Granáty

Příběh schovanky Věrušky a jejího moudrého, laskavého a milujícího vychovatele, faráře Doležala. Po farářově zatčení Věruška přichází do Prahy do bohaté rodiny farářovy sestry Márinky. Ústrky, pohrdání a ponižování, které Věra v této rodině zažije, ji nakonec donutí bohatý Pekárkův dům opustit. Mezitím ovšem klíčí mezi ní a synem Pekárkových Waldemarem sympatie a náklonnost, ze které se pomalu vyvijí láska. Důležitou úlohu zde sehraje rodinný šperk - náhrdelník z granátů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25780/granaty-QgT-25780.jpg 4.362
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Jota

Kniha Granáty

m_martina

Tohle byla moje první kniha od Vlasty Javořické a líbila se mi.

Azorek152
26.07.2019

Překrásné čtení že staré doby

channah007
16.06.2018

Jako film pro pamětníky. Milé a uklidňující čtení.

10.03.2018

Zajímavá kniha, také dost smutná - ale i takový je život.

Len2očka
29.10.2017

Je to první kniha od této autorky,kterou jsem si koupila asi před 25 roky.Nyní jsem si ji přečetla znovu,je nádherná,má místo na mém TOP seznamu.

sabca
14.08.2017

Knihu jsem přečetla z důvodu plnění čtenářské výzvy. Protože to není to co mám ráda, tak jsem byla trochu zklamaná.

Damato
06.05.2017

Znáte tu situaci,kdy nemůžete spát,bolí vás hlava,zuby,záda...to je jedno co a jste tím protivní i svému v globále s vámi soucítímu se partnerovi,který vám doporučí...tak si čti,ale hlavně už se přestaň pořád sakriš vrtět...Když opatrně blekotáte,že máte všechno přečtené,pomalu vás zadusí nejen pohledem,ale trochu i polštářem. Ovšem ráno vás veze - a rád- na pohotovost a když zjistí,že vaše noční jízda s Brufenem a Nimesilem byla opodstatněná,což vizuálně už sice ráno zjistil,ale pohled paní doktorky na vás ho ubezpečil,že tady asi není legrace na místě a začne mit výčitky, svědomí,že vám v noci nebyl tou pravou oporou a protože už ví,že vás další dny bude muset obskakovat,nenapadne ho nic jiného,než jít do nejbližší prodejny knih a tam koupit ČTYŘI takovéhle slaďáky,o kterých jste se milionkrát doma bavili,že to nečtete.Ale pozor holky,pokud máte rozvrtanou pusu,tak stejně na nic oduševnělého nemáte a přísahám,mně se to fakt líbilo.Nemusím snad holky dodávat,že po zákroku paní doktorky už jsem docela Ok, ale vidět svého miláčka,jak vaří,luxuje,mixuje vám banán a s obkladem ledu vám ho potichu přináší k posteli,kde si čtete...rozhodla jsem se- a to proto,abych mu udělala radost,že v té postýlce pár dní vydržím a všechny čtyři knihy přečtu...když už mi je koupil,ať vidí,jak si toho vážím ;-)

EvikU.
07.04.2017

Tahle knížka od Javořický je nejhezčí.

Heřmánkové údolí
Heřmánkové údolí