Citlivost jako výhoda

Jak proměnit svou citlivost v sílu. Svými smysly, tedy zrakem, čichem, chutí, sluchem a hmatem, neustále přijímáme spoustu informací. Téměř čtvrtina lidí vnímá vnější i vnitřní podněty intenzivněji, jsou nadprůměrně citliví a často si už od dětství připadají „tak nějak jiní“. Co to znamená, když jste vysoce citliví, co s tím dělat a jak lze citlivost vnímat jako silnou stránku? O tom empaticky a se znalostí věci píše autorka této knihy, plné inspirujících příkladů a autentických příběhů. Poskytne vám praktické rady, které vám dodají sílu a naučí vás zacházet s vysokou citlivostí ve všech oblastech života, od zdraví přes rodinu až po práci a volný čas. Poznáte nejen lépe sami sebe, ale i způsob, jak být citliví a silní zároveň a cítit se přitom šťastně a spokojeně. Autorka krok za krokem odhaluje jedinečný vzorec, s nímž proměníte svou citlivost v sílu, a nabízí senzitivním lidem konkrétní „posilovače“. V jejich rámci jsou zmíněny psychologické metody jako např. meditace všímavosti, koučink a terapie, jóga, vztah k přírodě a zvířatům či vhodná strava....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308486/citlivost-jako-vyhoda-gWT-308486.jpg 4.119
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Zdraví
Vydáno, Grada

Zart im Nehmen, 2016

Kniha Citlivost jako výhoda

endyelis

Úžasná bible... Děkuji za tuto knihu.

Měnící

Kamarádka byla nadšená z knihy HYPERSENZITIVNÍ LIDÉ MEZI NÁMI, ale tu jsem nesehnal. Tak jsem půjčil tuto knihu CITLIVOST JAKO VÝHODA. Přišlo mi, že se nemohou pořádně začíst. Je samozřejmě jasné, že být k sobě jemný znamená v tomto případě dokázat najít si klid a odpočinek od všech možných přetěžujících impulzů, a počítat s tím, že k přetížení může nastat. A také je dobré si přečíst, že někdo to má podobně jako vy sami. Tato kniha mi přišla jako takový soubor novinářských článků, plných sdílení od čtenářů s komentářem od autorky. Někomu může tato kniha hodně pomoci začít se rychle orientovat, co vlastně dělat. Já osobně jsem vděčný uživatelům Bomber a Hipi, za jejich komentáře, protože jinak bych knihu koupil, a nevěděl bych, komu ji předat dál, komu by to přineslo prospěch.

HDosoudilová
29.12.2018

Pokud máte pocit, že jste až příliš citliví a okolí vás nechápe, vřele doporučuji tuto knihu. Dlouho jsem hledala chybu sama v sobě a tato kniha mi pomohla se víc pochopit. Ano, i když jsem si zde přečetla pár informací, které už jsem věděla z jiných podobných knih, i přesto jsem našla i ty nové.

martinaandulka
26.08.2018

Jsem velmi citlivá a dlouho jsem hledala knížku,která mi pomůže a ujasní moji situaci.A našla je to kniha,která bude mou berličkou po celí život.

Bomber
25.12.2017

Kniha naprosto o ničem. Dozvíte se, že jste možná přecitlivělí, že se s tím máte smířit a bude vám líp. To vše v poněkud obecné rovině. Žádná konkrétní a použitelná rada či informace. Ta kniha je dokonce natolik o ničem, že ji vlastně ani nelze rozebírat a hodnotit podrobněji. Prostě není co...
P.S. Vlastně abych dílku úplně nekřivdil, může být informativní pro někoho, kdo dosud netušil, že nějaká přecitlivělost vnímání vůbec existuje. Takže za tuto přínosnost uděluji alespoň tu jednu hvězdičku.

JanaJaroš
16.01.2017

Naprosto skvělá kniha. Je hlavně pro velmi citlivé lidi, aby si uvědomili, proč jsou takoví jací jsou. Aby si uvědomili, že je to normální a že se svým charakterem nejsou na světě sami. Bylo by skvělé, kdyby si ji přečetli i ti "normálně" citliví.

Hipi
23.09.2016

Kniha je svým tématem zajímavá a obsahuje i hezké černobílé fotografie ( které by ale mnohem víc vynikly, kdyby byly barevné), ale celkově po přečtení mám pocit, že jsem se z ní nic nového nedozvěděla.