helenah helenah komentáře u knih

Dva dny smutku, bezmoci a lítosti ....a nakonec obdivu. Tyhle stavy mysli mi knížka připravila. A moc se mi líbila.

Vůbec mi nevadila stručnost, s jakou je příběh psán. Právě naopak. Líbí se mi forma - rozdělení do tří celků, žádné vracení se v ději, příběh běží jako film.. Když jsem musela knihu odložit, (protože přečíst na jeden zátah by šla, kdybych nezačala s čtením večer:-), přemýšlela jsem už v polospánku o Lindě a její mamince (jako mámu dospělých dcer mě její osud až fyzicky bolel), o Vojtěchovi, Hance... Jednání všech postav (těch kterým fandím i těch druhých) mi přišlo logické, uvěřitelné a i pochopitelné.

Moc děkuji za tuto čtenářskou výzvu, díky které jsem si knihu koupila a upřímně doporučuji.

A jako velmi milý bonus ještě dávám plný počet hvězdiček i obálce knížky.

16.02.2022

Letopisy Narnie (komplet) 1.-7.díl – box Letopisy Narnie (komplet) 1.-7.díl – box C. S. Lewis (p)

Jsem ráda, že jsem nepodlehla pocitu "tohle přeci já...v mém věku...nebudu číst". Mám toto souborné vydání, dostala jsem ho k ..sátým narozeninám :), protože jsem drahé kamarádce po přečtení prvního dílu řekla, že se mi to moc líbí. A teď o tom filozofujeme s vnuky, čteme stále dokola, pokaždé najdeme něco nového co nám dřív uniklo...radujeme se, žasneme, máme vztek a strach a smutek, když drahé postavy zažívají těžké chvíle.
Najít si na prahu stáří něco tak úžasného jako jsou Letopisy Narnie je prostě krásné. Přestanete mít strach ze stárnutí, protože to ve vás probudí věčné dítě, které v každém z nás od věků je...
Děkuji Vám, pane Lewisi.

10.01.2022 5 z 5

Setkání v Opeře Setkání v Opeře Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Žádný hluboký příběh, prostě milé čtení na dva tři večery...jsem ráda že v nakladatelství Moba se rozhodli tuto už nesehnatelnou knihu znovu vydat. Jsem věrnou a oddanou čtenářkou paní Hany Körnerové. Vím že když sáhnu po jejím románu z nedávné minulosti naší země, že dostanu úžasný příběh, od kterého se nebudu moci odtrhnout. A když budu hledat pohlazení a romantiku a nenáročný příběh, dostanu to třeba právě v této knížce. Takže doporučuji podobně nastaveným čtenářkám. A jestli budete mít chuť dát hlavnímu mužskému hrdinovi Alexandrovi pár facek....tak to já taky:-D (proto to upozornění na spoiler)

10.01.2022 5 z 5

Bůh své bitvy neprohrává Bůh své bitvy neprohrává Vojtěch Kodet

Čtivě, formou rozhovoru,napsaný životopis kněze Vojtěcha Kodeta. Kniha, ke které se budu vracet a moc za ni děkuji.

27.12.2021 5 z 5

Dopisy Ježíškovi Dopisy Ježíškovi Robert Fulghum

Opravdu milá knížka... možná proto, jak krásně nesourodá společnost se nad dopisním papírem při psaní Ježíškovi sešla. Od řeholní sestry Angeliky Pintířové a bývalé první dámy Dagmar Havlové po Martina Hofmanna, alias Luďka z Mostu nebo Lukáše Pavláska...;-)Moc doporučuji. I proto, že stokoruna z prodeje knihy jde na sbírku Pomozte dětem. A to je velmi dobře investovaná stokoruna.

08.12.2021 5 z 5

Tajemství srdce Tajemství srdce Šárka Váchová

Krásně ilustrovaná pohádka, dvojpohádka. Narozdíl od komentujících přede mnou se mi spojení dvou známých pohádek moc líbí. Vzpomínám jak jsem si v duchu jako dítě dávala dohromady různé pohádky...asi se vracím do dětských let:-) A těším se až budeme knížku číst s malým vnukem.

25.11.2021 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Tak se těším na dlouhé zimní večery, zabalená v dece a s čajem, který bude vonět pomerančem, hřebíčkem a skořicí a budu znova (po kolikáté už:)? ponořena do osudů postav Pána hor. Miluju tento rozsáhlý román. Protože děj znám, mohu si otevřít kteroukoliv ze šesti knih a začít číst. Je skvělé, že je celá sága rozdělena na části, každá z nich má jinak zvláštní atmosféru, ale všechny jsou krásné, napínavé, romantické a místy i smutné a drsné... Už jsem jednou hodnocení této knihy psala, ale někdy je fajn opakovat se....

23.11.2021

Jmenuji se Marie Jmenuji se Marie Antonín Randa

Útlá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem - přesně jak je to v anotaci. A určitě se k ní budu ráda vracet.

04.11.2021 5 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Začátek listopadu,Advent, Vánoce, svátky začínajícího nového roku...to je pro mě nejkrásnější doba. Atmosféra obrázků a fotografií, recepty, návody, duchovní slovo úžasné farářky Martiny,to vše udělalo z knihy skvost, ke kterému se budu ráda vracet, stejně jako ráda listuju a nechávám se inspirovat prvním dílem Tradináře.
Děkuji a z celého srdce doporučuji všem, kdo tuto dobu "od Dušiček po Hromnice" milují stejně jako já

03.11.2021 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Trochu mi bylo při čtení úzko. Jan Werich řekl "kde blb, tam nebezpečno". A co teprve, když ten blb je navíc zbabělec, zloděj, chamtivec....když je schopen udávat, škodit. Ještě že je v tomto příběhu víc dobrých, poctivých lidí, kterým čtenář fandí, o které se bojí. Je dobře, že taková kniha vyšla. A je dobře, že žijeme v časech, kdy toto je už jen strašně smutnou historií.

03.10.2021 5 z 5

Prstýnek z vlasů Prstýnek z vlasů František Kožík

Kniha, ke které se od dětství pravidelně vracím, protože je nesmazatelně zapsána v mém srdci. Křehký, poetický a na druhé straně až syrový příběh přátelství a rodící se lásky nešťastného chlapce Petra a chudé dívky Jenky. Lásky která se rodí navzdory rozvodu, násilí v rodině, navzdory bídě, neúspěchům, odmítnutí a nepochopení. Tomu všemu jsou oba hlavní hrdinové vystaveni. A přesto, nebo možná právě proto, jsou schopni opravdové lásky....a když je to potřeba, lásky na život a na smrt.
Miluju tuto knížku.

21.09.2021 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Mám ráda knihy, jejichž autor dokáže navodit atmosféru, která vtáhne do příběhu a nepustí. V duchu jsem si k postavám přiřadila tváře, jako by se přede mnou odehrával napínavý prvorepublikový film. Byly to prima tři dny četby. Tři dny proto, že jsem si knihu šetřila,abych si tu atmosféru mohla vychutnávat déle. Doporučuji a moc se těším na další díl série

17.09.2021 5 z 5

Ptáci na zemi a ryby ve vodách Ptáci na zemi a ryby ve vodách Alžběta Šerberová

Když tato knížka před lety vyšla, nedokážu vysvětlit,proč mě tak zaujala. Hrdinka mě dráždila...a hrozně bavila zároveň. Pak zapadla a úplně jsem na ni zapomněla. Nedávno ta knížka nějak vyplavala při probírání knihovny a tak jsem se znovu začetla. Už mi není 20 jako tehdy, je mi 60 : -) ....ale pořád mě dráždí a baví ta zvláštní Kateřina

29.08.2021 5 z 5

Granáty Granáty Vlasta Javořická

Ke knihám Vlasty Javořické se pravidelně vracím-když se potřebuju zklidnit, když je vše okolo nečitelné, zamlžené a chtělo by se zdát, že zlé.
Ne všechny knihy, které jsem od ní četla, mi při tomto stavu mé duše pomohly. Ale kniha Granáty vždycky....

24.08.2021 5 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Hodně drsné,syrové, když jsem za totality jako mladá četla samizdatové vydání, plakala jsem u toho. Jsem vděčná za vydání této knihy.

20.08.2021 5 z 5

Poutník k lidským srdcím Poutník k lidským srdcím Tomáš Kutil

Kněz, disident, rebel, také poutník, také vězeňský kaplan, pro kterého žádná lidská špína nebyla překážkou tomu, aby nacházel jiskřičku dobra a naděje i v těch nejbídnějších lidských tvorech. Pan Lízna byl nádherný a plný člověk. V této knížce jsou vzpomínky těch, kdo jej mohli potkat na jeho cestě životem, fotografie, dopisy. A já ji doporučuji-nejen věřícím. Vlastně bych si přála, aby si ji přečetli především nevěřící.

31.07.2021 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Jak ráda jsem se vrátila,abych poznala další osudy Marie, Paula a všech, kteří je obklopují. Tato románová sága má zvláštně krásnou atmosféru, podle mně je to to nejlepší, co Anne Jacobs napsala. Upřímně doporučuji. A děkuji za hezké chvíle při čtení

20.07.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Zamilovala jsem si hrdinky této úžasné knihy. Smála se s nimi, zpívala, držela jim pěsti.....ale i plakala, měla vztek, cítila jejich bolest a bezmoc. Tohle prostě paní Moyesová umí. A přiznávám- jsem vděčná za happy end. Ne za takový červenoknihovnický;-) Prostě za šťastný konec dlouhého trápení, po kterém můžou hrdinky začít žít docela príma normální život. Ta kniha mě povzbudila. Někdy je to, co musíme prožívat jako temná noc. Díky Bohu za hvězdy-když zasvítí i jen jedna hvězda, tma už nemůže říct "tady vládnu já"

07.07.2021 5 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Milá kniha na dvě odpoledne. Milá tak, že se k ní budu ráda vracet. Vypráví o vyhnání, smutku a bezmoci. Ale i o noblese a lidské důstojnosti, kterou když v sobě člověk má, nezmizí ani když musí žít v chudobě, dřít a poslouchat mocné hlupáky.

05.07.2021 5 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Taková "líbivá" ťafka protivné (svaté) Anežce a křesťanství.... Mně osobně to trochu mrzí,řečeno slušně.

28.06.2021 1 z 5