hanča34 hanča34 komentáře u knih

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

Můj oblíbený psycholog. Kniha náročná, spíš pro odbornou veřejnost, ale dají se tam najít pasáže i pro laiky.

23.10.2018 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Těžko hodnotit hned po přečtení, opět jsem měla části, které jsem přeskakovala. Těžké, závažné čtení, už jenom to množství postav. U některých jsem si nebyla jistá kdo to vlastně je. Přečtěte si a posuďte sami.

07.10.2018 4 z 5

Marie Baťová – první dáma Zlína Marie Baťová – první dáma Zlína Pavel Hajný

Jako bývalá Zlíňačka hodnotím fakta, která mi leccos připomněla. Bohužel český jazyk pana Hajného byl složitý,místy až nesrozumitelný. Také bylo v knize dost gramatických i faktických chyb. Paní Baťová byla za svobodna Menčíková a přitom její bratr byl Menšík? Autor se také vyhnul sporům mezi Tomíkem a jeho strýcem Janem o rodinný majetek.

24.09.2018 3 z 5

Přiznám se, že jsem trochu přeskakovala politiku, ale byla jsem stále v obraze. Závěr mě chytil a čekám až na mně dojde v knihovně řada s posledním dílem.

30.08.2018 5 z 5

V zajetí Atlantiku V zajetí Atlantiku Inna Václavová

Mně se kniha líbila, asi se člověk musí nechat unášet vlnami Atlantiku i těmi verši. Jediný problém byl, že se mi v průběhu čtení u nás vystřídalo 5 vnoučat.

28.07.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

líbilo se mi to a hotovo

08.07.2018 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Podle mého gusta taky, člověk se potřebuje někdy zasnít.

26.06.2018 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Tak první díl to bylo jen takové zahřívací kolo, ale teď už to mělo grády. Jsem zvědavá na pokračování.

04.06.2018 5 z 5

Poklepávaní Poklepávaní Nicolas Ortner

Knihu jsem četla tak do poloviny a pak jen proletěla. Je to takové víra tvá Tě uzdravila a při silné chronické bolesti nevím, nevím. Asi na moji kyčel to nebude.

04.06.2018 2 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

náhodně jsem vybrala mezi novinkami a hned trefa, moc se mi to líbilo a dobře četlo

04.06.2018 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Taky bych některé pasáže vypustila, ale jinak dobrá detektivka. Dobrý konec to jistí.

16.04.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

V průběhu čtení jsem zjistila, že jsem knihu četla už loni. Nicméně jsem si ji i tak vychutnala. Konec dobrý všechno dobré.

05.04.2018 4 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Těžké, nesnadné čtení o jednom životě, ale tak potřebné znovu i v této době. Skláním se před osudem ženy, která velký kus života prožila pronásledovaná nejprve nacismem, pak komunismem. Po zásluze ji ocenil Václav Havel.

24.03.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Napínavé, čtivé, závěr ze světa fantasy. No ale thriller nemá být uvěřitelný, tak jsem ten konec autorce odpustila. Za přečtení to stojí.

18.03.2018 4 z 5

Otcové a bastardi Otcové a bastardi Iva Procházková

Zpočátku jsem si říkala, že to není kniha pro mně. Postupně mě to vtáhlo. Vlastně vše podstatné se objasní až na několika posledních stranách. Nakonec se mi kniha zalíbila, zkusím něco jiného od autorky.

17.03.2018 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Myslím, že už to za mně jiní napsali. Čtivá kniha, ze začátku moc postav. Člověk se musí tak nějak začíst, ale pak chce vědět co bude dál.

10.03.2018 4 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Vtipné pro puberťáky určitě, oceňuji suchý anglický humor.

06.03.2018 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Film jsem viděla už dávno a vím, že se mi líbil. Kniha byla podle mně slabší, někdo to má naopak.

01.03.2018 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Už druhý Boček mně pobavil. Návštěvníkům už budu vždy říkat mufloni.

26.02.2018 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Po všech těch severských krimi a thrillerech mně Hájíček vyloženě přišel vhod. Prožila jsem si to se všemi těmi smutky i nadějemi. Navíc je to minulost nedávná takže blízká.

23.02.2018 5 z 5