HDosoudilová HDosoudilová komentáře u knih

Krása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasy Krása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasy Abi Righton

Další inspirativní kniha pro každého, komu není jedno co na sebe "patlá" a chce šetřit životní prostředí.

29.08.2018 4 z 5

Přírodní kosmetika pro každý den Přírodní kosmetika pro každý den Christina Kraus

Jsem ráda za tuto knihu, jelikož bych se ráda naučila vyrábět svou vlastní kosmetiku. Především proto, že šetří životní prostředí a hlavně vím, z čeho je složená. Kniha je moc pěkně zpracovaná a návody jsou jednoduché.

29.08.2018 4 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Velmi pěkná a zajímavá kniha pro každého, kdo by si chtěl vyrábět vlastní kosmetiku, prostředky na úklid či domácí "léky".

29.08.2018 5 z 5

Zelená kosmetika Zelená kosmetika Michaela Suchá

Jelikož bych si ráda začala sama vyrábět kosmetiku doma a měla tak jistotu, z čeho je složená, půjčila jsem si tuto knihu. Ale protože knih na podobné téma je více, nic nového jsem se bohužel nedozvěděla.

29.08.2018 3 z 5

Májové ruže Májové ruže Dot Hutchison

Kniha se mi četla dobře. Akorát doporučuji nejprve přečíst první díl. Jelikož druhý díl opravdu navazuje...

29.08.2018 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Musím bohužel říct, že tato kniha mi přišla absolutně příšerná. V podstatě nejhezčí je na ní ta obálka. Neříkám, že jsem se u nějaké hlášky neusmála, ale jinak... Valná většina těch hlášek je trapná, fotky naprosto otřesné a zbytečně se plácal papír na takovou blbost. Původní myšlenka možná byla dobrá, ale mělo to prostě zůstat na sociálních sítích. Nehledě na to, že mě odradil už samotný úvod, který je plný překlepů.

15.08.2018 1 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Přestože jsem měla ze začátku problém se začtením, nakonec jsem byla z knihy celkem nadšená. Je to úplně něco jiného než běžně čtu, o to víc mě to však překvapilo. Sice by mě zajímalo, co se dělo dál, ale na druhou stranu možná asi ani nechci vlastně... měla jsem každopádně dost zvláštní pocity, když jsem knihu četla. Hlavně si myslím, že by se o ní mělo více mluvit, protože je o stále dost aktuálních tématech.

14.08.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Původně jsem si myslela, že tomuto bestselleru odolám, ale tolik pozitivních ohlasů mě nalákalo si knihu přečíst a musím říct, že jsem nadšená. Originální téma, skvěle napsané a vůbec mi kupodivu nevadilo, že zde není tolik romantiky. Děj je zajímavý, akční a plný zvratů, což se mi moc líbí. Jsem zvědavá na pokračování.

14.08.2018 5 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Už delší dobu se snažím alespoň snížit odpad v domácnosti a v této knize jsem našla pár skvělých rad a vychytávek. Samozřejmě je zde spousta rad, která nejspíš většina z nás zná, ale také je tu mnoho nových, které jsem nezanala a ráda je vyzkouším.

10.07.2018 5 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Knih na podobné téma jsem už četla několik, toto je ovšem mnohem silnější kniha než kterákoli jiná. Je to totíž skutečná zpověď. Pro mladší generaci je možná těžko uvěřitelné, že se něco takového opravdu dělo. Tím spíš by se tom však stále mělo mluvit a psát.

03.07.2018 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Úžasná kniha pro všechny milovníky reálného humoru. Pro mě jsou tyto hlášky opravdu reálné , protože jsem v knihkupectví pracovala. Některé jsou samozřejmě vtipné více, jiné méně. Myslím si však, že autorce šlo nejen o pobavení ale i o tu absurdnost, kdy lidé opravdu kolikrát neví, co říkají a kam chodí. Mě kniha velmi pobavila.

29.06.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži a před jejím přečtením jsem autorky blog sledovala jen zřídka. Nicméně od knihy jsem nic neočekávala, tím pádem mě nezklamala ale ani vyloženě nepotěšila. Popravdě jsem čekala na pořádný děj, který však nepřišel. Ovšem čtení o Norsku bylo docela zajímavé. Co se týče ilustrací, ty jsou pěkné.

28.06.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Skvělý psychothriller! Od autorky už jsem četla její předchozí knihu, která se mi velmi líbila. Je pravda, že mi tam některé pasáže tak úplně neseděly, celkově jsem však spokojená. Thriller je napsaný tak přesvědčivě, až jsem měla dojem, že jsem součástí děje. Opravdu jsem pak váhala, jestli je Cass blázen nebo ne. Konec mě opět překvapil a vlastně mi pak bylo líto nejen Cass ale i jejího manžela. Jsem moc zvědavá na autorčiny další knihy a doufám, že budou podobně napsané.

18.06.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové, který se mi moc líbil. Přijde mi, že Robert Bryndza píše čím dál tím líp. Jeho knihy jsou prostě skvělé. Opět jsem nechtěla přestat číst a teď mě mrzí, že nemám momentálně u sebe další díl, který jsem půjčila mamce. Erika je mi sympatická a je to jedna z mála postav, kterou bych ráda znala i v reálném životě. No a konec tohoto případu? Klobouk dolů, toto jsem nečekala. I když jsem si asi tak od poloviny knihy myslela, že vím, kdo je vrahem Jessicy.

14.06.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Byla to má první kniha od této autorky a musím říct, že jsem nadšená. Sice jsem to četla poměrně dlouhou dobu, protože se mi příběh nečetl lehce (pochopitelně). A klobouk dolů, že tak mladá spisovatelka dokáže psát o tak těžkém tématu.
Co se týče Gerty a jejího osudu, bylo mi jí od začátku dost líto, protože se narodila ve špatnou dobu, na špatném místě a s nevhodným jménem. Stejně jako spousta dalších lidí. Je tedy pravda, že o odsunu Němců jsem toho moc nevěděla, byť jsem na téma 2. světové války přečetla už spoustu knih. Jsem ráda, že jsem se k této knize dostala a těším se na další.

05.06.2018 5 z 5

Fit pro život Fit pro život Joshua Kozak

Skvělá příručka pro všechny, co se chtějí hýbat. Je ideální pro začátečníky, kteří neví jaké cviky a kdy cvičit ale vhodná je i pro pokročilé.

29.05.2018 5 z 5

Šestnáctá lež Šestnáctá lež James Patterson

Tuto detektivku jsem začala číst úplnou náhodou a aniž bych si předem zjistila, že je to díl z dlouhé serie. Nicméně vůbec to ničemu nevadilo, protože se děj i tak četl dobře a rychle jsem se zorientovala. Velké plus jsou krátké kapitoly, díky kterým knihy utíká. Hlavní vyšetřovatelka mi přišla sympatická a zápletka byla skvělá.

17.05.2018 4 z 5

Pokud někomu při čtení přišly některé hlášky přehnané, věřte, že jsou opravdu reálné. Jako člověk, který pracoval v knihkupectví jsem se u některých opravdu bavila. Některé byly více, jiné méně vtipné, celkově jsem se ale dost nasmála. Možná právě díky tomu, že jsem si vybavila vlastní vzpomínky. Můžeme jen spekulovat, jestli se ti zákazníci občas takto ptají doopravdy nebo nás jen zkoušejí ;-) Asi každý knihkupec/knihovník zná nejznámější hlášku: ,,Nevím autora ani název ale kniha je modrá a před týdnem byla támhle."

10.05.2018 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

I přes to, že poezii nijak zvlášť nevyhledávám, na tuto sbírku jsem byla dost zvědavá. Je totiž zajímavá nejen svou obálkou ale především obsahem. Zaujaly mě i pěkné kresby. Už dlouho jsem nečetla básnickou sbírku, která by mě tolik chytla. Myslím, že spousta žen se v knize najde, včetně mě.

10.05.2018 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Druhý díl mě opět dost dojal. Jsem ráda, že už toto tragické období skončilo, protože to muselo být šílené. A to obzvlášť pro děti. V této serii je vidět, jak Felix se Zeldou byli nuceni předčasně dospět. Přišli tak o to krásné dětství. A klobouk dolů před Genií. Její hluboké srdce a kuráž jsem fakt obdivovala. Celkově byla kniha zase velmi čtivá a napínavá od začátku do konce. Každopádně si ale nemyslím, že je to serie pro děti.

09.05.2018 5 z 5