Grety Grety komentáře u knih

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Za mě nuda, a natažená blbina..

25.03.2018 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha plná morálních dilemat, emocí a bolesti. Co všechno je rodič ochoten udělat pro záchranu svého dítěte?

25.03.2018 4 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Jako bývalou studentku sice zvířecí medicíny se mi to moc líbilo, v řadě situací jsem se našla a zavzpomínala si. Vhodné na cesty, nenáročné a vtipné.

14.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Manželský pár a jejich sousedé, velice zajímavá sebranka. Jsou hlavní hrdinky nejlepší kamarádky nebo rivalky, kdo je oběť a kdo pachatel ? Každá z postav má své tajemství. Příjemné čtení nejen na dlouhé zimní večery.

14.03.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Líbilo se mi to, byla tam spousta sympatických postav, trocha surové válečné reality. Okolo se vznášelo takové lehké tajemno. Zkuste.

02.03.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě, dobře napsaná slátanina plná psychopatů, s různými poruchami osobností. Většina z nich je závislá na penězích nebo je nutně potřebuje. Na druhou stranu jsem knihu přečetla rychle, a i když jsem věděla jak dopadne, těšila jsem se na její čtení.

02.03.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Louisa a její tragický život končící happyendem. Vždycky se všem obětuje, o sebe se nezajímá a proto na ni čeká princ z pohádky - dobrá pohádka pro ženu tragédku.

02.03.2018 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Koukám na spousty dokumentů o Druhé světové válce, ale nikdy jsem si neuvědomila, jak to měli těžké obyčejní lidé. Jídla málo, zabít Vás mohli za cokoli a naděje na zlepšení situace malá.. Msta za jakýkoli odpor hrozivá..Doporučuji, čtivé, napínavé i když člověk zná předem, jak to dopadne.

07.02.2018 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Nějak mi ten hlavní hrdina nesedl, nevím moc empaticky moc nudný, příliš namyšlený..Vnitřní boj draka a Francise, propracovaný a zápletka s Rebou byla super okořeněním.

22.01.2018 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Čtivé, více dějových linek jež se pěkně střetnou. Zajímavý konec, zkuste.

22.01.2018 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Někdy trochu zdlouhavé, nástin dějin Číny pro mě zajímavý, stejně jako otázka, zda jsme ve vesmíru sami. Mimozemšťané pro mě dostatečně záhadní, zkombinování z vědou a počítačovou hrou..Zkuste..

07.12.2017 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Nějak mi to nesedlo. Všechno tam bylo strašně vytažené do extrému - stav uvězněné po 24 hodinách, hlasy v hlavě, podvraťák táhnoucí tělo po podlaze, kůže odříznutá z ruky až na šlachy a to střepem, konec atd.

26.11.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno celkem rychle, autorka použila model ženy - zasněné krávy. Vzít si někoho po 3 měsících, jednom sexu, odejít z práce, navíc mu dát všechny peníze. Nemoci od něj utéct takovou dobu, o reálnosti popsaných situací nemluvě.. Zkrátka přitažené za vlasy.

26.11.2017 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Propracovaná klasika, přečtěte si :).

08.11.2017 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Prostě se mám postavy celé řady ráda. Někdy je přehnané, co všechno Rhyme ve svém stavu zvládne, ale napínavý děj, trochu politiky ale i lásky dávají knize kouzlo.

08.11.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Až moc nechutné a brutální, podle hodnocení to ale přidává na hvězdičkách. Vrah těžko uvěřitelný a až moc záludný.

18.10.2017 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Prvních 250 stran jsem si říkala, že hlavní hrdina je nafoukaný frajírek vyzdvihující své rádoby schopnosti, těžko jsem se orientovala v dějových linkách. Ale někde v půlce knihy jsem se chytla a začalo mě to bavit. Rozhodně je dobré si popřemýšlet, o nebezpečí jež nám všem hrozí od teroristů, ať už z jakékoli části světa.

05.10.2017 3 z 5

Dědici zlatého krále Dědici zlatého krále Ludmila Vaňková

Třetí díl mě vzhledem k postavám, které mi nesedly nechytl. Občas jsem měla pocit, že je to o ničem.

21.09.2017 2 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Stejně jako první díl, čtivá celkem zajímavá pohádka, proč ne.

21.09.2017 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Docela se divím tomu vysokému hodnocení, asi stačí zapasovat trochu perverze do příběhu o ničem a je tu 82 %. Každopádně lehce čitelné, šokující a ne moc dlouhé, za odpoledne přečtete.

21.09.2017 3 z 5