HDosoudilová HDosoudilová komentáře u knih

Příšerky a příšeři Příšerky a příšeři Pavel Šrut

Vtipná a zábavná poezie, krásně se to četlo. Určitě kniha není jen pro děti, pobaví se i dospělý. Navíc má kniha pěkné ilustrace.

02.09.2020 5 z 5

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

Tuto novelu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě. Přečtenou jsem ji měla za pár hodin, byla celkem čtivá. Ale... divné. Nebyl mi zde vůbec nikdo sympatický, o Sus jsem vlastně pořádně až do konce neměla jasný názor. Byla jsem zvědavá jak to skončí a vlastně jsem se ničeho nedočkala. Otevřené konce mi nevadí, ale tady bych ocenila trochu delší vyprávění. Takto mě kniha moc neoslovila.

02.09.2020 2 z 5

Žirafa na pondělí - Ze zápisníku ředitele zoo Žirafa na pondělí - Ze zápisníku ředitele zoo Miroslav Bobek

Po této knize jsem sáhla čistě kvůli čtenářské výzvě a ano, je to milé čtení. Takové lehké, rychlé a nenáročné. Některé sloupky mě bavily více, jiné méně. Byl to leckdy dost zajímavý pohled do zákulisí pražské zoo, která je mi dost blízká. Celkově se mi však kniha líbila. Fotky byly takové příjemné zpestření.

02.09.2020 3 z 5

Poprvé jsem tuto dámu viděla na veletrhu Svět knihy v loňském roce a hrozně mě zaujala ta šílená fronta lidí, kteří stáli na její podpis. Začala jsem se blíže zajímat, kdo to je, až jsem se dostala k jejímu životopisu. Nicméně podtitul je celkem zavádějící, jelikož samotnému "přežívání" v koncentrácích se věnuje jen část této knihy.
Ze začátku mě kniha moc nebavila, autorka zde popisuje své dětství. Vlastně mě nejvíce zajímalo právě to syrové a reálné vyprávění o jejím pobývání v Osvětimi a dalších koncentračních táborech. To byla opravdu síla. Klobouk dolů před lidmi, kteří takové hrůzy přežili a nezbláznili se. To je pro mě docela nepředstavitelné. Ale to právě kvůli tomu, že si něco takového vůbec nedokáži představit.
A pak jsem byla hodně zvědavá na ten návrat a autorky popis života v Izraeli. Od toho jsem popravdě čekala trochu víc.
Celkově však smekám před touto osobností, její život opravdu nebyl procházka růžovou zahradou. I přesto jsem při čtení měla pocit, že si autorka váží každé (nejen) prožité chvíle svého života a také svých zkušeností. Až po dočtení jsem pochopila pravý význam názvu knihy - Odložený život.

13.08.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tato autorka je pro mě už taková jistota pohodového oddechového čtení. Četla jsem všechny knihy ze série Romantické útěky a všechny (včetně Pláže) mohu doporučit. Byť je vlastně od začátku jasné, jak to celé asi dopadne, i tak mě to baví. Krásně si u takové četby odpočinu.
Maddie mi byla sympatická už v předchozí knize (Cukrárna v Paříži) a byla jsem zvědavá, jakou zápletku si autorka vymyslí tentokrát. Moc se mi líbí, že se každá kniha odehrává na jiném místě, to je na tom asi to nejlepší, a hned mám chuť se na tato místa vypravit. Příběh byl plynulý, četl se mi hezky. A už teď se těším na další autorčinu knihu.

03.08.2020 4 z 5

Anča a Pepík 5 - komiks Anča a Pepík 5 - komiks Lucie Lomová

Tyto myšky mám ráda už strašně dlouho a i teď v dospělosti se k nim ráda vracím. Taková příjemná jednorázová oddechovka.

27.07.2020 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Od této knihy jsem měla vysoká očekávání, jelikož už jsem od autorky četla Stíny nad zálivem, což se mi moc líbilo.
Kniha Poslední nádech se mi četla skvěle, děj plynul (i když začátek byl trochu zdlouhavý možná). Ale pak nastalo několik zajímavých zvratů a v knize nechybělo napětí a takové to přemýšlení "aha, tak ono to bude asi úplně jinak". I když ano, některé situace byly lehce předvídatelné ale na kvalitě příběhu to neubralo. Pořád jsem čekala, co se bude dít dál a jak to celé dopadne.
Eva mi přišla dost zvláštní, sympatická a zároveň silná postava. Sebrat se a jet za neznámými lidmi a zjistit pravdu o svém muži a ještě do cizí země, to chce kuráž. Zato Jackson mi přišel dost divný.
Co se tyče závěru, dalo se to čekat ale vlastně se mi to líbí. Knihu moc doporučuji.

27.07.2020 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Třetí díl této série mě nezklamal, naopak. Opět jsem nadšená, jak se kniha četla sama. Hned na začátku jsem se začetla a nechtěla knihu odložit. Ústřední dvojice Daniel a Maria mě od začátku dost bavili, byť bylo tedy vysoce předvídatelné, jak to s nimi skončí. Avšak i tentokrát byl děj plný zvratů, napětí a erotických scén (těch ale přece jen o něco méně než v předchozích dílech mi přišlo). Nečekala jsem, že autorka vymyslí takovou zápletku. Zkrátka ideální oddechovka pro mě. Až je mi líto, že je to poslední díl. Takových knih bych brala více, autorka píše skvěle.

07.07.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Opět 2. světová válka, tentokrát však trochu jiný příběh. Vyjímečně žádný koncentrační tábor ani klasická romantika. Kniha vypráví o nešťastné France, kterou od sebevraždy zachrání nalezený parašutista. Oba mi byli sympatičtí, četlo se mi to moc pěkně. Hodně mě bavilo vyprávění Franky o její minulosti. Bylo mi jí vážně líto a docela jsem jí fandila. Co se týče Závěru knihy, to už mi přišlo trochu přeslazené a moc nereálné. Jinak knihu ale doporučuji.

01.07.2020 3 z 5

Zlatá kniha pohádek Zlatá kniha pohádek Karel Jaromír Erben

Naprostá klasika mezi pohádkami, která snad nikdy neomrzí. Navíc jsou v knize opravdu krásné ilustrace. Ale teda strašně špatně se kniha drží, jak moc je velká. A ta původní čeština také není ideální pro dnešní generaci.

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Na tuto "jednohubku" mě nalákali kolegové v práci a musím říct, že mě to bavilo. Takové roztomilé, nenáročné a rychle přečtené. Tahle baví i dospělé. Akorát je škoda, že není i uvnitř barevný.

16.06.2020 4 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Příjemný barevný a zábavný komiks, který potěší i dospělého. Malá Hilda je vtipná a roztomilá.

Špalíček výletů - Hrady a zámky Špalíček výletů - Hrady a zámky Petr David

Tuto knižní serii o výletování mám moc ráda. Vždycky narazím na nové tipy na výlet. Navíc je moc pěkně zpracovaná a jako bonus jsou vzdau vždy slevové kupony. Pro výletníky ideální.

Agnes a sedmý host Agnes a sedmý host Kati Närhi

Toto byla taková příjemná jednohubka na večer. Avšak ani mě to neurazilo, ani nenadchlo. To bude možná tím, že už nejsem cílovka. Ale nevadí mi to, ráda si občas přečtu něco na odlehčení.

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Graficky je Gastromapa strašně pěkně zpracovaná, najdete v ní spoustu super tipů na podniky v okolí i na dovolené. Vlastně zde najdete i spoustu tipů na výlety. Nicméně co se týče řazení podnik, bohužel mi to moc nesedlo. Přijde mi, že je těch kategorií zbytečně moc a nejsou moc přehledné. Jsem ráda, že jsem si knihu "jen" vypůjčila v knihovně.

Načítání Načítání Vadim Petrov

Zajímavá kniha... Kromě příběhu pěti lidí, se v knize objevují důležitá témata dnešní doby jako je virtuální svět, politika, ekologie, kyberšikana... mile mě tato kniha překvapila. Byť nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

Anča a Pepík 3 - komiks Anča a Pepík 3 - komiks Lucie Lomová

Stejně jako předchozí díly, i tento mě bavil. Beru to jako rychlou oddechovku a vzpomínku na dětství, kdy jsem tyto komiksy hltala ve Čtyřlístku.

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Za krásnou obálkou se skrývá další silný příběh z období 2. světové války. Kniha se čte skvěle, bylo to i napínavé čtení. Avšak řadila bych tuto knihu spíše pod Young adult. Pro dospělého to nemusí být. Na konci mi opět ukáplo pár slz.

16.06.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Co k této knize dodat - snad jen, že tady se najde snad každý milovník knih ❤
V knize jsou moc pěkné ilustrace.

10.06.2020 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Z tohoto thrilleru jsem stále celkem rozpačitá... Začátek dobrý, pak jsem si říkala "cože? To jako fakt?" No ale celkově se mi to asi docela líbilo. I když je pravda, že mi tady nebyl sympatický vůbec nikdo a "vraha" jsem odhadla okamžitě. Malého Conora mi bylo strašně líto, určitě bych tuto knihu nedoporučila citlivým a těhotným ženám. Víc už vám však prozrazovat nebudu... ???? Ta zápletka je hustá..

10.06.2020 4 z 5