hanča34 hanča34 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se četla ne úplně snadno. Mám ráda příběhy od A do Z a tento reportážní styl psaní není úplně můj šálek čaje. Ale velmi obdivuji paní Tučkovou za vytrvalost, se kterou sežene všechny dostupné informace než se pustí do psaní.
Byla jsem na besedě s ní a Bílou vodu chystala 10 let. Nevím jestli se do ní pustím, podle ukázky to bude nelehké čtení.

02.05.2024 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Poslouchala jsem jako audio, moc pěkně zpracované.

24.02.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

,Joy opět skvělá. Děsím se okamžiku kdy skončí s psaním. Doufám, že to hned tak nenastane. Asi ji začnu číst zase od první knihy.

21.02.2024 5 z 5

Mají v nebi skleničky? Mají v nebi skleničky? Martina Preissová

Milá, vtipná knížka. Přenesla jsem se v duchu na jižní Moravu, tak to tam opravdu bylo. Díky Martino!

15.02.2024 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Názory na knihu se hodně liší a to mám ráda. Za mně to bylo čtivé, napínavé, překvapivý vývoj. Ať si přečte kdo má rád napětí a pak si udělá názor.

10.02.2024 5 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Zatím poslouchám podcast, ale kniha leží na nočním stolku a určitě ji přečtu.

06.02.2024 4 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Moc jsem se bavila. Lehký tón, ale přitom tolik životních pravd.

06.02.2024 5 z 5

... Vlk vyčíhán a zatčen ... život a odkaz plk. gšt. Josefa Churavého ... Vlk vyčíhán a zatčen ... život a odkaz plk. gšt. Josefa Churavého Miroslav Šiška

Kniha je příběhem dědečka našeho rodinného kamaráda. Je to příběh odvážného a poctivého člověka, který miloval svou rodinu a vlast.

06.02.2024 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

I když nejsem milovník zimy a vysokých hor, nadchlo mně Lucčino nadšení. A ty fotografie skvělé, jako bych tam byla.

13.01.2024 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Jako obvykle skvělé čtení od Joy. Více detektivní než ostatní její romány. Vlastně konec není tak jednoznačný. Přečtěte si.

20.12.2023 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Na mně moc dlouhé, s vypětím všech sil jsem dočetla.

13.12.2023 3 z 5

Přítelkyně z kamenné vily Přítelkyně z kamenné vily Frances Mayes

Trošku jsem si v knize četla jako v kuchařce, vybírala jsem si jen některé pasáže.
Především kniha je zbytečně dlouhá, takže jsem musela přeskakovat. Myslím, že i mnohem méně stran by postačilo vylíčit příjemné prostředí italského venkova a osudy všech protagonistek.

30.11.2023 2 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Bohužel jsem se opakovaně v těch textilních rodinách ztrácela a pak ztratila trpělivost.

27.11.2023 2 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Krásný příběh o lásce a umění odpustit. Colleen mně opět chytila za srdce.

19.11.2023 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Její život byl pestrý a zajímavý. Ale styl psaní mně moc nenadchl. Ale aspoň jsem si udělala o jejím životě představu, nevěděla jsem o ní vůbec nic.

09.11.2023 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivé, zhltla jsem ji za 2 dny. Petra Dvořáková je pro mně objev. Zkusím další knihu.

04.11.2023 4 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Velmi poučné čtení. Vyhořet ale můžete každý, i když nejste známá, vytížená osoba.

01.11.2023 4 z 5

Hlavou proti zdi Hlavou proti zdi Kamila Moučková

I když se otázky dost opakovaly, bylo to poutavé čtení. Zvlášť pro nás pamětníky.

01.11.2023 4 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Audiokniha
Děj má spád, člověk jim drží palce. I když s obětmi na životě nesouhlasím, na vyznamenání to nevidím.

25.10.2023 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Souhlasím s názorem kamarádky Pavly. Gábina není jednoduchý člověk a pro mnohé lidi asi nečitelný. Její upřímná zpověď se mi líbí a přeji jí v životě jen to nejlepší.

04.10.2023 5 z 5