Tradiční český rok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rádi byste dětem vyprávěli o českých tradicích? V této knize vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, písničky, pranostiky i vánoční a velikonoční koledy. Dozvíte se spoustu zajímavostí o našich klasických symbolech, lidových pověrách či oblíbených dětských hrách, které neodmyslitelně patří k tradičnímu českému roku. Prožijte a vychutnejte si rozkvetlé jaro, nádherné léto, barevný podzim i kouzelný zimní čas spolu s krásnými ilustracemi Josefa Lady....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395225/tradicni-cesky-rok-9jB-395225.jpg 4.811
Žánr
Literatura naučná, Encyklopedie
Vydáno, Bambook
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Tradiční český rok

Přidat komentář
hannah2000
06. září

Poměrně dlouho jsem hledala knížku, která by obsahovala české pověry, pranostiky, svátky, zvyky a popisy méně známých, dneska už moc nedodržovaných tradic. Hlavně, kde se vzaly a co vlastně původně znamenaly. A to vše v této knížce je. A je to doplněno úžasnými tradičními obrázky Josefa Lady, říkankami pro nejmenší, texty písniček, které se vážou ke svátkům a tradicím, a povídáním. Pěkně seřazeno od jara do zimy. Přestože je knížka zařazena jako dětská, zaujme i dospělé, které zajímá historie z hlediska tradic. Je to knížka na studování po celý rok. Stačí si pěkně sesednout - malí i velcí - a číst a povídat si a plánovat, co z toho musíme zavést doma i my. Čtení téhle knížky je příjemné zastavení k odreagování od dnešního uspěchaného života. PS: Já třeba měla nejraději svátek svaté Barborky - večer dát punčochu za okno a čekat, co v ní asi ráno bude :-)

katerina9455
08. června

Jakožto milovník Josefa Lady, přírody a veškerých tradic jsem si musela tuto knihu pořídit do své knihovny. Ráda si v ní listuji a opakovaně čtu pranostiky, zvyky a básničky spjaté s konkrétními svátky.


agatha2
21. května

Kniha TRADIČNÍ ČESKÝ ROK je skvostem a myslím si, že by neměla chybět v žádné knihovničce malého čtenáře a v žádné rodině, která ctí naše dědictví po předcích a chce vychovávat své děti v úctě k našim národním tradicím a k moudrosti našich předků. Co říci závěrem? Čtení nebo i jen listování v této knize je balzámem na duši a pastvou pro oči.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Bustedka
22. ledna

Takhle.. bez Ladových nádherných ilustrací by to byla kniha jen taková obyčejná. Ale dohromady to funguje.
Ale něco mi tam chybí. Nějaká ta třešnička na dortu. Pro děti bych ocenila, kdyby ty tradice byly popsané třeba příběhem.

Je to ale jedno z těch děl, které si zaslouží místo v každé knihovně

Jane417
31.12.2019

"Tradiční český rok" je knížka, kterou jsem postupně pročítala opravdu celý rok a klidně to vezmu zase všechno od začátku! Spousty svátků, tradic, zvyků, pověr, říkadel, koled, písniček a pověstí... doplněných krásnými, klasickými a typicky českými ilustracemi Josefa Lady, dělá ze čtení a prohlížení vlastně takový kulturní zážitek. Je to jako procházka po skanzenu, ale taková, kde vás průvodcovský výklad baví a moc se vám tam líbí.

bookcase
21.11.2019

Kniha názorně představuje mnohdy těžký úděl našich předků, který si dokázali díky zvykům a tradicím zpestřit. Dokázali se radovat z maličkostí, skromný život je naučil ocenit i jen naleštěné jablko jako ten nejluxusnější vánoční dárek.

Marekh
28.07.2019

Jsem první čtenář v databázi knih, který píše komentář o této knize, což je škoda. Kniha je nádherná svým zpracováním. V minulosti jsem si pořídil knihu s názvem TRADIČNÍ ČESKÁ ZIMA. Když jsem se dozvěděl o této knize, rozhodl jsem se, že si knihu pořídím a budu tak mít v jednom svazku všechna roční období - jaro, léto, podzim a zimu.

Kniha je vhodná pro dětské čtenáře, ale také pro dospělé. V knize se dočteme o různých svátcích, tradicích, zvycích, pověrách. Nechybí také říkadla, koledy a písničky. Dozvíme se také informace o různých světcích.

Kniha obsahuje křídový papír a nádherné ilustrace od Josefa Lady. Knihu určitě doporučuji. :)