haski haski komentáře u knih

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Moc hezky napsané. Čtivé. Je tam napětí a i trocha romantiky. Žádný krvák, vlastně přesně to co jsem potřebovala. Odpočinková kniha, tím nemyslím brak. Doporučuji

17.02.2021 5 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Taková pěkná oddechovka, občas to také potřebuji.

18.05.2020 3 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Moc se mi do knihy nechtělo, nelákala mě obálka. Byla jsem mile překvapená, mám ráda krimi z českého prostředí, od českého autora a psané dobrou češtinou. Příběh byl čtivý, osoby věrohodné, nechybělo napětí. Jenom konec byl trochu přitažený za vlasy, zrychlený, ale budiž, dopadl podle mého očekávání. Líbilo se mi to. Doporučuji.

18.11.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Docela jsem se pobavila. Někdy jsem se smála i nahlas. No, ale jinak by mi asi stačilo, kdyby byla kniha poloviční. Přesto hodnotím kladně.

17.10.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělá, dobře napsaná, čtivá a zkrátka povedla se. Bryndza to "neodfáknul", je na něj spoleh, že si dá záležet. Nejen, že si udržuje vysoký standard, ale vždycky se ještě o něco zlepší. V této knize je opět detektivem Erika Fosterová a její kolegové a lehce tu plynou i jejich osobní životy. Konec jsem nečekala, o to bylo rozluštění napínavější.

16.05.2019 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Dominika Dána jsem četla poprvé a moc dobře mi při tom nebylo. Doba před rokem 1989, vztahy kriminálky a STB, jejich chování vůči obyčejným lidem. Sledování nepohodlných a ocejchovaných režimem - to jsem zažila na vlastní kůži. Zkrátka mě při tom mrazilo. Za to, ale spisovatel nemůže, dám mu ještě šanci v další knize, protože snad bude i líp.

10.04.2019 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Napřed mi vadilo, že chybí přímá řeč, ale brzy jsem si zvykla. Kniha se mi moc líbila, námět byl z tak běžného života, že si myslím, že si tam každý tak trochu najde to své. Překvapuje mě, že tak mladá spisovatelka se umí dobře vcítit i do duše staršího člověka a to dokonale. Určitě se těším na další knihy od této spisovatelky.

02.03.2019 5 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Po prvním díle jsem trochu zklamaná. Začátek dobrý, ale ke konci náhoda střídala náhodu a všechno se mi zdálo trochu moc neuvěřitelné. Napínavý děj poválečného období v Anglii a v Evropě je popsán dramaticky, ale trochu moc románově. Přesto si ráda přečtu další knihu od autorky, ze zvědavosti.

22.02.2019 4 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Obálka mě moc nelákala ke čtení, ale dobře, že jsem to nevzdala. Obsah na mě působil mile a příjemně. Trošku mi to připomínalo Posla od Zusaka.
Novináři, tak trochu násoskovi, který bere život jen tak ledabyle se přihodí pár zázraků. Dostane na hlídání 14ti letého syna, o kterém nevěděl, zapojí ho jen tak mimochodem do své práce a to všechno je psáno s nenuceným, lehkým suchým humorem. Patří mezi knížky, které si asi tak od poloviny šetřím na čtení.

17.02.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Chladnokrevně je i kniha napsaná. Je napínavá, dráždivá a hodně čtivá. Pochvala autorovi, je doopravdy čím dál lepší. Hlavně, aby se trochu krotil s tou krvelačností, protože to všechno okolo, co dělá dobrou detektivku detektivkou, to umí. To okolo těch mordů, je to co mu jde nejlíp.

30.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nevím proč, ale očekávala jsem podle názvu a obálky, že půjde o něco veselého. Nedávno mě oslovil jeden spisovatel, abych mu ohodnotila obálku chystané knihy a já pod dojmem "Veselí" jsem si myslela, že by obálka měla odrážet obsah. Teď, s odstupem času už vím, že doslova nemusí. Knížka "Veselí" v sobě skrývá "obyčejný" život mladého člověka na maloměstě a i v tom smutku se dá objevit něco veselého a naopak. Doporučuji, přečtěte si ji.

12.12.2018 5 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Třetí díl. Tentokrát byl začátek trochu zdlouhavý, ale od půlky už se nedalo odtrhnout. Pěkné, čtivé. Někdy se nedalo pokračovat, jak to bylo děsivě realistické. Doporučuji, ale začít od 1. dílu.

07.12.2018 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Kniha mě nezklamala. Přesně tak, jak jsem očekávala. Pomalý rozjezd, pak napětí a konec jak je u Cobena zvykem, pěkně nadupaný. Padoucha už od poloviny můžete tušit, ale konec dobrý, všechno dobré. Čtivé, napínavé, doporučuji.

26.09.2018 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Moc dobrá detektivka. Tentokrát to May zkrátil a ubral trochu omáčky. Dobré postavy a pěkný závěr.

15.08.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Četla jsem jedním dechem. Je tam to správné napětí, trochu ze soukromí vyšetřovatelů, navázáno z minulých knih. Líbí se mi i popis vyšetřování a musím říct, že Pan Bryndza je každou knížkou lepší a lepší. Doufám, že se nepokazí a nechá žít i Eriku a dovolí jí i trochu soukromého života.

18.05.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Opět krásná knížka, kam na ty nápady ten Backman chodí. Každá jeho kniha je jiná a všechny jsou moc dobré. Nikdy by mě neneapadlo, že budu tak hltat knihu, která je celá věnovaná juniorskému hokeji. Vlastně to nejlepší bylo o lidských vztazích. Jedinečné.

16.04.2018 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Milá oddechovka

26.03.2018 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Začátek mi dal zabrat, pořád jsem nemohla vstřebat kdo je kdo a jestli už tam byl. V první třetině už jsem pochopila a celkem v pohodě jsem se chytala. Nakonec se mi líbilo vyprávění o trojčatech z jejich pohledu i z toho, jak je vidí jiní. Jo, dejte si oddechovku.

01.03.2018 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Milé čtení.

26.01.2018 4 z 5

Útěk Útěk Peter May

Očekávala jsem napínavou severskou detektivku, ale pořád se nic nědělo. Postupně jsem přicházela na chuť "obyčejnému" vyprávění, kde se střídaly dvě časové linie. Nakonec mě to vtáhlo do děje a nepustilo. Moc se mi líbil i pohled stáří, které vzpomíná na své mládí. Moc pěkné a od autora (pro mě) nečekané. Doporučuji.

07.01.2018 5 z 5