Doba temna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Skončíš v nenáviděné práci v ofisu, začneš chápat, že podobnou přítrž by si zasloužilo i tvé manželství, konečně se odvážíš vnímat sama sebe a své potřeby a bum! Zjistíš, že jsi zase těhotná. Tak by se dal shrnout začátek takzvaného období temna mého života. Zatemnění mysli, temnoty duše i občasné řízené zatemňování mozku. Cesta ven byla složitá, ale přinesla spoustu zkušeností. Především jednu: Get up, stand up, stand up for your life! Po přečtení už mě neuvidíte jako dřív. Pokud si chcete uchovat představu drsné a nesmlouvavé bitch, raději knihu ani neotvírejte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453914/doba-temna-wA6-453914.jpg 461
Žánr
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, CPress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Doba temna

Přidat komentář
Kipam
02. května

Škoda toho spojleru v anotaci knížky. Protože ten příběh je nabitý zvraty a vám přijde, že horší už to být nemůže a přitom furt víte, že se to celé žene právě k tomu spojleru, že to ještě není konec. A možná právě to dává té knížce větší náboj.
Osobně nemám moc rád autobiografie, ale tady jsem rád, že jsem se do čtení pustil. Není to ojedinělý příběh (naopak si myslím, že takových jsou na světě mraky), ale v jejím literárním podání mě to fakt "vtáhlo" a od první stránky jsem si přál, ať to dobře dopadne.

PetraBery
01. května

Autorku znám jako stand up komičku, která umí pobavit. Jsem ráda, že jsem měla touto cestou možnost dozvědět se něco o její minulosti, která nebyla právě sluníčková.


vlkodlaq
21. března

Otráven posledním dílem zaklínače, chtěl jsem zkusit něco nového. Občas totiž (k vlastnímu překvapení) chytnu do ruky i něco jiného, než sci-fi/fantasy. Z přečteného úryvku Doby temna bych nazval knihu "příběh o idiotech". Všichni v knize (v části, kterou jsem přečetl) se totiž chovají velmi, velmi hloupě, sobecky a bezohledně, a to včetně hlavní pseudohrdinky. Možná jsem měl štěstí, že mé okolí se tak (až na vzácné výjimky) nechová, troufám si tvrdit, že já se tak (snad až na vzácné výjimky) nechovám a mohu tak asi být vděčný, že nejsem obklopen hloupými lidmi jako v této knize. Jakýkoliv vztah (ať už je to manžel, kamarád, nebo dokonce i rodina) je o kompromisech, pokud druhá strana není schopna kompromisů, stojí za úvahu, zdali má smysl ve vztahu přetrvávat. Někdy přetrhat kontakty s nějakou osobou nebo skupinou osob může být těžké, ale zároveň v dlouhodobém horizontu osvobozující. Jenže z úryvku knihy mám pocit, že sama pseudohrdinka je takovou osobou, se kterou bych přetrhal vztahy. Dovoluji si pouze komentář, hodnocení by nebylo fér, ale pro představu, pokud bych se donutil knihu přečíst celou, byl by to zcela nepochybně odpad.

Myrna
28. února

Adéla je úžasná stand up komička, k jejímu příběhu velký obdiv, silná žena. Kniha se mi četla chvílemi lépe, chvílemi bezbarvě.

Fourgirl
14. února

Tato kniha ode mě dostala vysoké hodnocení. Kniha byla vtipně napsaná i přes to, že nebyla zrovna optimistická. Adéla je prostě super komička a překvapilo mě, jaké těžkosti řešila. Je to dobré čtení.

Veručte
11. února

Autobiografie známe stand-up komičky, ve které se rozhodně nešetří…
Budete přitakávat, budete se divit, nebudete věřit, bude se smát a budete smutnit.
„..tak jsem se taky nesčetněkrát omlouvala za něco, co nebyla moje chyba, jen abych měla pocit, že je zase vše uhlazeno. Asi jako když přikryjete politej ubrus jiným ubrusem. Vypadá to dobře, než to prosákne a zašpiní i ten svrchní. Nefunguje to…“
"...Žena se celkem dobrovolně stává takovou „pekárnou“, kde jste spolu zadělali na kvásek a z těch vašich posvátných ingrediencí z toho pomalým pečením vznikne boží chleba. Žádnej pekař neodejte od rozpálené trouby, aniž by ji občas kontroloval, že jo? ..."
Těším se metaforám, a ty od paní Adély jsou tak trefné a moudré.
Výpověď jedné ženy, která je zkrátka úžasná. Vyprávění, které jde na dřeň všem pocitům, absolutní výpověď, která je „při vší subjektivitě jednotlivce dost objektivní“.

M1ra
07. února

Jakože WOW, paní Elbel se nezdá. Každý má svůj život něčím těžký a svou cestu složitou, nevěřím tomu, že ne. Ale takový život, jaký nám popsala Adéla není pro každého, ať už se týká toho, čím si prošla, nebo tím, kolik toho byla schopná snést současně. Určitě je to dobrý začátek pro uvědomění si své sebelásky, ale každý má priority jiné a hledá záchranu jinde.

janka3232
31. ledna

Literárně to není tak silné jako tematicky. Prostě celou knihu jako stand up nenapíšete, i když je tam mnoho fakt dobrých a úsměvných pasáží, ALE Adéla Elbel sepsala příběh, který se kolem mě děje MNOHA ženám. To dilema a mindrák současné ženy, jejíž matka vše zvládala s přehledem (a pokryteckou maskou neustálého obětování se), děti moc neřešila a vedle domácnosti a své vlastní práce řešila především svého muže, který na jednu stranu stále považoval muže za ty lepší, ale rodinu už neuživil. Eeee... s tím, co Elbel píše, bojuje mnoho žen a že jedna vystoupí a pojmenuje to, to je super. Za mě povinná četba.

1