HDosoudilová HDosoudilová komentáře u knih

Komisař Komisař Paulina Świst

Druhý díl volné série polské autorky jsem doslova "zhltla" za pár dní
Nazvala bych to "erotickou detektivkou", což mě tedy dost baví a už se nemůžu dočkat třetího dílu. Byť první díl mě bavil malinko víc.
I tentokrát zde bylo napětí, žhavé scény (avšak méně než v prvním díle), skvělá zápletka... Bohužel oba dva díly obsahují kvantum gramatickych chyb A to opravdu hodně ovlivňuje tu četbu. Je to škoda...
Celkově jsem však spokojená, je to pro mě něco trochu jiného než normálně čtu ale dost jsem se odreagovala

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tak tato série mě dostala! Přijde mi to dost originální (možná občas trochu přehnané) a jako oddechovka skvělé. Nic moc jsem od toho nečekala a kniha mě dost bavila. Netajím se tím, že mám ráda erotickou literaturu. Ta kniha má napětí, příběh, vzrušení, sympatické i odporné postavy.. je neskutečně čtivá a nutila mě číst dál ale zároveň jsem ji nechtěla dočíst, jak moc mě bavila.

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Komiksy tak často nečtu, tento mě však zaujal jednak díky Holokaustu, o kterém vypráví. Musím říct, že mě to příjemně překvapilo a to hlavně díky originálnímu zpracování. Místo lidí v knize vystupují zvířata, například myši, kočky, prasata... což mi přišlo skvělé. Je to zase trochu jiný pohled na tuto část naší historie...
Určitě bych jej doporučila každému, především studentům, které dějiny třeba až tak moc nebaví ????

Cat&Cook 2 Cat&Cook 2 Ivana Jindřichová

Mám doma oba dva díly a oba nemůžu vynachválit :-) Nádherné fotky, skvělé recepty a hlavně úžasně sepsané. Jsou vhodné právě i pro začátečníky. Ivanku už delší dobu sleduji na instagramu a je mi moc sympatická. Mám ráda její videa.

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Knihy s tématikou 2. světové války čtu ráda a často. Tato se řadí k těm lepším, které jsem na toto téma četla. Od začátku až do konce mě bavila, pořád mě zajímalo, co bude dál. Je to zase trochu jiný pohled na tuto dobu a hlavně z druhé strany než jen od obětí.
Hlavní hrdinka Magda mi ze začátku přišla dost naivní a příliš důvěřivá. Ale není divu v jejím věku... později mi však přišla sympatická a začla jsem jí fandit. Nebudu vám však psát proč, neb vám nechci spoilerovat ????. Děj byl příjemně napínavý a svižný.
Konec mi ovšem přišel zbytečně useknutý, docela by mě zajímalo více o jejím životě těsně po válce.

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Velmi silné (pro mě osobní) téma a dost jsem váhala, jestli knihu vůbec dočtu. Nakonec jsem ale moc ráda, že jsem to nevzdala. Musela jsem si ji však dávkovat postupně.
Četla jsem na tento příběh dvou mladých manželů spoustu různých názorů. Mnoha lidem přišla Quinn jako ufňukaná hysterka... ale kdo tohle nezažil, neměl by ji soudit. Neplodnost a ta strašná touha po vlastním dítěti s člověkem (i s mužem!) neskutečně zamává... ať chce nebo ne, změní ho to... Velmi jsem s ní soucítila. Grahama jsem zase strašně obdivovala..
Konec mě neskutečně rozsekal ale zároveň mě i potěšil a přinesl mi pár uvědomění. Takže jsem sice brečela ale vlastně se i usmívala.
Je to moje první setkání s Colleen Hoover; byla jsem zvědavá, jaké její knihy jsou. Ano, čte se skvěle. Bylo to čtivé, zajímavé a citlivé. Ale rozhodně to není kniha pro každého.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tohle byla síla! Víc emocemi nabitou beletrii jsem snad ještě nečetla. Ale strašně mě to bavilo. Po celou dobu čtení se u mě vystřídaly snad všechny emoce (radost, vztek, dojetí...) a moc mě zajímalo, co se Milesovi v minulosti stalo. Bála jsem se, že se to nedozvím. A zároveň mi bylo líto Tate. Oba dva mi však byli od začátku sympatičtí. Co se týče sexu - kam se hrabe 50 odstínů =D Super!

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Moc krásný a čtivý příběh jedné rozpadající se rodiny, které mi bylo opravdu líto. Zadlužená matka Anna a její dvě dcery se vydávají na cestu po Skandinávii, tedy na takový únik z reality. Příběh je vyprávěn z pohledu všech tří žen a mě asi nejvíc bavily deníkové zápisky bláznivé Lily. Další, co mě zaujalo, byl právě popis Skandinávie, kam bych se jednou moc ráda podívala. Příběh byl milý, vtipný ale taky jsem si při jeho čtení leccos uvědomila. Rodina je prostě základ! Určitě se k této knize někdy vrátím!

02.06.2020 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Uf, tak toto byla síla! Normálně mám knihu přečtenou za pár dní. Tuto jsem si však musela dávkovat postupně. Jednak se mi nečetla dobře a taky mi chvilkama bylo skoro zle z některých scén a popisů místního prostředí a kultury. Když si člověk uvědomí, že tento svět není jen v knize ale opravdu existuje ... o to vic jsem vděčná, v jakých podmínkách žiji.
Na druhou stranu jsem si trochu klepala na čelo, že s ním Betty do Íránu odletěla. Vždyť přece tušila, co ji tam čeká... ano, chápu, že to nebylo jednoduché rozhodnutí. Avšak divím se, že proti tomu celkově nikdo nic moc nedělá ????
Poslední část věnovaná útěku byla dost napínavá, to jsem naopak nechtěla přestat číst a dočkat se už konečně toho šťastného konce.

29.05.2020 4 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Chtěla jsem čtivou oddechovku, u které "vypnu" a to jsem taky dostala. Příběh mě bavil, občas jsem se i zasmála a ale zároveň to bylo i trochu napínavé. Jako jo, je to "pohádka pro dospělé", děj je velmi předvídatelný a oba hrdinové až přehnaně "dokonalí", ale to k této knize podle mě prostě patří :-) I když je pravda, že konec byl hodně přetažený za vlasy =D

22.05.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Knihy této autorky jsou pro mě už taková jistota milého čtení. Opět se jedná o krásnou oddechovou romantiku, která má však příběh. Hlavní hrdinka Nina mi byla od začátku moc sympatická, to se ovšem nedá napsat o Sebastianovi. Ten mi byl naopak ze začátku docela protivný. Ale do děje krásně zapadal. Co se týče party z kurzu, občas jsem měla trochu problém se orientovat kdo je kdo. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Námět s cukrárnou a ještě k tomu v Paříži se mi moc líbil. Autorka píše velmi čtivě, tudíž jsem měla pocit, že jsem součástí děje. Ovšem konec mi už přišel docela přehnaný, byť jsem čekala možná něco podobného. Celkově však hodnotím kladně... a ta nádherná obálka :-)

22.05.2020 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Skvělé! Na tuto knihu jsem se těšila a také mě velmi bavila. A klidně bych ji zařadila do povinné četby. jelikož zrovna to poválečné období se na školách tak moc neprobírá. Musím přiznat, že jsem se tady dozvěděla spoustu informací a hlavně mi to dávalo smysl. Moc se mi líbily články z Rudého práva, díky kterým se čtenář více orientoval.
Co se týče bratrů Hadrbolcových, od začátku jsem jim neskutečně fandila a doufala jsem, že si mlýn uchrání. A že to opravdu neměli lehké. Tak nějak jsem měla pořád pocit, že jsem součástí děje a nebo že je to realita, kterou sleduji z dáli. Tak skvěle je podle mě kniha napsaná. A i přesto, že se v ději pořád objevovaly nové a nové postavy, neměla jsem problém s orientací v nich. Kniha krásně plynula a já jí nemám co vytknout. Naopak vřele doporučuji.

16.05.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Na novou knihu Roberta Bryndzy jsem se strašně moc těšila! A opět mě bavila. Čtivé, napínavé, začátek vás krásně navnadí... Některé pasáže mě bavily více, některé méně... a takový konec jsem zase nečekala.
Co se týče Kate, zatím mi moc nesedí, ale uvidíme v dalších dílech. Její život je každopádně opět dost zajímavý :-)
Určitě doporučuji začít číst i tuto sérii

21.02.2020 4 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Knih na téma 2. světová válka jsem už pár četla a tak jsem se na tuto celkem těšila, ale bohužel jsem zklamaná. Ono, děj sám o sobě super, ale vadily mi tam francouzské dialogy, kterým nerozumím. Dále jsem pořád čekala, co bude dál až jsem se nudila. Ani postavy mi nebyly moc sympatické, byť konec mě hodně překvapil.

08.11.2019 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Jo Bryndza... ten umí :-) Díl od dílu lepší a lepší. Příběh mě opět strašně bavil, bylo to napínavé, tajemné a zábavné. Co se týče vraha - dost zajímavá postavička. Zároveň mám moc ráda Eriku a její tým, na který se vždycky moc těším. Akorát je mi Eriky už fakt dost líto, přála bych jí něco pozitivního i v soukromí.. A konec? Bomba! Tohle by mě nenapadlo a zase jsem si myslela, že vím, kdo je vrah. Vše úplně jinak. Klobouk dolů!

07.11.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Po přečtení Kavárny v Kodani jsem se na tuto druhou knihu strašně těšila a opět mám radost :-) Krásný milý příběh, skvěle se kniha četla a bylo to i vtipné. Díky sladkým dortům jsem měla potřebu při čtení pořád něco "zobat". A zase ta nádherná obálka. Jo, takové oddechovky mám ráda, i když nedokážu říct, jestli Pekárna byla lepší než Kavárna. Každopádně se už moc těším na Cukrárnu v Paříži.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tohle bylo tak krásné a tak skvěle se příběh četl :-) Chtěla jsem romantickou oddechovku a dostala jsem něco víc. Jednak jsem se do příběhu úžasně začetla, ale zároveň jsem nebyla po dočtení "přeslazená" jako u jiných romantických knih. A hlavně jsem si díky této knize zamilovala Kodaň, kam bych se někdy ráda podívala.
Pokud hledáte knihu, u které si odpočinete , je tohle ideální volba. A navíc ta krásná obálka...

04.11.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Opět super, ale...
Ze začátku jsem si i podle anotace říkala, že tohle asi nebude ono, na co jsem od autorky zvyklá a taky jsem byla nejdřív trochu zklamaná. Dala jsem knize šanci a jako jo, bylo to opět skvělé. Děj mě bavil, konec překvapivý, i když podle mě trochu přetažený. Jen prostě předchozí autorčiny knihy podle mě byly mnohem lepší. I když i zde jsem knihu nechtěla odložit. Zkrátka jsem zvědavá na další knihu.

04.11.2019 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tohle je psychothriller, na který dlouho nezapomenu! Napínavé od začátku do konce a kdybych mohla, přečetla bych jej najednou! Tohle totiž nechcete odložit. Bavil mě jak děj, styl psaní autorky tak vlastně i to, jak jsem pak byla i sama zmatená, na čí straně mám jako čtenář stát. No a ten závěr? Tak tohle jsem fakt nečekala. Doporučuji všema deseti!

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Díky Čtenářské výzvě sáhnu i po knihách, které bych normálně asi nečetla. Po této jsem však koukala již dříve, a musím říct, že i týden po dočtení tak nějak nevím, co k ní napsat. Nejprve jsem totiž byla docela nadšená (na to, že je to "odeonka", které moc nečtu). Děj mě bavil a kniha se mi četla dobře. Pak už mé nadšení mírně opadlo a konec jsem takový nějaký čekala. Takže nadšená nejsem ale i tak jsem ráda, že jsem si tento příběh přečetla.

04.11.2019 3 z 5