Hawkey Hawkey komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

To tak bolelo.. když se clovek vciti do duse jedenactiletyho kluka, ktery proziva, co proziva. No jen si to prectete..
A co teprve jeho matka uveznena ve frustraci nedostatku a zivotni krizi. Presto to na me nepusobilo depresivne, protoze ve Stepanovi je neco vic nez v obycejnych klucich.. musite cist dal a dal bez prestavky. Fandite mu, mate ho moc radi, chcete ho obejmout.
Uz dlouho mi zadna postava neprirostla tak k srdci.. uz dlouho zadna postava nemela tak velke srdce.
Neobycejny roman, na pána napsaný. Kloboucek.

18.01.2023 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Jedna z Top věcí vůbec. Tak prostá, poutavá, tak lidská... Nádherné vyprávění o vztahu člověka k přírodě, zvířatům, ke své rodině a člověka k člověku. Vztah, který musíme živit a ne ho nechávat mizet jako to děláme.. jinak to bude na tom světě o ničem :(

15.02.2019 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Knizka je krasna navenek i uvnitr. Babi Boží je boží, protoze ji je fakt jedno, co na to druzí. Pribeh netlaci na pilu, hezky si plyne a tusim, ze hodne lidem bude necim blizky (dospivani, vychova, rodicovstvi, cestovani, humor).
Ocenila bych taky delsi zaver, ale beru jak to je a je to skvele.
Autorce tleskam a jsem rada, ze tak otevreni lide pisou, motivuji, hladi po dusi a nakopavaji. Preji alespon cast z Božidary nam vsem!

29.12.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pobavily některý hlášky a situace. Příběh působí příjemně obyčejně, lidsky, humorně. V paměti mi ale moc dlouho nezůstane. Taková čtivá jednohubka.

16.06.2020 3 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Jsem spokojená. Rozhovory o radosti a o jejím praktikování v běžném životě. Lépe se vstřebají, pokud jsou čteny dávkovaně.
Myslím, že pokaždé, když knihu otevřete - znovu a znovu - v ní najdete něco nového, co vás může inspirovat.

28.04.2020 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Páááááni, páni, páni. Už dlouho se nic nečetlo tak dobře jako tahle knížka. Poutavé, zajímavé a svižné. Plus se toho spoustu dozvíte!

09.05.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Heřmánkové údolí mi představila Simona Postlerová v audioknize a tleskám. Její hlas miluju a to je možná problém v hodnocení, protože i kdyby četla blábol, tak se mi to asi líbí. Knížka je hodně lidská, osudově založená. Líčí nelehký život jedné (ne)obyčejné ženy, kterou jsem si oblíbila. Zejména její vůli a chuť žít v časech, kdy toho na ní muselo být už moc. Děj určitě není strhující a napínavý. Je spíše pomalý, nevtíravý, ale ne nudný. Zaujme ty, kdo se chtějí dozvědět, jak to chodilo dřív nebo si připomenout časy, kdy k sobě lidi měli tak blízko, o čem si dneska my za našimi počítači můžeme nechat zdát, a přitom tak daleko, když se páchala taková svinstva a udávalo se o sto šest.

27.11.2017 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Eowyn mě dostala!! Čtivé, dojemné,tak překrásně napsané. Tolik lásky na papíře.. líbilo se mi nahlédnout do divokého života na Aljašce a sledovat vyhrocené okamžiky ve ztemnělém srubu,když je venku třeskutá zima. Moc děkuji za plný zásah do srdce.

29.08.2015 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Více Rikitanů v dnešní době!! Člověk se sice musí usmívat nad některými pasážemi jako je mluva a smýšlení, ale hlavní myšlenka je myslím jasná. Není nic hezčího než být součástí společenství a trávit čas v přírodě. Ozkoušeno a doporučuji. Stejně jako tuhle inspirativní knížku.

10.05.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

To jsou ale prasata.. ta prasata.

31.12.2017 5 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Všichni víme, že to, jak to tady vedeme, nemůže vydržet do nekonečna.. a přesto máme natolik rádi svoje pohodlí a peníze, za které si ho pořizujeme, že to zas tak moc neřešíme. Kniha přináší užitečné tipy, jak alespoň minimalizovat naší destruktivní přítomnost, otevírá možnosti k zapomenutému lidství a referuje, jak probíhá život bez peněz jednoho člověka. Na můj vkus to hrdina někdy až moc vyhrotil, ale klobouk dolů jeho vůli. Za mě velmi přínosná knížka.

10.11.2017 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Must do. No comment. Přesto.. kdyby vás žádná akvitita na světě nebavila, tahle knížka bude.

28.02.2017 5 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

To bylo tak krasne a moudre. A magicke! Vonici prirodou, domovem, laskou ke zvířatům a stromum. A jemnym navodem, jak zit jednodušeji a v souladu s nasi dusi.
Budu se ke knize rada vracet. Dekuji.

16.10.2022 5 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Život s námi má někdy jiné plány, než máme my s ním.. proto mě zaujal důvod, proč manželé vyrazili na cestu. Ale po přečtení si rikam, ze si autorka mohla cestu zdokumentovat a schovat doma, popripade vydavat clanky na blogu, na vydání mi to prijde malo. Jasne, potrebovala penize.
Víc by se mi libil pribeh kratsi, s vetsi davkou emoci a uvah o zivote, s mensi frekvenci opakovani toho, jak jsou staří. Jejich vek mi jako stáří neprijde. Ani na to, co se rozhodli podniknout.
Neprilis zajimavě pojate, ale presto jsem jim fandila. Prece jen jejich situace by polozila na lopatky kdekoho.

08.02.2021 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Moc často se mi nestava, ze bych nedocetla, ale tady v pulce koncim. Resp.nedoposloucham audio, coz uz musi byt. Eleanor je originalni, nesympaticka osoba a nemam s ni trpelivost. I navzdory pohnute minulosti, tezkemu detstvi, me nepresvedcila, abych zjistila, co se stalo a proc je takova, jaka je, a jak to s ni bude dal.
Eleanor, mej se i dal skvele.

12.05.2020 2 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Pěknýýýý!!! Ta aljašská divočina je nejvíc.. v podání M. Preisse v audio verzi (klobouček, pane) mě uplne mrazilo. Nezlobila bych se, kdyby tato část byla delší, i treba na ukor poslední části příběhu, ktery byl tak trochu mimo a nehodil se. Avsak pro uplnost deje a zaver to bylo nejspis nezbytne. Uplne rozuzlení me celkem prekvapilo.

02.02.2018

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Přidávám se k těm, kdo by Emmi kolikrát plácli za její sobecké chování. Být Leem,asi bych s ní skoncovala po pár emailech. Ale celé dohromady to působí jako neotřelé, originální, poutavé a vtipné čtení,od ktereho se težko odtrhává:-)

08.12.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Těšila jsem se a byla zklamaná. To,že se jedná o čtení pro mládež jsem si předem nezjistila asi dobře mi tak. Elsa mi kolikrát lezla dost na nervy svou přechytralostí a tím,jak byla drzá. Měla jsem dojem, jako kdyby autor vzal Lízu ze Simpsonů a Hermionu Grangerovou a stvořil Elsu. V audiopodobě čtené Valerií Zawadskou se to při osmihodinové šichtě na vinici dá celkem příjemně prožít. Knihu bych určitě pro nezájem odložila.

24.04.2016 2 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Nedá se říci,že by mi až tato kniha otevřela oči.. vždyt musí být každému jasné,že to,co se děje ve velkochovech nebude pro zvířata žádný med. Realita,černé na bílém,jak se lidé k živým tvorům chovají a jaké maso se dostává konzumentům na talíř, i bez použití hrozivých video záběrů, mě ale nenechalo chladnou. Nemyslím,že by kniha měla být posláním udělat z lidí výlučně vegetariány, ale spíš se zamyslet nad tím, před čím radši zavíráme oči, protože se tím nechceme zbytečně trápit, i když tušíme pravdu.. a na základě toho přijmout stanovisko, jak se k pojídání masa postavit. Alespon z hlediska etiky a zdraví, když už ne našeho,tak dětí určitě, by to bylo vhodné. Je to navíc velmi čtivé.

15.11.2015 5 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Tak krásná a inspirující kniha zaslouží mnohem více hvězdiček než je v nabídce. Řadí se mezi mé Top. Morrie dokáže poradit nejedné tápající duši hledající smysl v tomhle mnohdy nepochopitelném světě. Budeme se jeho zkušenostmi řídit?

29.07.2015 5 z 5