Otcové a bastardi

Otcové a bastardi https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6064/otcove-a-bastardi-6064.jpg 4 28 10

Každá rodina má své tajemství. Nitky, ze kterých je navenek utkaná, často neodpovídají vnitřní osnově. Pro všechny bývá lepší nevynášet skryté vazby na světlo. Jenže v nitru mnohdy nesnesitelně tlačí. Marlen uniká svým démonům za brány manických stavů, ale ti ji dohánějí v předpeklí pravidelně se opakujících depresí. Její herecká kariéra i soukromý život se zdají být v troskách dokud nepotká Maxe. Vztah, který mezi nimi vzniká, je jednou z nesčetných variací na téma láska. Ale i Max má své tajemství... Otcové a bastardi vyprávějí o nelehkosti začátků a trpkosti konců. Vyjít ze samoty, vpustit někoho do svého života, riskovat, že se společná stavba zřítí a na konci bude opět osamělost, chce nejen odvahu, ale i elementární radost ze života. Její každodenní hledání a ztrácení proplétá osudy všech postav tohoto pražského románu.... celý text

Kopretina
11.03.2022 5 z 5

Mě kniha zaujala, od autorky první. A myslím, že nebude poslední. Duchovní věci mi zde nevadily, myslím, že mezi nebem a zemí něco je. Příběhy zúčastněných se mi líbily, vidím tyto lidi kolem sebe a čím jsem starší, tím víc se zdráhám někoho soudit, vždyť nevím, co zažil, čím si prošel..

Marmarek
21.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Vztahová kniha, něco je originální a neotřelé, něco víceméně stereotypní. Jak už zde zaznělo, nadpřirozeno je tam trochu navíc, díky němu je možná i interpretace, že všechny lidské osudy ze zákulisí ovládá ten plyšový medvěd...

veronika9761
06.02.2020 1 z 5

Tyhle povsechne, povrchni romany moc nemusim. Za me nic moc.

Evišťátko
01.09.2018 4 z 5

Roman se mi nečetl moc dobře, krásný jazyk, zajímavé téma mezilidských vztahů, co mě ale celkový dojem zkazilo, bylo ono nadpřirozeno, které autorka do příběhu zapojila a to bylo dle mého na škodu.

hanča34
17.03.2018 4 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že to není kniha pro mně. Postupně mě to vtáhlo. Vlastně vše podstatné se objasní až na několika posledních stranách. Nakonec se mi kniha zalíbila, zkusím něco jiného od autorky.

alzbeta4340
18.02.2018 5 z 5

Hodně zajímavý a svým způsobem působivý román o tom, jak se poprat se životem. Hrdinové bojují s nepříznivým osudem i nemocí a zjišťují, že rodičovská láska nemusí být nutně podmíněna biologickou spřízněností. Na konci knihy se příběh ještě více zamotává a krásně graduje.
Dobré čtení, doporučuji k přečtení.

sabca
03.11.2014 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku. Pořád nás spisovatelka něčím překvapila. Vztahy mezi jednotlivými hrdiny byly vzájemně propletené. Myslím, že stojí za přečtení.

malen
28.09.2013 3 z 5

Zajímavá knížka. Ale ty nadpřirozené prvky mi tam vadily, nemám z toho dobrý pocit. I když, kdo ví, co se kolem nás skrývá...

RADOST
03.09.2013 4 z 5

Opravdu dobrá kniha o lidech kolem nás, o vztazích, o psychice, o fantaziích a především o různých polohách otcovství. I nepokrevní otcové dovedou svým "bastardům" dát skutečnou lásku, i samotáři mohou šťastně žít v rodině., Všichni by se měli pokusit zbavit svých nočních můr, přijímat i nabízet své city, vytvářet si "životní přidanou hodnotu".

Sonyk5100
13.04.2013 5 z 5

Tato kniha mne velmi uchvátila hlavně propletením všech postav. Děj příjemně plyne a knihu jsem ani nemohla odložit. Naprosto jsem se vcítila do osamělého Maxe. Je to jako číst osudy života cizích lidí a to já ráda. Klidně bych ji četla donekonečna.

Iva Procházková
česká, 1953