kdo má rád styl psaní paní Körnerové,bude spokojený. Život postav knihy zasazený do historických souvislostí, takových jaké skutečně mohly být, proměna charakterů, trocha napětí, nenávist i láska...konec který nebudu prozrazovat:-) Jsem spokojená, moc jsem se na knihu těšila a nezklamala mě.

26.11.2022 5 z 5

Dekorace pro radost: Háčkování, pletení, vyšívání, šití Dekorace pro radost: Háčkování, pletení, vyšívání, šití Květa Sudová

Pro nás, které milujeme ruční práce kniha plná inspirace, pro ty kdo třeba teprve objevují, jak krásné a duši hojící je vzít do ruky klubíčko, jehlice, háček, kus látky, jehlu.....je to průvodce a pomocník.
Ta knížka se mi moc líbí a opravdu ji doporučuji.

05.10.2022 5 z 5

K tomu co píše @ctv není co dodat. Jen poděkovat paní spisovatelce, že - nevím z jakého důvodu zamlčenou a neznámou - událost mistrovsky zpracovala a zdokumentovala.
Ufff je mi moc smutno....

15.07.2022 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Omnia mea mecum porto...neboli všechno své si neseme s sebou. To krásné...i to co jsme nezvládli,zvorali, zničili. A když máme stejně jako Helena štěstí na ty, kteří jsou schopni a ochotni odpouštět, protože i oni "všechno své nesou a někdy možná táhnou s sebou", může nastat prostý a krásný happyend.
Knížka Olivovník je krásná a já za ni děkuji.

02.07.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Díky za tento web a za komentáře ke knihám:). To ony mě přesvědčily, že ikdyž v této knize chybí můj oblíbený vyšetřovatel Bergman, že stojí za přečtení. Michaela Klevisová umí napětí, temno, tajemství...vepsat i do rozhovorů u kávy,do procházek lesem, do uvažování postav... Ta zvláštní atmosféra mě chytila a zůstává i po přečtení. Vždycky ve mně její knížky chvíli doznívají.
Stejně jako předchozí komentující mě její styl psaní prostě baví a knihu doporučuji.

24.05.2022 5 z 5

Prsten Prsten Danielle Steel

Asi nejhezčí kniha, kterou jsem od této autorky četla. Stejně skvělý je i film, který byl podle knihy natočen s Nastassiou Kinski v hlavní roli.

13.05.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Lena, Evarista, Tobie, Marta, Agnieszka, Paulita, Jan...dočetla jsem tuto úžasnou knížku a vůbec mi to nejde spát. Životní příběhy, jednání a myšlení postav, těch nádherných,silných ve své slabosti a bezmoci, i mocných a všeho schopných slabochů a lidských zrůd...to vše dokázala paní spisovatelka spojit do neuvěřitelně čtivého a krásného celku...Myslela jsem, že téměř 700 stran budu číst dlouho. Ale knihu jsem nakonec zhltla za tři dny, při čtení jsem i brečela, občas úžasem, občas vzteky...
Nechám to v sobě trochu uzrát a pak si knihu přečtu znovu, už v klidu.
Děkuji Vám paní Tučková. Byl to fakt silný zážitek.

05.05.2022 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Příjemné čtení, obě dějové linky se sbíhaly do velmi překvapivého závěru, který je smutný a krásný zároveň.
Mám moc ráda styl psaní paní spisovatelky...a už se moc těším na třetí román z této Bretaňské série

26.04.2022 5 z 5

Dvojí ortel Dvojí ortel Jana Pažoutová

Jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit drsnostmi v prvních kapitolách...(to radím všem stejně citlivým čtenářkám (řům). Knížka vás chytne a nepustí a hlavního hrdinu Vojtěcha si zamilujete. Možná si na konci jeho pátrání po těch, kdo mu způsobili tak neskutečnou bolest a trápení, stejně jako já řeknete.."tak to snad ne....?"
Díky za skvělý historický román paní spisovatelko. A jako někteří z těch kdo knihu hodnotili přede mnou dodávám, že by se mi moc líbilo přečíst si, jak se život Vojtěcha vyvíjel dál.

17.04.2022 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Připojím se k těm čtenářům, které Poslední bitva opravdu zasáhla a posadila na zadek...Kolik mi toho běželo během čtení hlavou a srdcem.
Třeba že jde zakrýt hloupost a vypočítavost pláštěm "ušlechtilosti" a není snadné poznat, jak odporná je to lež.
Nebo že musíme bojovat i zdánlivě marný boj, když jsme přesvědčení že je to dobrý boj.
A taky věřit, vytrvat, umět žasnout...a taky dokázat pokorně přijmout že k pravdě a dobru přicházíme z různých stran.

Pane Lewisi, děkuji vám.

04.04.2022 5 z 5

Začátek letopočtu Začátek letopočtu Radek John

Žádná hluboká sonda do dívčí a ženské duše, jen prostý příběh jedné Markéty... hezké, úspěšné, sympatické. Po dlouhých bojích zvládla to,co jí život sám a muži jejího života přichystali. Jak je napsáno v jednom předešlém komentáři,taky jsem jí fandila. A jsem ráda že knihu napsali dva chlapi;-) Případná spisovatelka by si tady možná přečetla něco o zaujatosti vůči mužům....
Docela ráda se k této knížce o Markétě, Magdalence, Martinovi a Honzovi vracím.

22.03.2022 5 z 5

O málo menší než andělé O málo menší než andělé Marek Vácha

Útloučká kniha, sedm obrazů, znepokojujících, provokujících...vlastně všechno co jsem od Marka Váchy kdy četla bylo takové. Sedm zamyšlení, kdo je člověk-shluk buněk..nebo snad důvod proč byl stvořen svět?
Nutí přemýšlet, ptát se. A jak píše "pokud se ptáme, přemýšlíme a pokoušíme se o odpověď, snad jsme na cestě....opravdová katastrofa by nastala, kdybychom se přestali ptát".
Doporučuji. A děkuji.

04.03.2022 5 z 5