Hanjimka Hanjimka komentáře u knih

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Určitě mně kniha zaujala a ráda budu pokračovat v dalších dílech.

28.08.2023 4 z 5

Planoucí eukalypty Planoucí eukalypty Elizabeth Haran

Oddechová romantika, přesto mě bavila. A četla se skoro sama.

16.08.2023 4 z 5

Ostrov ztracených snů Ostrov ztracených snů Tamara McKinley

Romantika, kapičku napětí a za mě uspěchaný konec. Ale na odpočinkové letní čtení je to dobrý výběr

14.08.2023 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Příběh plný emocí, napětí a dojetí. Moc se mi líbila a doporučuji už jen proto aby lidé poznali Afganistán i z druhé strany.

06.08.2023 4 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Kombinace romantiky, kriminálky, záhad, tajemství, přátelství, tohle vše je tahle kniha. A mě se moc líbila. Těším se na díl 3,4.....

29.07.2023 5 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Pro mě tohle byla těžká, ale absolutně nádherná kniha. Smích se střídal s pláčem, bolest s radostí. K autorovi jsem se dostala nedávno a Dům v blankytně modrém moři mě nadchnul. Ale tohle tedy bylo ještě VÍC.
Jdu shánět další knihu a autora uložit do oblíbených.

27.07.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Pro mě to bylo milé čtení v těžkých chvílích v nemocnici. Něžný příběh s mnoha citáty a přirovnáními.

22.07.2023 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Tak jsem se konečně dostala k autorovi, kterého jsem nikdy neměla potřebu číst. Kniha se ke mě dostala v audio podobě a bylo to asi dobře. Uplně nevím jestli bych knihu dočetla. Takhle to šlo. Asi nejsem cílová skupina.

18.07.2023 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Zajímavý deník, ktery popisuje odlišnosti mezi životem v Česku a v Japonsku. Docela mě něco pobavilo, něco udivilo.

06.07.2023 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Rychlé přečtená knížka. Představa 72 létě babičky, která si nemá s kým povídat a tak si chytne " Ptáčka" mě pobavila. Ale samota nutí dělat lidí i divné věci.

02.07.2023 4 z 5

Všechen můj hněv Všechen můj hněv Sabaa Tahir

Hodně zajímavý příběh s prolínáním času i osudů.

30.06.2023 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Bomba knížka, vůbec nevím co jiného o ní napsat. Narazila jsem na ni při výběru do Čtenářské výzvy. A určitě budu sledovat autora.

24.06.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Četla jsem na doporučení, i když nejsem úplně cílová YA skupina kniha se mi moc líbila. Místy úsměvná, místy napínavá, prostě to co mám ráda. Akorát kde je ten druhý díl už měl být doma

23.06.2023 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Správná kniha, která se ke mě dostala ve správný čas. Četla se jedním dechem, a jsem nadšená. Kamarádce děkuji za doporučení.

16.06.2023 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Krátký, a při tom krásný příběh lékaře kurtizán z Budějic.

16.06.2023 3 z 5

Můj devátý dotek Můj devátý dotek Mirka Šimková

Autentický deník se smutným příběhem

12.06.2023 3 z 5

Hádej, kdo se vrátil Hádej, kdo se vrátil Radek Habáň

Lehké a při tom zajímavé čtení. Příběh se mi líbil.

12.06.2023 4 z 5

Cestou do nebe Cestou do nebe * antologie

Nejsem čtenář povídek, ale v době čtecí krize v nemocnici mi tahle kniha stačila. A Irské spisovatelky mě mile překvapily.

13.05.2023 3 z 5

Peru - děti Inků Peru - děti Inků Olga Vilímková

Pěkné knížka o Peru, plná fotografií, a čtivých příběhů. Nadace dělá pro místní děti hodně.

10.04.2023 4 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Zajímavý pohled na jeden osamělý život. Za mě trochu depresívní.

04.04.2023 4 z 5