Hana62 Hana62 komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Dojemné, plné naděje, laskavosti odhodlání. Příběh, který by měl znát každý mladý člověk. Jsem šťastná, že moje vzpomínky nejsou zatíženy ztrátou blízkých.

09.04.2022 5 z 5

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Hodně silný román. Líbilo se mi nechat se vtáhnout do příběhu plného, pro nás nepředstavitelných, tradic, společenských předsudků, kulturních bariér. Četla jsem něco málo o Japonsku, ale tento pohled byl pro mě téměř novým a nečekaným ve své syrovosti a pravdivosti. Každá společnost má "svá padesátá léta". Děkuji autorce za citlivé zpracování tohoto období, za poetičnost, která pomáhá přijmout tento nelehký příběh.

27.09.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

za mě dost dobré. Čte se to úplně samo... stojí za to číst všechny díly. Snad můžeme čekat pokračování?!

07.07.2021 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Kniha pro tuto dobu jako dělaná. Laskavý humor, pohlazení na duši. Líbila se mi víc, než předchozí díl. Více se blíží Jirotkovi.

15.01.2021 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Krásné čtení. Je sice pravda, že mi bylo při čtení neskutečně smutno a smutek ještě přetrvává, ale přesto to je nádherný příběh. Doporučuji.

23.05.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Stoupající tendence. Erika už má uvěřitelné chování, je mi lidsky bližší. Trochu mi vadí, že už pomalu nenajdete krimi, kde není sériový vrah- přitom v běžném životě je jich jako šafránu....Ale knížka a příběh se mi líbil.

27.09.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Jako studentka jsem chtěla "něco" od Remarqua. V knihovně ale měli jen Jiskru života. Na to, že to byly moje první kniha autora, mě autor chytil za srdce. Do roka jsem přečetla všechny jeho knihy - i méně známé. Silné příběhy, humor i v hraničních situacích, přátelství, láska - nic tam nechybí. I po letech mají tyto knihy co říct.

18.06.2018 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Všechny tři knížky jsem přečetla v jednom týdnu (odskočila jsem si od rozečtených knih, které nějak nedokážu "přelouskat"). Kniha má dobře zpracované zápletky, napětí, nečekaná rozuzlení. Doporučuji!

25.07.2017 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

SUPER!!! jako vždy, nemůžu se dočkat, kdy vyjde další díl. Sebastiana chápu a přála bych mu víc uznání a štěstí, ale co nebylo, může být, že? :-)
Díly mají stoupající tendenci, tak jsem zvědavá, kam až můžou "vystřelit".

20.06.2017 5 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Úžasná knížka, ještě lepší LP - namluvená samotným autorem. Ještě teď si vzpomínám na některé hlášky - a to je už 20 let nazpět...

18.09.2016

Ke čtení jsem se chystala 2 roky. Měla jsem ji už loni v ČV. Nečetla se lehce, ale po Špitálníkové a jejích knihách o Severní Korei, mě už nic nepřekvapilo.
Autor píše poutavě, nemá problém být autentický, má zdravé sebevědomí. Určitě přečtu 2. díl.

02.04.2024 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Zajímavé téma, našla jsem si vystoupení na yutube... nádhera.
Pro mě příliš sladký konec, některé věci neuvěřitelné. Ale to asi patří ke stylu románů pro ženy.

13.02.2024 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Trochu mě mrzí, že téměř všechny detektivní romány zpracovávají sériové vraždy. Nejde psát "pouze" o jednotlivých vraždách? Jako by to nestačilo... Musí to být šokující? Škoda.

28.05.2023 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Rychlá jízda. Za dva dny přečteno. Bylo to výživné, zkratkovité, ale nevadí. Některé situace mimo moje nahlížení a pochopení, jsem však dost "přízemní ". Z Hartlovych knížek tato je nejlepší.

03.04.2022 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Bohužel, stále mě udivuje, co dokáže udělat člověk člověku... jsme nejhoršími predátory v celém vesmíru. Je mi smutno, i v kontextu války v Jugoslávii, Sýrii, Ukrajině a nevím, kde ještě všude jinde.

27.03.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Úplně jiný kafe. Mě se knížka líbila. Nesbo umí psát uvěřitelně, poutavě a hlavně pokaždé jinak!!! 10 hvězdiček. Hana

20.09.2021 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Líbilo. Hlavně pohledy a postřehy všech aktérů. Popsána ponorka bez příkras a patosu je kupodivu přínosem, dává cestopisu potřebnou hloubku. Doporučuji.

23.06.2019 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Nečekaně klidné počtení. Sice detektivka, ale bez strachu a úzkosti. Skoro chci říct, že vrah je i svým způsobem obětí...

28.05.2019

Případ G Případ G Håkan Nesser

SUPER!!!! Tohle byla jízda. Snad se dočkáme dalšího dílu? Van Veeteren nikdy nezklamal.

25.03.2019 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Paráda, zatím první přečtená kniha, pár zfilmovaných detektivek jsem viděla. Určitě toí není poslední knížka autorky, kterou jsem "zhltla".

27.09.2018 5 z 5