Žena v bílém kimonu

Žít a milovat je štěstí, žít pouze pro lásku je bláhovost. Rok 1957, Japonsko: Sedmnáctiletou Naoko čeká sjednané manželství, které její rodině zajistí dobré postavení v tradiční japonské společnosti. Jenže Naoko se zamilovala do amerického námořníka a stačí jeden krok, aby svou rodinu odsoudila k hanbě a společenskému pádu – je těhotná. S důsledky se budou muset vypořádat až následující generace… Dnešek, Spojené státy: Po smrti milovaného otce objeví Tori dopis se šokujícím sdělením, které ji přiměje k rozhodnutí: udělá všechno, aby odhalila tajemství, jež obklopuje otcův život. Napínavé pátrání ji po několika překvapeních zavede až do odlehlé vesnice na japonském pobřeží, a Tori dochází k poznání – jestliže chce připravit usmíření, musí zahnat démony minulosti. Příběh vyrůstá z drsného, málo známého období před několika desítkami let a inspirovaly ho skutečné události. Předkládá barvité portréty dvou výrazných žen: jedna řeší hlubokou rozpolcenost mezi příkazy rodné kultury a voláním vlastního srdce, zatímco druhá se odvážně vydává na nejistou cestu, aby zjistila, co pro ni vlastně představuje DOMOV. Navzdory tomu, že obě ženy oddělují oceány i celá desetiletí, jsou nerozlučně svázány společným tajemstvím. Jakmile se jednou sejdeme a popovídáme si, staly se z nás sestry. Japonské přísloví „Sugestivní výpověď o tom, jak houževnatě člověk lpí na naději.“ - Kelli Estes „Román vrhá světlo na jednu z temných kapitol japonské minulosti.“ - Booklist...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440133/big_zena-v-bilem-kimonu-Ml8-440133.jpg 4.535

Vydáno: , Leda

The Woman in the White Kimono, 2019

Kniha Žena v bílém kimonu

tereza8418
20.12.2021

Rada ctu knihy popisujici asijskou kulturu,kulturni rozdily. Tohle je krasne napsany silny pribeh,ktery si chcete precist. Kapesniky s sebou.

Zuknihomol
06.12.2021

Jsem knihou unešená. Přesně takový typ knih miluji. Knih, které vyprávějí silný příběh inspirovaný podle skutečných událostí. Knih, které odhalují tajemství dějin a zapomenuté duše. Všem čtenářům vřele doporučuji, je to kniha která ve vás bude ještě dlouho rezonovat, která vás pohladí i zasmuší, která vám přinese vhled do jiné kultury i do kousku americko-japonských dějin. Je to kniha o lásce, smíření, boji i naději. Pro mě bude navždy pokladem.

raicevik
28.11.2021

Pro mě to byla jedna z těch knih, která ve vás zanechá takový silný pocit, že na ni nezapomenete... Pobrečela jsem si a zapálila svíčku za všechny ty životy, které byly zničeny jen kvůli rasovým předsudkům... Smutné, jak lidé dokážou být krutí i k těm nejnevinnějším tvorečkům jako jsou čerstvě narozená miminka. Moc krásná kniha! Měl by si přečíst každý... díky za ponaučení a uvědomění si.

KatyM.
28.11.2021

Nádherný silný příběh. Doporučuji.

Rézi
21.10.2021

Tak to jsem nečekala!

Hana62
27.09.2021

Hodně silný román. Líbilo se mi nechat se vtáhnout do příběhu plného, pro nás nepředstavitelných, tradic, společenských předsudků, kulturních bariér. Četla jsem něco málo o Japonsku, ale tento pohled byl pro mě téměř novým a nečekaným ve své syrovosti a pravdivosti. Každá společnost má "svá padesátá léta". Děkuji autorce za citlivé zpracování tohoto období, za poetičnost, která pomáhá přijmout tento nelehký příběh.

Szilvia1
13.09.2021

Příběh dvou dívek,které si musejí najít tu správnou cestu,aby byly schopné žít s minulostí.Jedna Japonka,která navzdory svojí kultuře a zvykum nesměla přivézt svoji rodinu do hanby(americký manžel a smíšené dítě),a druhá američanka,která po smrti otce nalézá dopis napsaný z ruky jejího otce japonce(Naoko),v kterém píše,že mají spolu dceru.Příběh je velmi pěkný,emotivní.Určitě si přečtu od autorky i jiné knížky,až vyjdou.Doporučuji.

Sofonisba
05.05.2021

Román z exotického Japonska padesátých let minulého století, nedlouho po skončení války. Příběh o tradicích, rodinných zvycích a kultuře "země východního slunce" konfrontovaný západním životním stylem, který zde zastupují námořníci z Ameriky. Příběh o lásce, naději, snaze prožít šťastný život navzdory společenským předsudkům.