Arabská krev

V časech Arabského jara pokračuje příběh Doroty a Miriam. Islámský svět prochází bouřlivými otřesy a čtenáři mohou vše sledovat očima Evropanky, která si myslela, že už viděla vše. Ovšem osud jí do cesty přináší další a další důkazy o lidské krutosti a bestialitě války. Podaří se jí a její rodině konečně uniknout z kolotoče násilí, nebo skončí jako další tragická poznámka pod čarou dějin?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376855/big_arabska-krev-Jxp-376855.jpg 3.861

Arabská žena 3.

Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska krew, 2012

Kniha Arabská krev

podko_lenka

Po třech naposledy čtených knihách, které jsem četla rychle jen proto, že mě nebavily a chtěla jsem začít něco jiného, tuto rozečtenou odkládám. Ráda čtu vyprávění v minulém čase, přítomný taky zvládnu, ale velmi mi vadí střídání vyprávění v minulém i přítomném čase, tím spíš, když se to mění po větách. Co ale rozhodlo je, že po čtvrt přečtené knížce se stále opakují pasáže z druhého dílu, které vydají i na dvě, tři stránky a to přepsané doslova. Takže po přeskočení těchto stran mám pocit, že kdybych začala číst rovnou čtvrtý díl, o nic nepřijdu.
Na spravení chuti teď vezmu do ruky literaturu faktu.

Simirekdudkovic

Po predchozim dile jsem se do ni s chuti pustila, ale bavila me asi cca do půlky, potom už bylo vše strašně zdlouhavé a dokola a už mě to vlastne ani tak moc nebavilo.

katpas76

Třetí díl jsem četla opět s chutí, i když po prvních dvou jsem už stránky tak nehltala. Přesto mě bavil, dočetla jsem a s chutí se pustila i do čtvrtého.

pavlina0821
08.11.2020

Po poměrně nezajímavém prvním díle a vlažném druhém díle jsem třetí ani nechtěla číst. Nějak mě to nelákalo. Začala jsem číst jen díky tomu, že se se v současné situaci uzavřely knihovny a já ještě nemusela knihu vracet :-) A musím říct, že toho nelituji. Třetí kniha byla fakt skvělá a to od začátku do konce. Místy jsem byla naprosto konsternovaná tím, jaké hrůzy rodinu potkaly. Nejvíc mě zasáhlo, co se stalo Chadžídže. Kolik zla dokáže přinést válka :-( Kniha je sice dlouhá, téměř 600 stran, ale nepřišlo mi to zbytečně natahované. Hned jak to půjde, vrhnu se i na arabskou princeznu.

Meggie7
29.07.2020

třetí volné pokračování, dle mne, zajímavých knih. dobré na dokreslení příběhu všech postav, ale na mne už dost války a problémů..

TereVy
19.02.2020

Na mě už příliš zdlouhavý 3. Díl, který mě nebavil, tak moc, jako ty předchozí dva, ale stejne pořád super

Acquenta
13.01.2020

Kniha by mohla mít o 100 stran méně, válka byla opravdu hrozná a je mi líto všech těch lidí, ale čtení už bylo zdlouhavé a nekonečné. Stále nepochopím, jak se může někdo dobrovolně rozhodnout žít v téhle zemi....

Jiřina18
05.12.2019

Válka v Libii je zde popisována opravdu barvitě. Se všemi hrůzami, které přináší