hanča34 hanča34 komentáře u knih

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Nemám ráda tento typ detektivek, asi od této autorky stačilo.

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

Další kniha od autorky. Moc mrtvých na můj vkus a ten kdo zbývá je vlastně vrah.

Dům na prodej Dům na prodej Sofie Sarenbrant

Moje první kniha od autorky. Mám období severských detektivek.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné čtení, ale další díl už je tak nějak stejný (Aristokratka na koni).

22.02.2018 4 z 5

Tudorovci - Králové a královny Tudorovci - Králové a královny Alex Woolf

Spousta jmen, letopočtů, až jsem se ztrácela. Ale poučné o tom, co někdy rozhodne o usazení panovníka na trůn.

12.02.2018 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Občas jsem se v ději ztrácela a připadal mi překombinovaný, závěr to spravil.

08.02.2018 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Moje první kniha od autorky. I když se dalo leccos předvídat, napínavé to bylo. Jen pasáže s Davidovým chováním se mi nelíbily a zdály se mi úplně zbytečné.

08.02.2018 4 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

Přiznám se, že v prostřední části jsem hodně přeskakovala. Závěr smutný, ale poctivý.

03.02.2018 4 z 5

Postav hliadku Postav hliadku Harper Lee

Nečetla jsem ptáčka, ale místy mně kniha nudila, jen závěr mi připadal zajímavý.

30.01.2018 3 z 5

Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Milena Štráfeldová

Historie byla vždycky má vášeň, tato kniha mi otevřela pro mne neznámý obzor. O Jeronýmovi Pražském jsem se dozvěděla až v jedné televizní soutěži. Takže díky paní Mileno.

30.01.2018 4 z 5

Guláš pro Masaryka Guláš pro Masaryka Milena Štráfeldová

Myslím, že to za mně vyjádřila LuciLux velmi dobře. Takže ano čtivé, ale trochu dějinný guláš. Požár ND a důvody, které k tomu vedly super.

21.01.2018 4 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Možná už jsem ji někdy četla, ale teď jsem ji zhltla jedních dechem. Hodně emotivní kniha se známým koncem. Vybrala jsem si, že člověk se nemá nikdy vzdávat. A taky že minulost je mrhání časem.

16.01.2018 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Tak to teda, tahle kniha mě hodně vzala. Ze začátku jsem myslela že ji nebudu moct číst, protože v létě nám takto zmizel vnuk přibližně ve stejném věku. Asi po 4 hodinách nám ho policie našla. Tak jsem si trochu dokázala představit tu bezmoc matky a celé rodiny. MacMillanová je úžasná, její prvotina a taková pecka. I Dokonalou doporučuji.

14.01.2018 5 z 5

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Nazvala bych to trochu růžovou knihovnou, ale právě v tu chvíli jsem takovou knihu potřebovala.

14.01.2018 4 z 5

Tak asi budu za vyvrhele, ale na str.400 jsem četbu ukončila. Bitvy mně nebavily, popis zdlouhavý. Jen pasáže vztahu otroka ke své paní byly krásné. Tak nevím, jestli mám po Smithovi ještě sáhnout.

01.01.2018 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Dostala jsem dárkem pod stromeček. A kniha mně chytila a nepustila. Toužím si přečíst Spálenou oblohu.

01.01.2018 5 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Velmi působivé. Poznala jsem paní Štráfeldovou osobně a velmi mně zaujala. Budu číst další její knihy.

31.12.2017 5 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Asi to byla kniha spíš pro náctileté, to je v pořádku, já jsem to neměla číst

10.12.2017 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Tak můj komentář se zcela shoduje s martiline. Taky jsem to chtěla několikrát odložit, nakonec jsem dočetla, ale chyběl mi tam náboj z prvního dílu. Překřtila jsem knihu na Politickou šukačku.

10.12.2017 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Vím, že Jodi umí psát poutavě, ale tentokrát mně úplně nadchla jak přesvědčivě a se znalostí věci nám přiblížila život vlků.

28.11.2017 5 z 5