helenah helenah komentáře u knih

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Koupeno pro vnuka. A mohu říct,že je to úžasný příběh s atmosférou, která vtáhne a nepustí ani babičku ;-)

21.06.2021 5 z 5

Rozmluvy s Bohem: Advent – Doba vánoční – Zjevení Páně Rozmluvy s Bohem: Advent – Doba vánoční – Zjevení Páně Francisco Fernández-Carvajal

Celá série Rozmluvy s Bohem je velmi příjemným a inspirativním průvodcem při denní modlitbě. Je psána bez teologických chytrostí ;-) prostým a srozumitelným jazykem pro normálního křesťana, který chce pravidelně rozmlouvat s Bohem.

12.05.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Asi ještě nikdy jsem nečetla knihu psanou tak zvláštně stroze...je to jako reportáž ze života jedné židovské dívky, její rodiny, jejích dvou kamarádů, ze kterých se stali nápadníci. Mohl to být krásný příběh lásky, zklamání...jenže doba, ve které se děj odehrává přidala do života hlavní hrdinky tolik trápení, bolesti a hrůzy až zůstává rozum stát.
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, upřímně ji doporučuji..a modlím se "kéž tohle už navždy zůstane jen hroznou historií"

22.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Koho z nás,kdo jsme tu dobu zažili a u těch událostí byli, někdy nenapadlo, co by bylo kdyby....trochu mě mrazí, trochu je mi úzko a mám pocit jako po strašně zlém snu, ze kterého jsem se probudila a děkovala, že to byl jen sen.
Úžasná kniha. Děkuji a doporučuji. A jdu se projít. Protože to potřebuju rozdýchat

17.04.2021 5 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Knížky Hany Marie Körnerové jsou pro mě sázkou na jistotu. Jsem ráda, že znovu vyšla tato starší kniha, dlouho jsem ji marně sháněla. Je v ní trochu od všeho, co mám v knihách ráda-pomalu se rodící láska, napětí, trochu intrik a nakonec...ale nebudu prozrazovat ;-) Doporučuji všem čtenářům, nastavených podobně, jako jsem já

09.03.2021 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Asi mi trochu stoupl tlak...;-) Kate Mortonová, tohle se vám opravdu povedlo a moc děkuju za čtenářský zážitek, na který nezapomenu. A zkusím i další Vaše knihy. A tuto všem čtenářkám upřímně doporučuji!

19.02.2021 5 z 5

Láska za lásku Láska za lásku Jiří Anderle

Nádhera

15.02.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Marek Eben je nádherný člověk. Koupila jsem si tuto knihu v audio podobě. Humor, moudrost, dobrota...to všechno je v těch fejetonech. A Markův hlas je krásným bonusem.

07.02.2021 5 z 5

Kázání pro neznabohy Kázání pro neznabohy Svatopluk Karásek

Bavilo mě, jak pan Sváťa zpíval o Bohu. Jeho víra nebyla upjatá směsice dogmat a pravd, ale radostně nakažlivý stav duše...Přečíst si tuto knihu bylo milé a určitě se k ní budu ráda vracet.

05.02.2021 5 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

...takové dvě príma milé české detektivky, sympatická Velká Sova, tak akorát napínavé. Třetí povídka...ach jooo. Ale je to u mě za pět (hvězdiček) a těm kdo mají rádi napětí upřímně doporučuji

31.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Když se člověk opravdu na něco těší a pak je nadšený ještě víc než předpokládal. Tak to se mi stalo při čtení této úžasné knihy:-) Už to tu bylo řečeno-snad je druhý díl ještě lepší než první. Jako když se vracíte tam, kde vám je hezky, kde to znáte. S postavami z prvního dílu knihy se člověk zžil natolik, jako by to byli nejbližší známí, se kterými se radujete, pláčete, těšíte se, trpíte, nechápete, zoufáte...a hledáte, jak dál žít.
Měla jsem to s touto knihou tak jak píše petrarka72. Knihu jsem začala číst ve čtvrtek večer, v pátek jsem se na ni těšila a spěchala z práce... a v sobotu a v neděli jsem ji nedala z ruky. A v pondělí odpoledne půjčila natěšenému synovi.
A paní spisovatelce Karin Lednické děkuji z celého srdce za nezapomenutelný zážitek. Její dílo se mně hluboce dotklo.

26.01.2021 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Romantika i napětí krásně smíchané. Líbí se mi moc atmosféra, kterou paní spisovatelka vdechla do všech svých knih.

01.01.2021 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Překrásná kniha o lásce, která neměla být naplněna, o vině, která nemohla být napravena ani odpuštěna...kniha s krásným závěrem, aniž by byla z laciné červené knihovny. Vím, že se k ní budu vracet. A sametová obálka s portrétem krásné dívky je milým bonusem.

25.10.2020 5 z 5

Povoláním člověk Povoláním člověk Karel Satoria

Muž, který při modlitbě dokáže plakat radostí jako malé dítě, které se uklidňuje v náruči své něžné mamy...a ještě o tom dokáže psát a není to sladkobolné, pobožné a těžko uvěřitelné, ale krásně nakažlivé...úžasná knížečka. Děkuji

10.10.2020 5 z 5

Rybář na poušti Rybář na poušti Jan Rybář

Jako když jdete pro povzbuzení k někomu blízkému, moudrému a opravdovému, přesně tohle najdete v kratičkých fejetonech této knihy. Děkuji. A doporučuji z celého srdce

17.09.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Asi nejhezčí z celé Bergmanovské série, přečteno jedním dechem.

21.08.2020 5 z 5

Otec vyhoštěných Otec vyhoštěných Wilhelm Hünermann

Když se zdá,že žijeme ve zlé době, je nejlepším lékem na trudnomyslnost přečíst si knihu o empatii, sebedarování, prostém lidském zájmu o druhé,tady malomocné. Krásná kniha.

20.08.2020 5 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Knížka,která má duši. Která pohladí, inspiruje. Ne k nostalgii a vzpomínkám, ale k tvoření, k vytváření atmosféry, ve které je...ve které je nám hezky v tomto slzavém údolí. Děkuji za ni.

25.07.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Když se stane, že máte kvůli nějaké knížce hezčí den. Když vás příběh, osud postav z knihy zasáhne tak, že se radujete, pláčete a trpíte s nimi....ano tato kniha, životní příběhy Stelly, Charlese a Dana, příběh Jess a Willa mě dostaly. Proč něco tak krásného muselo skončit?

27.06.2020 5 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Taková moje srdcovka, ke které se pravidelně vracím. Nejprve jsem přečetla, pak viděla i televizní film Montana Sky, který podle ní byl natočený. Postavy knihy dostaly tvář-ty kladné mám ráda ještě víc, ty záporné mi jsou ještě víc protivné :-) Doporučuji jako příjemnou letní četbu.

12.06.2020 5 z 5