Hana.Jirků Hana.Jirků komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Myslím, že potřebuji nutně vidět Kefalonii.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hodně jsem přeskakovala - sáhodlouhé popisy "oblaků, které vypadaly, jako by měly tvářičky růžové jako broskve" mě nebaví. Paní překladatelka celkem zajímavý příběh poslala dost ke dnu. Svědek měl "dobráckou" bradku? Starý rybář ji viděl "nesčíslněkrát"? Nikdy jsem nikoho neslyšela toto slovo použít. Držení se anglického slovosledu, neobratná souvětí, škoda.

05.05.2023 2 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Výborná. Napětí a nejistota do poslední stránky.

23.03.2022 5 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Tohle mě bavilo. Jdu do knihovny pro další knihy paní Ivy.

11.10.2023 5 z 5

Zajímavý námět; nicméně mě trochu rušil styl vyprávění. Nesmírně mě štvaly vykřičníky za každou třetí větou. Pohádky pro hrdinčinu dceru jsem přeskakovala.

11.10.2023 3 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Po přečtení zhruba pětiny jsem knihu odložila; tudíž nehodnotím. Autorův styl vyprávění mě bohužel vůbec nezaujal.

14.09.2023

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Četlo se mi opravdu dobře.

Země Země Marek Epstein

Paráda. Epstein je anděl Marek Páně.

Až ke křížku Až ke křížku Klára Teršová

Pro mě malinko slabší než Bílý pramen, nicméně stejně výborně čtivá. Ze stránek na mě úplně čišela ta šeď, beznaděj a bezmoc prožívaná za života v komunismu. Těším se na další počin paní Teršové.

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Velké očekávání, velké zklamání, velká nuda. Knihu jsem dočetla s velkým sebezapřením.

16.01.2023 1 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Já jsem asi moc cimprlich, ale podle mě knihu sráží překlad paní Kateřiny Elisové. Držení se anglického slovosledu, používání slov, které člověk snad nikdy v běžném životě nepoužije... Jinak se ztotožňuji s komentářem Snapeové.

30.10.2023 3 z 5

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Jedna z mých Páralových nejmilejších. V každé z nás je trochu Soničky Čechové :)

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Naprosto se ztotožňuji s komentářem LooneyCZ. Lépe bych to nenapsala.

26.06.2023 2 z 5

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Tohle je prostě dobrý.

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

(SPOILER) Po knize jsem sáhla, protože si paní doktorku pamatuji z mého oblíbeného docusoapu Čtyři v tom. Jako dobrý, ale na konci jsem se už trochu ztrácela v tom mizení. Vlastně jsem ho ani nepochopila.

02.08.2023 3 z 5

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

Naprosto nečekané, ale o to příjemnější překvapení. Četlo se parádně, těším se další autorčinu knihu. A po přečtení samozřejmě nechyběla alespoň virtuální procházka Vernéřovem :)

Delegátka cestovní kanceláře Delegátka cestovní kanceláře Ema Paulů

Nuda, nuda, šeď. Stále jsem přeskakovala. Těšila jsem se na historky a možná i pikantnosti, namísto toho se mi dostalo 10stránkového povídání o historii Panamského průplavu. Nebavilo.

23.03.2022 1 z 5