Zlatá kniha pohádek

Zlatá kniha pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78784/zlata-kniha-pohadek-78784.jpg 4 30 9

Největší pokladnice národních pohádek. Téměř osm desítek klasických českých pohádkových příběhů, vytvořených nejznámějšími českými autory pohádek. Knihu provázejí barevné ilustrace vynikajícího ilustrátora Artuše Scheinera. Budulínek, Čertův švagr, Červená karkulka, Divotvorný meč, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Hrnečku, vař!, Jezinky a Smolíček, Kocour v botách, Křesadlo, Labutí král, Neohrožený Mikeš, O bílém hadu, O chytré princezně, O kocouru, kohoutu a kose, O kohoutkovi a slepičce, O labuti, O mluvícím ptáku, živé vodě a třech zlatých jabloních a mnohé další! ... celý text

Barabora
02.02.2021 4 z 5

hodně tlustá kniha, do které se mi nikdy nechtělo. Hezké obrázky. Ale jak napsal uživatel MartinaP1984, není to nejjednodušejší.

HDosoudilová
16.06.2020 5 z 5

Naprostá klasika mezi pohádkami, která snad nikdy neomrzí. Navíc jsou v knize opravdu krásné ilustrace. Ale teda strašně špatně se kniha drží, jak moc je velká. A ta původní čeština také není ideální pro dnešní generaci.

MartinaP1984
01.05.2017 5 z 5

Klasické pohádky s ilustracemi, které si pamatuji z dětství. Jediná výtka je ta, že pohádky jsou psané původní češtinou a nejsou upravené do dnešního jazyka, takže pokud je čtete dětem, musíte některá slova nahrazovat,

jitka7
18.02.2016 5 z 5

Krásné klasické pohádky... tyto pohádky nic nepředčí.

ovpana
05.12.2015 3 z 5

Krásné klasické pohádky pro celou rodinu.

tyzik.cejka
24.06.2013

mam pohádky pana Erbena rád jsou hodně podobné Boženě němcové řekl bych muž-žena

asam
10.09.2012

Určitě klasika. Myslím si, že by neměla chybět v žádné rodině, kde jsou děti.

Lucifereeek
30.08.2011 3 z 5

bohužel tato kniha mě dost zklamala. Je velká a těžká, což chápu, když to má být sbírka těch nejlepších a neznámějších pohádek, ale.......!!!Nejen že ilustrace jsou takové obyčejné, tak i pohádky jsou v tzv. staročeštině, která se čtě špatně dospělým, natož dětem, pro malé děti, kterým pohádky budete číst jsou docela nesrozumitelně napsány. Dokonce mi připadá, že některé pohádky snad ani nejsou pro děti. :(

WEIL
16.08.2011

Klasické české pohádky, z nichž se řada dočkala nejednoho filmového zpracování.

Autoři knihy

Karel Jaromír Erben