HDosoudilová HDosoudilová komentáře u knih

Anča a Pepík 4 - komiks Anča a Pepík 4 - komiks Lucie Lomová

Tady nemůžu jinak než dát pět hvězd! Komiks Anča a Pepík je moje srdeční záležitost z dětství, kdy vycházel v časopise Čtyřlístek (nevím, jestli ještě pořád je součástí). A když jsem v knihovně narazila na knižní podobu, hned jsem si jej musela půjčit :-)

Anča a Pepík 2 - komiks Anča a Pepík 2 - komiks Lucie Lomová

Anča a Pepík 1 - komiks Anča a Pepík 1 - komiks Lucie Lomová

18.05.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Poezii zase tak často nečtu a většinou mi stačí přečíst jen jednou. K této sbírce se ale pořád ráda vracím a velmi mile mě překvapila.

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

Moc krásná kniha s velmi silným příbehem. Dobře se mi četla a vlastně jsem byla pořád zvědavá, co se všechno bude dít. Několikrát mi při čtení ukápla slza, obzvlášť, když si člověk uvědomí, že se takové situace opravdu stávaly/staly.

18.05.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

ANO! Bryndza prostě umí... moc ráda bych na této knize našla něco negativní, avšak není co :-). Je pravda, že tento díl je jiný než ty předchozí, mě ovšem bavil od začátku do konce. Těším se na další díl!

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem četla na doporučení kolegy, sama bych po takové knize nejspíš nikdy nesáhla, jelikož mám k takovým tématům respekt. Kupodivu jsem do této chvíle ani netušila, že nějaká záhada jménem Tribeč vůbec existuje :-) Co se týče knihy - začátek mi přišel trochu nudný, ale jakmile došlo k samotné výpravě, začlo mě to bavit. Bylo to napínavé, čtivé a pořád jsem čekala, co bude dál. I přesto jsem ale čekala něco "děsivějšího".

18.05.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak z této knihy jsem fakt zmatená... dlouho jsem se v ději i v postavách ztrácela a ani mě tento originální příběh moc nebavil. A přítom mě anotace dost nalákala... Vlastně až posledních cca 50 stran mě fakt bavilo a konec mě upřímně fakt dostal. Ale rozhodně nemám potřebu knihu vlastnit (snad jen kvůli té obálce).

19.02.2019 3 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Knihy na téma 2. světové války mě hodně baví, proto mi tato nemohla uniknout. A musím říct, že jsem nadšená. Z prostředí severních zemí jsem zatím nic nečetla a byl to zase jiný pohled na tuto část historie. Ze začátku jsem tedy měla lehce problém se začíst a v postavách jsem se moc neorientovala, ale čím dál tím víc jsem byla zvědavá, jak toto celé dopadne. Hlavní hrdinové mi byli velice sympatičtí a konec mě překvapil. Doplněk s vlky byl zajímavý. Doporučuji.

09.02.2019 4 z 5

Vařit dokáže každý Vařit dokáže každý Matthias F. Mangold

Skvělá kniha určená všem začátečníkům. Myslím si, že se podle ní opravdu dá naučit vařit. Jsou zde klasické recepty z dobře dostupných surovin.

07.02.2019 4 z 5

Krátký pátek a jiné povídky Krátký pátek a jiné povídky Isaac Bashevis Singer

Tak z těchto povídek mám dost smíšené pocity. Na tohoto autora jsem se chystala už delší dobu ale pořád jsem dávala přednost jiným knihám. Zvolila jsem raději povídky, které případně můžu přeskočit a taky jsem to tak dělala. První povídka mě asi bavila nejvíc, byť je asi také nejvíc "ulítlá". Pár povídek jsem ani nedočetla, jednak mě nebavily a jednak byly už až moc depresivní.

31.01.2019 2 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc krásná kniha, od které se nešlo odtrhnout :-). Dvě zajímavé ženy, dva smutné osudy... obou mi bylo líto a dost jsem byla zvědavá, jak tohle všechno dopadne a jak se nakonec oba příběhy propojí. A když už jsem tušila, jak by to tak celé mohlo skončit, nastal velký zlom. Až bych řekla, že je to taková romantická detektivka. Autorka totiž podle mě nutí čtenáře, aby pátral sám po autorovi tajemného dopisu a jeho neznámé... Je to hodně smutná kniha, kterou ovšem doporučuji každému, kdo potřebuje přijít na jiné myšlenky ale zároveň si chce odpočinout.

28.01.2019 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak tato kniha mě opravdu dostala! Psychothrillery mám ráda a čtu je často, takže už mě asi málokterý úplně překvapí. Ale tohle bylo NĚCO! Vůbec jsem neměla problém se začíst, děj utíkal, četlo se to krásně... originální zápletka, nic podobného jsem zatím nečetla. U každé napínavé knihy již předem odhaduji, jak to asi celé dopadne/ kdo je "vrah" apod. Tady to moc nešlo, jelikož kniha je plná zajímavých zvratů. Konec opět nečekaný. Dokonale jsem si u četby odpočinula, protože příběh byl tak napínavý, že jsem neměla možnost přemýšlet nad ničím jiným. Doporučuji!

24.01.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Opět skvělá kniha, ovšem líbila se mi o něco méně než předchozí díl. Medvědín mi přišel napínavější a dějově plnější. Tady jsem se chvílema nudila. Zase na druhou stranu, v prvním díle jsem se dlouho neorientovala v postavách, což tady už bylo lepší. A taky se zde děly dost zajímavé zvraty... no a konec? Čekala jsem něco úplně jiného, toto bylo však mnohem lepší.

10.01.2019 4 z 5

Syndrom vyhoření v práci a osobním životě Syndrom vyhoření v práci a osobním životě Angelika Bergmann Kallwass

Kniha je založená na konkrétních příbězích, následném rozboru a příkladu, jak může člověk dopadnout, když svůj problém nebude řešit. Což je možná zajímavé, ale ne každý si v knize najde právě to, co potřebuje.

29.12.2018 2 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Jo tak tohle mě bavilo. Chtěla jsem na závěr roku něco lehkého, co se bude dobře číst a nebudu nad tím muset tolik přemýšlet. Ve skutečnosti mi příběh přišel tak trochu napínavější než některé detektivky a četl se mi skvěle. Ano, pár věcí mi v ději tak úplně nesedělo, konec byl jasný od začátku (jak jinak by mohl příběh skončit...) a hlavní problém se vyřešil sám. Ale je to román, takže kdo nic nečeká, toho kniha nezklame.

29.12.2018 3 z 5

Citlivost jako výhoda Citlivost jako výhoda Kathrin Sohst

Pokud máte pocit, že jste až příliš citliví a okolí vás nechápe, vřele doporučuji tuto knihu. Dlouho jsem hledala chybu sama v sobě a tato kniha mi pomohla se víc pochopit. Ano, i když jsem si zde přečetla pár informací, které už jsem věděla z jiných podobných knih, i přesto jsem našla i ty nové.

29.12.2018 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Tak tato kniha mě bohužel nezaujala. Podle anotace jsem se těšila na zajímavý příběh, který by byl možná i zábavný. Ale kniha se mi nečetla dobře a dočetla jsem spíš z důvodu, že nerada odkládám nedočtené knihy. Možná se k ní někdy vrátím a bude mě bavit víc...

29.12.2018 2 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Nic jsem od knihy nečekala a taky mě nezklamala. Je to klasický ženský román, ale s vtipnou zápletkou a autorka píše velmi čtivě. Takže pokud hledáte oddechovku na víkend, proč ne...

29.12.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak toto mě fakt mile překvapilo a bavilo. Kniha se četla skvěle a i přes počáteční rozpaky jsem celkem nadšená... těším se na druhý díl. Více najdete v recenzi na http://rachel-roo-books.blogspot.com/2018/12/rc-medvedin.html

26.12.2018 5 z 5