haski haski komentáře u knih

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Dvě krimi povídky, úplně netypické pro autora Adlera Olsena. Taková lahůdka na jeden večer

10.01.2020 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Taková lehká vánoční romantika. Žádné hluboké myšlenky, ale účel to splnilo. Odpočinek, žádný drasťák. Také to někdy potřebuji.

09.01.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Mně se četla dobře. Měla jsem obavy,že mi bude chybět Erika, ale Kate ji nahradila velmi dobře. Krvavé scény neobdivuji, ty bych tady klidně vynechala... nemusely by se opakovat. Jinak pěkně vykreslené postavy, oproti jiným recenzím, se mi kniha líbila, byla dobře čtivá.

09.12.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Možná trochu rozvleklé, ale mně se to líbilo. Žádný krvák, pěkně pozpátku vyprávěný příběh jednoho páru. Konec trochu překvapivý, ale to už tak bývá. Já mám knížky Petera Maye zkrátka ráda. Tahle pro mě byla z těch odpočinkových.

26.11.2019 5 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Moc se mi do knihy nechtělo, nelákala mě obálka. Byla jsem mile překvapená, mám ráda krimi z českého prostředí, od českého autora a psané dobrou češtinou. Příběh byl čtivý, osoby věrohodné, nechybělo napětí. Jenom konec byl trochu přitažený za vlasy, zrychlený, ale budiž, dopadl podle mého očekávání. Líbilo se mi to. Doporučuji.

18.11.2019 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Navzdory záporným recenzím, mně se kniha líbila. Nešlo o detektivku v pravém slova smyslu, ale o příběh. Ten se postupně rozmotával, až vám došlo, že se z toho může vyvinout něco tajemného. Ryze české prostředí, postavy obyčejných a uvěřitelných lidí. Těším se na další knihy od autora.

03.11.2019 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Je to osobní kniha, má to být cestopis .... a nakonec je to všechno dohromady. Autor popisuje svůj život Američana, spisovatele na stáži v Římě s manželkou a malými dvojčaty. Anthony Doerr je dobrý vypravěč a umí i dobře popsat vlastní pocity. Ocitnete se v duchu s ním v Římě a zažijete všechna roční období s trochou historie a zeměpisu. Pěkné.

22.10.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Docela jsem se pobavila. Někdy jsem se smála i nahlas. No, ale jinak by mi asi stačilo, kdyby byla kniha poloviční. Přesto hodnotím kladně.

17.10.2019 3 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Poslední díl trilogie - asi nejlepší, protože se stále něco dělo. Barvitě vykreslené postavy, doplnily pěkně pokračováním předchozí díly.

15.10.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha je napsaná podle skutečné události. Hrůzy z koncentračního tábora se nedají nijak obejít, ale mně se líbilo, že i tenkrát se do sebe dva lidé mohli zamilovat. Přežít, pomáhat druhým a dostat se z toho. Nejlepší asi pro mě je, že ti dva se potkali i po válce a mohli spolu ještě prožít krásný život.

26.09.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

V hlavní roli nikoliv člověk, ale Skleněný pokoj. Krásně napsané. Nejsem žádný znalec architektury, ale Mawer mě navnadil. Hned bych se jela podívat. Mám svoji představu, kterou utvořil autor, ale přesto.... Postavy, které v různých obdobích prochází vilou Tugendhat jsou mi blízké, dovedu si je představit a jejich osudu dojmou. Knížka mě potěšila.

20.09.2019 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Klasická, pohodová detektivka. Žádně potoky krve, strohé vyšetřovací metody. Chvilkami nuda, ale ono to k tomu i patří. Nebojte se jí :-)))

31.08.2019 4 z 5

Stručné dějiny vyprávěné trochu chaoticky, občas vědecky, občas satiricky, ironicky. Nevíte, kdy přeskočíte z války do války. Do toho pár vtipných glos. Trochu zmatek, ale nedá vám to a asi to i dočtete jako já. Vypadá to, že dějiny vyprávělo dítě, se znalostmi dospělého.

31.08.2019 4 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Trochu jiná kniha od spisovatelky. Detektiv Frederika zde v nové pozici. Zajímavé téma, coby, kdyby ... terorismus na palubě Boeingu. Děsivá představa, zvláště dobře vykreslené postavy politiků a lidí u moci, kteří by v případě nouze rozhodovali o našich životech. Jen tak -lusknutím prstů, by obětovali 400 lidí na palubě .....pro svůj klid a jednoduchost řešení. Dobré, ale už jsem od spisovatelky četla lepší.

05.08.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Byla jsem zvědavá na pokračování, hlavní hrdiny postihla 1. světová, postavy jsou dobře vykreslené, prostředí také. Příběh nějak stagnoval, ke konci už mě moc nebavil.

19.06.2019 2 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Byla to moje první kniha od Dána a hned jsem se chytla. Mám ráda detektivky z našeho prostředí. Líbil se mi motiv, vykreslení postav, spád a hlavně ... humor. I ten v podtextu. Trošku mi přišlo přitažený za vlasy jednání detektiva s mafiánem, ale kdo ví, možná by to tak nějak mohlo být. Určitě budu v Dánovi pokračovat.

27.05.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělá, dobře napsaná, čtivá a zkrátka povedla se. Bryndza to "neodfáknul", je na něj spoleh, že si dá záležet. Nejen, že si udržuje vysoký standard, ale vždycky se ještě o něco zlepší. V této knize je opět detektivem Erika Fosterová a její kolegové a lehce tu plynou i jejich osobní životy. Konec jsem nečekala, o to bylo rozluštění napínavější.

16.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha je dobrá, dobře se četla, ale něco mi tam chybělo. Mornštajnová píše dobře, postavy jsou prokreslené do hloubky, ale tentokrát tomu chyběl "náboj", něco poutavého. Tu dobu jsem prožila, pamatuji si to a v podstatě jsem od začátku tušila, jak bude kniha pokračovat.
Pořád jsem čekala, kdy se stane něco ......, ale ono se to nakonec nekonalo. Škoda

14.05.2019 3 z 5

Trochu jsem se bála, že pokračovat ve staříkovi nelze. Lze. Pokud se alespoň trochu orientujete v současné politice, musí vás kniha pobavit. Jak jednoduše se dá vykreslit Trump, malý Velký vůdce nebo Angela, to umí jenom Jonasson. Trochu bláznivé, nepravděpodobné a hlavně zábavné. Mně se to moc líbilo.

27.04.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Kniha psaná na základě skutečných událostí mě vždycky víc baví. Tahle měla pomalý rozjezd, trochu jsem si pletla jména a trochu jsem si dovedla představit pokračování. Přesto se mi četla velmi dobře. Když si uvědomíte skutečnosti, že by vám někdo sebral děti nebo byste byla sama tím dítětem, které už nikdy neuvidí své skutečné rodiče. Bude vám běhat mráz po těle.
Doporučuji přečíst.

14.04.2019 5 z 5