Hanaluna Hanaluna komentáře u knih

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Bezva kniha, jsem spokojená. Od autorky řadím mezi nejpovedenější. Kniha nutí zamyslet se nad vlastním životem, jeho proměnami, zároveň je tento žánr pro mě spíše oddechové čtení. Jednoduše bylo to fajn čtení.

31.05.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Opět jsem spokojená, kniha se mi líbila stejně jako dvě předchozí. Autorka patří mezi mé oblíbené a sní tentokrát nezklamala. Přesto, že témata dětí jsou silná a krutá, kniha se četla lehce, doslova jsem ji zhltla.

16.05.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Opět vynikající. Autorovův styl se mi líbí čím dál víc. Skvělé tempo, čtenář chce vědět víc a víc tak musí číst stále dál. Hodně propletený děj a konec nečekaný a to jsem si myslela, že vím jak to dopadne. No nevěděla jsem.

12.02.2020 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Jedni z mých nejoblíbenějších autorů. Miluji styl psaní, neotřelé a velmi originální příběhy. Jak jsem byla unešená že Skočného přílivu, který je jednoznačně Top, tak pokračuji v nadšení i nadále, každým dalším dílem. Do poslední chvíle jsem netušila rozuzlení, kdo je viník. Tom je zde už téměř nesmrtelný jak superhrdina, ale je mi tak sympatický, že mu to odpouštím. Těším se co bude dál.

19.01.2020 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Autorovi knihy mám opravdu rada, stejně tak vyšetřovatelskou dvojici. Avšak tentokrat jsem se neubránila mírnému zklamání. Ději jsem zcela nepropadla jak bývá zvykem. Závěr byl povedený, avšak tipovala jsem od začátku správně. No tak uvidíme příště.

24.01.2022 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Vynikající klasicky thriller. Nechybí napětí, nenápadný psychopat. Thriller je chvílemi až surový. Kniha má spad, zápletku, čte se dobře. Palec nahoru a zřejmě si přečtu další knihu od autorky.

14.09.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Ke knize mne provedla čtenářská výzva, a já opět za ni děkuji. Nádherně napsaný příběh, přečetla se jedním dechem. Jsem nadšena.

11.07.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha měla dobrý námět, líbila se mi, měla spád, napětí. Ale i přesto nejsem tak nadšená, jako z dalších autorčiných knih. Začala jsem je číst od té nejnovější.

16.06.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Kniha byla čtivá, nutila přemýšlet jak to teda skutečně je a číst dál. Závěr byl neočekávaný a nutí vás přemýšlet dal. Šokující téma s dětmi mi úplně nedělalo dobře, ale ke knize to sedělo.

16.05.2021 4 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Pěkné, čtivé, detektiv doplněný přeživší obětí je skvělá kombinace.

18.02.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Nebudu hodnotit kvalitu a styl psaní, nejsem objektivní, jelikož mám ráda její vystoupení, mluvený projev atd. Ale za to jak šla s kůží na trh, klobouk dolu. Tohle jsem nečekala.

29.01.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Autora mám velmi ráda a ani u této knihy nezklamal. Líbí se mi, že je každá kniha jiná s jinými postavami. Bezva oživení žánru oproti spoustě knih s jedním vyšetřovatelem. Nechybělo napětí, tajemno, soucit a pochopení. Jedině na pět hvězd.

26.01.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha se dobře čte. Zajímavý pohled z obou stran manželů. Dilema mají tedy opravdu velká. Osobně kniha na mě působila tíživě a opravdu smutně, ale to je pouze můj problém, příliš se s postavami sžiju.

01.01.2021 4 z 5

Léčivé pohádky pro dětskou duši Léčivé pohádky pro dětskou duši Romana Suchá

Kniha je hezká, trochu netypická, pracuje se sugescemi. Čtenáři s knihou mohou pracovat různými způsoby dle věku dítěte. Plus je příručka pro rodiče jak na to. Hodně se mi líbí ilustrace. Dětem se líbí, baví je.

17.02.2020 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Knihu jsem měla jako audio. Intepretace Jitky Ježkové, mé oblíbené jistě kvalitu knihy zvyšuje. Musím říci, že kniha byla příjemným překvapením. Popis hor a proniknutí do komunity horolezců bylo příjemné oživení žánru. Kniha byla místy napínavá a místy naopak předvídatelná. Celkově hodnotím kladně.

22.02.2023 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Poslouchala jsem jako audioknihu. Poslouchala se dobře, byla napínavá, zamotaná, temná, ponurá.

19.06.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Od autorky jsem četla všechny knihy. Tato byla povedená, čtivá, napínavá, ale nebyla nejlepší. Autorka to umí lépe. Avšak jsem ráda, ze se vrátila ke stylu a žánru jež psala dříve. Předešlá kniha Dilema, mne úplně neoslovila.

10.04.2022 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Nejprve jsem se nemohla zaposlouchat (audio), ale postupně mě kniha zatahovala hlouběji do děje. Nakonec se poslech úplně obrátil a já netrpělivě chtěla vědět jak to bude dal. Silný a opravdu smutný příběh, o to víc, ze na podkladě skutečných událostí.

06.02.2022 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Kniha má tempo, je čtivá a překvapivá. Ovšem na Poslední paní Parishovou nemá.

07.12.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Autorka opět nezklamala. Atmosféra temna, děj záhadný, zamotaný a přesto velmi čtivý. Ani vlastně nevím, kdo je mi z postav nejvíce sympaticky. Každý má svou temnou stranu…. Paráda.

26.11.2021 5 z 5