Strašlivý příběh Prospera Reddinga

Jak se zdá, Prosper je jediným „normálním“ členem starobylého a slávou opředeného rodu Reddingů. Alespoň do té doby, než zjistí, že se uvnitř jeho těla ubytoval démon. Jak se totiž ukáže, Prosperův praprapraprapradědeček před stovkami let uzavřel – a poté porušil – smlouvu s Psancem, ďáblem, který člověku poskytne nekonečné štěstí a bohatství výměnou za to, že mu bude navěky sloužit… Psanec jménem Alastor se teď, těsně před Prosperovými třináctými narozeninami, v chlapcově těle probouzí k životu a přichází se pomstít. A tak se příbuzní Prospera rozhodnou obětovat, aby zkáze předešli. Vtom mu však přichází na pomoc záhadný cizinec a Prosper se ocitá na neznámém místě. Za pomoci Strýčka B. a sestřenky Nely se pokouší svého nového „přítele“ z podsvětí zbavit dřív, než bude pozdě. S novou identitou, v novém městě a v nové škole, provázen malou čarodějkou Nelou, Prosper objevuje, že přátelství je důležitější než pozlátko slávy a že i říše smrtelníků je obestřena magií…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430442/big_straslivy-pribeh-prospera-reddinga-Z9a-430442.jpg 3.977

Prosper Redding 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

The Dreadful Tale of Prosper Redding, 2017

Kniha Strašlivý příběh Prospera Reddinga

radynka

Celý díl se tam řeší něco, co se nakonec nevyřeší a bez druhého dílu to asi ani nemá cenu číst (ale nebylo to dobrý ani na tolik, abych ho zkusila).

RemiBlack

2022/22
Málokdy se mi stane, že bych nějakou knížku objevila takhle náhodně a v ten samý den ji dočetla. To samo o sobě značí, že to mělo něco do sebe. :)
Jako jo, je to middle-grade a já už pár let nejsem cílovka. Ale hrdinové byli na svůj věk vyspělí (necelých 13, ale už jsem četla knížky o 17 letých, kteří se chovali mnohem hůř) a tím, že je to o mladších, úplně odpadá takové to vztahové drama typické pro YA (které může být dobře zpracované, edukativní, zábavné... ale dost často prostě není), což mi vyhovovalo, a místo toho jsme se mohli věnovat ději.
Navíc i když téma démonů bylo zpracované tak, aby ho přelouskal mladší čtenář (na odlehčenější notu, Alastor měl světlejší chvíle, ale někdy byly zase hodně zajímavé momenty, když se snažil otřást Prosperovou vírou v jiné), tak se ve psaní jedné z mých postav věnuju něčemu podobnému, a tak to byla milá motivace/inspirace.
Četla jsem anglicky, protože k českému vydání jsem se tak honem nedostala, ale jak tak čtu anotaci, říkám si, že to byla výhra. Dívat se na slovo Fiend přeložené jako Psanec bych dlouho nevydržela... Těším se, že si někdy přečtu druhý díl!

Sybelle

Kniha je spíše pro mladší čtenáře. Ale i tak to bylo příjemné odpočinkové čtení.
Napsáno je také dobře, proto určitě časem zvážím 2 díl.

LexiS

Tak upřímně jsem čekala trošku něco víc.
Někdy mi přišel styl psaní tak zvláštní, že jsem ani nevěděla, co se vlastně stalo, což je trošku mrzí.
Každopádně ano, je to vyloženě pohádka, takže pro mladší čtenáře určitě super. Pro starší spíš, když si chtějí trochu oddechnout.
Stránky rychle utíkají a některé vtipy jsou moc povedené. Dám šanci i druhému dílu.

kolacky

A honem na druhý díl!!!

karolina7182
16.09.2021

Četlo se to velmi dobře, začátek byl sice trošku pomalejší, ale jakmile se to rozjelo, stránky mi rychle ubíhaly mezi prsty. Je to skvělé ucelené tajemné fantasy s pohádkovým nádechem.
Určitě musím ocenit originální nápad. Ačkoliv tato kniha spadá spíše do sekce pohádek pro děti, musím říct, že mě to opravdu hodně bavilo. Má to opravdu skvěle promyšlenou zápletku. A myslím, že fanoušci čarodějnic, démonů a fantasy příběhů si zde přijdou na své.

AmyLee992
30.07.2021

Příběh jako takový se mi líbil, bylo to sice napsané trošku nudněji a děj se táhl, ale konec to všechno dohnal a určitě nelituji přečtení :)

JointlieKat94
03.05.2021

Dávám 3*, protože to bylo dobré, ale takové slabší. Asi spíše pro děti. :)

Mě rozhodně nalákala obálka, a vlastně trochu i anotace, ale příběh celkově byl "těžko uvěřitelný", ačkoliv nevím, jestli mě chápete :D je spousta knih, které obsahují kouzla a magii a dá se tomu věřit.. tady to je prostě takové dětské.

Dočetla jsem jako poslední dubnovou knihu.

Jinak se samozřejmě budu těšit na pokračování. :)