Hanjimka Hanjimka komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Už u předcházejících dílů mi chyběly hvězdičky :-D Prostě vyplatilo se počkat si na třetí díl a tím více se zase těšit na další. Neskutečná fantasie autorky ve které stvořila nový svět, nové postavy. Zamotané, napínavé, složité, fantastické. Moc ráda jsem se vrátila s Ilan a ostatními jejími přáteli i nepřáteli do světa v Duvalských horách i nížinách. Těším se moc na další díl.

13.05.2021 5 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Opravdu nepatřil mezi YA. Ale fanoušek fantasy jsem velký. Příběh mě držel v napětí a těším se na další díl.

04.05.2021 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Skvělým hlasem pro mě přečetl Miroslav Mejzlík. Nádherný jazyk, podivný děj a téma. Nebýt knižní výzvy nikdy bych se k ni neodhodlala.

27.04.2021 4 z 5

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Super zakončení trilogie. Všechny díly mě vtáhly do děje a i přes čas který uplynul od jednoho dílu k druhému, jsem se hned začetla a těšila se na další dobrodružství.

27.04.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Hodně napínavé čtení. Asi budu muset sehnat další díly. Čteno jako audiokniha.

20.04.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Napínavý až hororový příběh ze Slovenska. Čteno ušima jako audiokniha.

14.04.2021 4 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Tenká, něžná, poetická knížka ke které jsem se dostala přes Klub milovníků knih. Jako milovnici koček se mi líbila. A Čibi je pěkné jméno pro kočičku.

12.04.2021 4 z 5

Ostravská mystéria Ostravská mystéria Marek Skřipský

Tajemné detektivní příběhy faráře, dcera četníka a profesora. Doba první republiky mě prostě baví. Čteno ušima jako audiokniha.

12.04.2021 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Jako prvotina mladé autorky je tohle super kniha. A protože už jsem četla i Kosti Mraza tak můžu říct že je vidět obrovský posun. Mám tyhle fantasy ráda a autorku si řadím k oblíbeným a přejí jen více takových knih.

04.04.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Dilema obou hlavních postav. Každé jiné, ale obě strašné. Nevím jak bych se zachovala. ..

28.03.2021 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Super pohádka pro dospělé. A určitě i fantasy příběh pro mládež. Asi jsem objevila novou českou fantasy autorku. :-D A jsem ráda.

19.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Příběhy rodiny a přátel z Karvinska před a během světové války jsem si nechala číst do ucha paní Vilmou Cibulkovou. Její hlas a procítěná četba tomu už jen dodaly další hvězdičky. Nebudu psát jak mě kniha zaujala, dlouho jsem se k ní nemohla odhodlat, ale byl to dobrý krok a i doslov autorky mnohé vysvětlil. Prostě doporučuji.

18.03.2021 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Ideální oddechová knížka na dovolenou, dlouhé zimní večery, nebo prostě jen k odpočinku.

16.03.2021 4 z 5

Nejdelší chobot ve Finsku Nejdelší chobot ve Finsku Arto Paasilinna

Mé první setkání s autorem. Žádné velké nadšení, ale ani zklamání. Četla jsem kvůli výzvě, a nebýt toho že se mi špatně pamatují severská jména, líbila by se mi víc.

06.03.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutný příběh dospívající dívky. Četly mi do ucha fantastickým způsobem Andrea Černá a Veronika Khek Kubařová.

02.03.2021 5 z 5

Strašlivý příběh Prospera Reddinga Strašlivý příběh Prospera Reddinga Alexandra Bracken

Napínavá pohádka pro děti, ale ani dospělí se nebudou nudit. Chtělo by to teda rovnou druhý díl, ale to chci asi moc. :-D

02.03.2021 4 z 5

Ďábel v těle Ďábel v těle Raymond Radiguet

Mladičký chlapec a jeho trable s o něco starší láskou. Četla jsem ušima jako audioknihu. Nevím jestli bych po ní sáhla v papírové podobě.

28.02.2021 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

S hrdinkou bych se teda kamarádit nechtěla, ale příběh byl čtivý. Oceňuji recept na konci.

25.02.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak na to, že normálně nečtu knihy z války, příběh mě zaujal, a obdivovala jsem sílu a odvahu hlavní hrdinky. Četla jsem ušima jako audioknihu.

21.02.2021 4 z 5

Cesty srdce Cesty srdce Susan Wiggs

Trochu vzpomínek, trochu lásky, plno romantiky. Na odpočinek ideální výběr knihy.

20.02.2021 4 z 5