Poutník k lidským srdcím

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzpomínky na kněze, disidenta a rebela Františka Líznu. Těžištěm této knihy jsou vzpomínky lidí, které v některé fázi svého života František Lízna potkal. Lidí, kterým pomohl a většinou je výrazně ovlivnil. Nechybí mezi nimi jeho spolupracovnice Josefka, jezuitský představený, sochař, lékař, disident, nebo publicista. Tyto osobní texty nejlépe ukazují, kým vším byl František Lízna a jak dovedl oslovovat i lidi velmi rozdílné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475741/big_poutnik-k-lidskym-srdcim-NpT-475741.png 54
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Poutník k lidským srdcím

Jana512
17. srpna

Kniha vzpomínek na kněze, disidenta, poutníka a vězeňského kaplana, který neztrácel naději ani v nesvobodě, jak o tom svědčí jeho osobní dopisy z vězení. Z jednotlivých příspěvků četných osobností, poznáváme Otce Líznu jako člověka s velikým pochopením pro druhé, zvláště pro ty, kteří žijí na okraji společnosti, bezdomovci, vězni a další. S důvěrou v Boha a jeho milosrdenství překonával četné potíže života vlastního i těch, které provázel.

Netopyr07
09. srpna

Jooo, páter Lízna, to byl borec. Líbí se mi, že pamětníci nepíšou jen samé superlativy, ale skutečně objektivní (i když subjektivní) výpovědi, jak tuto osobnost viděli. Dopisy z vězení jsou skutečně hluboce teologické.


helenah
31. července

Kněz, disident, rebel, také poutník, také vězeňský kaplan, pro kterého žádná lidská špína nebyla překážkou tomu, aby nacházel jiskřičku dobra a naděje i v těch nejbídnějších lidských tvorech. Pan Lízna byl nádherný a plný člověk. V této knížce jsou vzpomínky těch, kdo jej mohli potkat na jeho cestě životem, fotografie, dopisy. A já ji doporučuji-nejen věřícím. Vlastně bych si přála, aby si ji přečetli především nevěřící.