Druhý dech

Na start Stockholmského maratonu přišlo několik tisíc lidí, i když se kvůli špatnému počasí mnozí odhlásili. Pár minut po startu padne k zemi jeden z běžců. Mrtvý je pětatřicetiletý Mans, který je koučem exkluzivního běžeckého klubu. Ukáže se, že zemřel bodnou ranou do zad, způsobenou ostrým předmětem. Závodu se účastní i sestra policistky Emmy Sköldové, Josefina, a Emma ji přišla na trať povzbuzovat. Není ve službě, ale než v davech běžců najde svou sestru, je jí už zapotřebí jako kriminalistky. Nedlouho po prvním úmrtí najde jeden z účastníků maratonu v křoví parku mrtvou ženu, rovněž v běžeckém oblečení. Není pochyb o tom, že jde o další vraždu …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182080/big_druhy-dech-oby-182080.jpg 3.958

Inspektorka Ema Sköldová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend

Andra andningen

Kniha Druhý dech

Marcik7

Nebylo to špatné, ale trochu zdlouhavé, opakující se fakta, málo gradující děj.

martin3554
26.08.2020

Po přečtení knihy asi 100% běhat maraton nikdy nepůjdu. Podobně jako i u prvního dílu, hodně nečekaný vrah.

Ava365
16.06.2020

Originální nápad, ale bohužel některé věci za hranicí uvěřitelnosti. I tak stojí za přečtení.

jihej
14.06.2020

Výborný severský krimiromán,napínavý,poutavý a skvěle ozvláštněný prostředím ze zákulisí maratónských běhů.Doporučuji.

Pauline23
01.02.2020

Též od základní školy nemám ráda běh díky tělocvikáři a nikdy jsem mu na chuť nepřišla. Ale pěkně to odsypalo, to počasí kdy prší a je zima. Musela jsem vědět kdo je vrah. Odpočinkové čtení.

SilvieSisinka
14.08.2019

Pěkně napsaná kniha. Sama běhám a velice mě bavilo číst v knize o běhu a marathonu. Osobně jsem uběhla půlmaraton i to bylo dost náročné. Smekám před všemi co ubehnout marathon. Zápletka průměrná.

janastok
15.07.2019

Zajímavostí této detektivky je to, že se celá odehrává během jednoho běžeckého závodu. A to je taky všechno!

TaLu
21.06.2019

Už jako mládě ve škole jsem neměla ráda běh. Chvilku jsem běžela a hned jsem měla hvězdičky před očima. Žádná pohoda, jen trápení. Už dávno nejsem mládě. Běh nemám ráda stále. Přesto se mi na detektivce nejvíce líbilo to prostředí maratonu. V horkém létě číst o naprosto příšerném počasí, může zafungovat jako osvěžující koupel. Nižší hodnocení dávám jen proto, že znám lepší detektivky, ale jako čtení na dovolenou mohu určitě doporučit. Napsané to bylo hezky a nikde nic nedrhlo ....krok za krokem a jsme v cíli. Dokonce mi ani nedošel dech, což se o obětech říci nedá. A obálka se vyloženě povedla.