hanjana hanjana komentáře u knih

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Tohle jsem si musela nechat v hlavě pár dní odležet.

Bylo to fakt skvělý, celý děj je hrozně propracovaný a originální a moc se mi líbí, jak si ze sebe autor dokáže udělat srandu. Každopádně jsem ale doufala, že příběh skončí trochu jinak a finálně bude daleko velkolepější.

Anywaay, moc mě to bavilo. Příběh mi přirostl k srdci stejně jako nějaké postavy a určitě bych to doporučila dočíst až do konce.

SPOILER ALERT
Navzdory kladnému hodnocení jsem si ale představovala jiný konec, než který nás čekal. Už od začátku jsem si přála, aby Mia nakonec skončila s Tricem. Ten pár byl magický, měl život.. prostě mi to přišlo správné. Na druhou stranu jsem absolutně nedokázala vystát Ashlinn a nikdy jsem jí neprominula to, co Tricovi udělala. Ty dvě prostě spolu skončit neměly a tečka, jejich pár vůbec nedával smysl a autor mě o jejich citech nedokázal přesvědčit.

13.04.2021 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Božebožeježišmarja.
Tohle byla tedy rychlovka, se kterou jsem ani nepočítala. Bylo to tak... reálné, opravdové, že to prostě nedokázalo nenadchnout. Eleanor a Park je ten nejsladší příběh, který jsem kdy četla.

29.11.2014 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Proč tohle čtu až teď? Je to neskutečně skvělé. Cestování časem mě vždy hrozně zajímalo a tahle kniha to pojala naprosto... ani nemůžu přijít na slovo, které by to pořádně vychválilo.
Čekala jsem jen příběh o naivní lásce, kterou ani hranice času nezastaví, ale byla jsem teda řádně překvapená. Je to čtivé a napínavé, po dočtení prvního dílu vůbec netuším, co se bude dít dál!

19.08.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dobře, když jsem chtěla nějaké psycho, nevěděla jsem, že toho dostanu tolik.
Jestli je něco, co po dočtení téhle knihy vím na sto procent, tak je to tahle jednoduchá věc - asi se nikdy v životě nevdám. :D
Zmizelá není zrovna kniha mého vkusu, detektivky jsem nikdy moc nečetla, ale anotace k tomuhle příběhu mě prostě zaujala. Nemůžu říct, že jsem byla příběhem naprosto ohromená, ale bylo to hodně zajímavé. Plno zvratů a velmi důkladně promyšlený děj.
Většinou je v knize jeden hlavní záporák a k němu hrdina, který zlo porazí. Ale tady ani jeden z hlavních hrdinů nebyl čistě dobrý člověk. V první polovině příběhu jsem byla na jedné straně a pak se celý můj postoj otočil. A najednou jsem byla přímo uprostřed a nevěděla, komu fandit.
Pěkné čtyři hvězdy.

16.08.2014 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tohle je prostě unikátní čtení. Ale Hobit je stále můj favorit.

10.07.2014 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tahle kniha ve mně nechává docela rozporuplné pocity. Líbilo se mi to a konec mě dojal, ale tak nějak mě závěrečné rozuzlení zklamalo, doufala jsem, že se z toho dostane víc. Postavy si určitě zasloužily mnohem víc.

Ale jinak je to kniha k zamyšlení, čte se moc hezky a má zajímavou myšlenku.

25.01.2023 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tohle mě docela zklamalo, nebylo to špatné čtení, ale konečný zvrat byl takový nemastný neslaný, čekala jsem ho už od půlky knížky.

22.12.2022 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já nevím, doufala jsem, že po prvním dílu budu hodnocení zvyšovat a né snižovat. Ale tohle bylo takové utahané a přijde mi, že máme akorát víc otázek než odpovědí.

Také jsem se těšila na Nastereu jako poslední díl a zjistila, že jich bude dohromady 5 a budu muset ještě roky čekat. No snad to bude dál trochu víc akčnější.

06.05.2021 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Na začátku to bylo hodně matoucí a nečtivé, ale jakmile se příběh rozjede, prakticky se to nedá odložit. Fakt skvělá jízda a moc se těším, co odhalí další dva díly!

5/5

04.03.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tohle byla skvělá jízda. Knihy od SJM mám prostě ráda, má skvělý psací styl a její světy mě baví. Tahle bichla mě sice na začátku trochu vyděsila, autorka nás hodí přímo doprostřed a děje se tam toho plno nového s mnoho postavami a dlouhou historií.

Ale jakmile se začtete, příběh vás strhne a nepustí vás až do konce. Byla to bomba a moc se těším na další díly, akorát se bojím, že než vyjdou, tak všechno zapomenu.

29.01.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

První polovina je naprosto skvělá a líbí se mi kontrast Hladových her na jejich počátku než jak je známe s Katniss.

Ale druhá půlka? Nekonečná nuda, vážně ani upřímně nevím, co se tam vlastně odehrálo. A ten urychlený konec ani nekomentuju, asi jsem to prostě nepochopila. Co Lucy Gray?

Nevím, Hunger Games miluju, ale tohle prostě nebylo ono.

22.01.2021 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak už se nedivím, že si to všichni nemůžou vynachválit. Je to geniální.
Líbilo se mi, jak byl příběh podáván z různých pohledů, i když mě některé z nich bavily méně a některé více. Ale o to víc mě kniha bavila, protože jsem se těšila na své oblíbence a stránky létaly jedna za druhou.
Čistých pět hvězd za propracované postavy a složitost příběhu, která neděsí, ale naopak uchvátí.

28.11.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásné a naprosto dech beroucí. Skvělá práce s proplétáním více rovin, strašně se mi líbilo, jak skoro nic nevím a hlavu mám plnou různých závěrů, jak by to mohlo dopadnout, ale vždycky se to stočí jiným směrem.
Ale Než jsem tě poznala je stejně mnohem lepší.

08.11.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Proč já se do těch sérií vůbec pouštím? Vždyť mě to jenom ničí.
Druhý díl Drahokamů je stejný nářez jako jeho předchůdce. Kniha je zábavná a poutavá od začátku až do konce a některé hlášky Gideona a Gwen jsou k nezaplacení.

23.09.2014 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Cirkus přijede bez varování.
Páni, musím říct, že tohle byla jedna z nejsložitějších knih, jakou jsem asi zatím četla. Opravdu jsem se musela na každičký řádek soustedit, vnímat slovní spojení a jazyk, kterým autorka psala, a pomalu jsem se musela snažit chápat linie příběhu, které se proplétaly.
Neni to nejlepší dílo ze všech, ale skrývá se v něm mnoho. Není to příběh úplně pro každého, ale myslím, že snílek i nesnílek by si ji měl zkusit otevřít.
Co musím vynachválit, je neskutečná představivost, která musela autorku k napsání této knihy vést. Detaily jsou dokole propracované a každý stan, který si v uličkách cirkusu vyberete, přináší jedinečné a dechberoucí dobrodružství. Ledová zahrada; kouzla míhající se v rukách Iluzionistky; lapené sny, kterým se můžete poddat; plameny svíček, které ozařují černé větve Stromu přání. To mě vážně ohromilo a pokaždé jsem se těšila na návštěvu dalšího stanu.
Černobílé stěny Nočního cirkusu si mě opravdu získaly, i když jsem se k tomu pravému začtení musela poměrně dlouhou dobu prokopávat ne-tak-zajímavým-a-dlouhým úvodem.
Určitě jsem nepochopila vše tak, jak bylo myšleno, a možná se ke knize ještě někdy vrátím, abych se do příběhu znovu zapletla.

03.07.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neobvyklá kniha s neobvyklým zamilovaným příběhem, která vlastně ale z většiny o lásce vůbec není.
Je o životě, o rozhodnutích a o pochopení vlastních možností a překonávání hranic, které nám život určuje. Je plná skrytých poslání, malých vzkazů, které si zapamatuju do budoucna.
Jediná ne-tak-dobrá věc bylo střádání pohledů, které mi tak moc nesedělo, ale někdy - podle toho, čí pohled se do příběhu zrovna vloudil - to udělalo čtení zajímavějším.
Jinak musím uznat, že kniha předčila veškerá má očekávání a totálně mě zničila. Palec nahoru

27.06.2014 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Tohle se mi strašně špatně hodnotí. Vlastně ani nevím, jestli jsou 4 hvězdičky málo nebo moc.
Hlavní hrdinka - Tessa - mě neskutečně po většinu knížky vytáčela. Určitě nepochopím, jaké to je umírat, ale její chování mě někdy až děsilo. V pár situacích už jsem měla chuť si s ní vážně promluvit.
Ale to se pak s vývojem příběhu docela změnilo a začala jsem ji chápat, proč tak přemýšlí a někdy i proč je na ostatní tak kyselá, i když mi lidí, kterým slovy ublížila, bylo líto.
Hodně jsem v průběhu čtení porovnávala s filmem, který jsem viděla dřív, což mě mrzí, ale i kniha je skvělá, stejně jako filmové zpracování.
A taky je naprosto úžasný styl psaní. Tak nějak jsou mezi řádky schovaná znamení - znamení, kterých si většinou v životě nikdo nevšímá - a mně se strašně líbilo, jak si Tessa všeho všímala. Nic nebrala jako samozřejmost a pozorovala i ty nezvláštnější a nejpostradatelnější věci. A to je tak nějak skrytým posláním knihy, otevřít oči a všímat si.

19.05.2014 4 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Tahle série by se měla jmenovat spíš 'Co všechno jde do háje v přítomnosti Mary Dyerové'. Druhý díl nebyl vůbec špatný, ale podle mě je první díl svým způsobem lepší. Tak nějak se dostáváme k jádru věci, co se s Marou a vším kolem ní děje, ale na konci toho stejně moc nezískáme. Trošku se pořád chodí kolem horké kaše, ale nic moc z toho. :D
Ale zápletka mě nenechala ani na chvilku chladnou, i když byla někdy moc přiškrcená, nucená. Chování postav se mi zdálo v nějakých situacích trošku moc, i když to asi byl účel.
K závěru knížky jsem si připadala trochu ztracená, bloudila jsem v to všem, co se tam dělo a těžko se orientovala, ani teď mi asi ještě pořádně nedošlo, co že se to vlastně stalo. Nevím.
Rozhodně je to zajímavé čtení, plné akce a nacucané tajemstvími, které vás táhnou od stránky k stránce, a jejich zjištění dokáže překvapit. Čte se snadno a ani nepostřehnete, že už jste téměř na konci. Ale něco mi tu chybělo... nebo tu toho bylo až moc

19.05.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pro mě naprosto skvělé zakončení série, i přestože to neskončilo tak, jak by si všichni upřímně přáli. Dojemné a plné napětí do posledního okamžiku. Příběh založený na zvratech a samozřejmě se dočkáme i milostných scének.
Dál se nepotřebuji rozmýšlet, jak knihu ohodnotit, jasných 5 hvězdiček.

09.04.2014 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Pardon, ale tohle byla pravděpodobně nejhorší knížka, kterou jsem kdy četla. :( Moc mě to mrzí, protože jsem se na ni velmi těšila.

22.12.2021 odpad!