Odpočívej v pokoji

Odpočívej v pokoji https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170617/bmid_odpocivej-v-pokoji-1d5-170617.jpg 4 74 31

Inspektorka Ema Sköldová série

Do luxusního lázeňského komplexu Yasuragi Hasseludden jezdí obyvatelé Stockholmu, aby se tu koupali a meditovali v japonském duchu. Jednoho rána je však v horké lázni nalezena v bezvědomí známá herečka a krátce nato ve svém pokoji mrtvý manželský pár. Obě události vypadají jako náhodné neštěstí. Když pak v lázeňském zařízení zemře další člověk, tentokrát v horkém venkovním vřídle, nelze již popřít, že mezi úmrtími existuje nějaká souvislost. Případy vyšetřuje mladá inspektorka Emma Sköldová spolu s kolegou Magnusem. Záhy zjistí, že nepůjde o rutinní záležitost…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

Vila i frid , 2011

slaska77
04.12.2022 3 z 5

Příběh sám o sobě byl dobře vybudovaný, četlo se to dobře, postavy byly fajn, chtěla jsem dát možná i 4 hvězdičky, ale mělo to svá ale. Nicméně určitě dám ještě autorce šanci, určitá lehkost čtení a talent bezesporu jsou velké.

Aghatte
09.02.2022 2 z 5

Vůbec mě to nebavilo, trochu "školní" sloh, nesympatická vyšetřovatelka.
Hned na začátku mi vadilo, že mají ženu v bezvědomí hodinu v bazénu se 40st. a nikdo se nepokusí ji vytáhnout a oživovat, jen si předají informaci, že záchranka tu bude za 15 min.
Konec byl jeden velký trapas.
Také mi vadí, když někdo "nemá ani čas se napít kávy" a řeší se to na každé stránce. Copak všichni chodí do práce pít kafe?
Ne vše SEVERSKÉ musí být zákonitě dobré.

čef
24.09.2021 4 z 5

K čtenáři trochu nefér, co se týče pachatele, moc stop k jeho odhalení zde není. Jinak dobré, zabitých je dostatek, prostředí zajímavé. Vztahy se budou líbit ženám, jsou zde také sourozenecké a manželské hádky, problémy s otěhotněním a dětičky v ohrožení. Dobře zaměřeno na většinu obecenstva.

Nikolda
21.11.2020 4 z 5

Kniha z hlediska detektivního žánru trochu slabší. Vzhledem k osobním problémům postav jako by autorka spíš plánovala psychologický román. Hlavní hrdinka (pokud se to tak dá říct, postav bylo opravdu mnoho a jejich důležitost kolísavá) byla z ženských charakterů bohužel snad nejméně zajímavá, zato její sestra Josefína působila opravdu realistickým dojmem. Dávám vysoké hodnocení především ze sympatie k lázeňskému prostředí a za dobře vylíčená životní úskalí některých postav

martin3554
05.07.2020 4 z 5

První díl další z těch severských krimi. V tomto hotelu bych určitě bydlet nechtěl.

janastok
15.07.2019 2 z 5

Byla jsem zvědava na tuto autorku, která se přirovnává (hlavně ona sama) k mé oblíbené Camilla Läckberg, ale ani trocha podobné čtivosti. Nesympatická, lehce natvrdlá hlavní hrdinka, vlekoucí se, místy nudné vyprávění a náhle přehnaně akční konec.

jprst
12.05.2019 2 z 5

Jedna z mnoha průměrných, či spíše lehce podprůměrných detektivek. Prostě taková oddychovka, kterou jsem přečetl a za pár dní na ni zapomenu.

terimila
07.05.2019 2 z 5

Lepší než Dům na prodej, ale furt nic moc, autorka mi prostě nesedí. Děj nic extra zajímavého, postavy nevyvolávají žádné sympatie a hlavní inspektorka je mi vysloveně protivná. Dočíst se to dalo, ale že by mě to kdovíjak těšilo, to tedy ne.

Martiiiik
24.01.2019 4 z 5

Slušná detektivka, taky nějak od půlky člověk tuší, odkud vítr fouká.. :-) ale zajímavé prostředí, trocha tajemna.. :-) ne moc krve.. :-) doporučuji :-)

helenkan
12.01.2019 1 z 5

Tak tohle mě vůbec nenadchlo. Párkrát jsem to chtěla i odložit,ale kvůli výzvě jsem to přetrpěla. Nudné.

SilvieSisinka
22.10.2018 4 z 5

Lehce zmatený příběh. Mnoho mrtvol a další přibývají. Nakonec jsem typovala vraha špatně. Bylo to velmi napínavé :-)

kneslova
12.08.2018 3 z 5

Přes množství mrtvých lidí to bylo nudné čtení, spíš jsem tipovala, kdo je zas na řadě.. šedivý průměr

TeaPeter
27.07.2018 2 z 5

Mrtvých bylo na můj vkus trochu moc - to je ale standard u severských autorů; alespoň tam nebyly potoky krve a duševní nemoci se omezily jen na záporné postavy. Autorce trochu zazlívám i těžko uvěřitelný modus operandi. Stejně tak i početné volné začátky a konce trčící na různé strany. Tohle je ale první kniha v sérii, takže je možné, že volné začátky ještě vysvětlí a volné konce zapojí do děje v dalších knihách. Hvězdičky si tedy spíše nechám napříště.

Vatter83
30.03.2018 4 z 5

Další vynikající kniha této autorky. Čtivé, napínavé, nečekané rozuzlení, ostatně jako vždy.

JitkaHambi
18.03.2018 4 z 5

Moc hezká kniha, zajímavě napsaná z několika pohledů.Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

SimonaP
10.03.2018 4 z 5

Knížka se opravdu hezky četla, byla napínavá, i když jsem vraha odhalila asi v půlce knihy, stejně mě bavila. Už se těším na další díl.

hanča34
22.02.2018 3 z 5

Další kniha od autorky. Moc mrtvých na můj vkus a ten kdo zbývá je vlastně vrah.

katka.oo
12.02.2018 4 z 5

Super knížka, narazila jsem na ni v knihovně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Taková lehká oddechovka na zimní večer :-). Za sebe doporučuji.

olejnice
13.07.2017 5 z 5

Moje prvni kniha teto autorky - chytla me od zacatku - drsny seversky styl- propletene osudy hrdinu- nekdy zmatene - ze jsem nevedela kteremu hrdinovi ty tabletky vlastne zpusobuji ty vidiny - a kdo z nich je normalni ?? Doporucuji!!

jindrusa
26.01.2017 4 z 5

O něco slabší než knihy autorčiny učitelky, ale i tak si půjčím další díl. Na zimní večery super čtení.

vraždy Švédsko lázně severská krimi krimi

Sofie Sarenbrant
švédská, 1978
2012  75%36. týden
2013  72%Odpočívej v pokoji
2012  78%Místo tebe
2013  77%Druhý dech
2015  72%Dům na prodej

Kniha Odpočívej v pokoji je v