gonga gonga komentáře u knih

Dřeviny České republiky Dřeviny České republiky Jaroslav Koblížek

Vyčerpávající a velmi zevrubná monografie , která šířkou svého záběru nemá konkurenci. V čj bohužel rozebrána, v současnosti (11/18) dostupná pouze anglicky .

12.11.2018 5 z 5

Komunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinak Komunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinak Bini Adamczak

Tato odporná, propagandistická slátanina si nezaslouží nic než odpad, kniha popírá vše dobré, na čem je vystavena západní civilizace v zájmu bludů o revoluci a komunismu, ve kterém nebude třeba pracovat a všichni se budeme flákat s právy, ale bez povinností. Kniha pro líné a neschopné jedince, kteří v ní najdou svoji bibli. Zajímavé je , jak se tyto nesmysly snoubí s feminismem autorky, která si v celé knize vystačí bez mužů a pokud píše o osobách, vždy jde o osoby rodu ženského a to i na místech, kde je to zcela nesmyslné a do očí bijící.

11.09.2018 odpad!

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Ano, Vzpomínka na Zemi převyšuje oba předchozí díly takřka ve všem a je důstojným završení příběhu lidské a nejen lidské, rasy , který započal v Problému tří těles. Kniha je napsána velmi poutavě a četl jsem ji jedním dechem, snad bych našel výhrady, v tuto chvíli mě ale žádné významné nenapadají. Snad jen , a to nemusí nutně pro každého být zápor, že v některých pasážích působí kniha extrémně depresivně a bezútěšně. Jenže co dělat, když takový vesmír možná přece jen je? Strhující zážitek od tradičně lehce rozvleklé expozice, které zde ovšem netrvá nijak dlouho, až po konec, přičemž od druhé třetiny knihu již nedokážete odložit.

17.08.2018 5 z 5

Martin Konvička Martin Konvička Eva Hrindová

Monografie obskurní postavičky, která nezaslouží ani článek v novinách. To hovoří samo za sebe.

20.07.2018

Kapři v kvetoucích trnkách Kapři v kvetoucích trnkách Petr Chudožilov

Moc milá knížka.

02.07.2018 4 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Zmatek nad zmatek psaný protivným jazykem, do knihy jsem se ani po několikáté nedokázal začíst a ani po několikáté jsem netušil , kdo je kdo. Další důkaz toho, že nakupovat knihy na základě reklamních žvástů se nevyplácí.

02.07.2018 2 z 5

Děti času Děti času Adrian Tchaikovsky (p)

Fascinující a velmi poučné. Po dlouhé době něco úplně jiného a neobvyklého, přitom v podstatě uvěřitelného. Vřele doporučuji.

27.06.2018 4 z 5

Kniha je velice poučná , zajímavá a zejména varující. Znaky rozvíjejícího se hybridního konfliktu vidíme všude kolem nás a velice děsivou netečnost minimálně třetiny obyvatel této země také. Skutečnost, že současná ruská politika a realita mohou být pro některé pomýlené jedince přitažlivé, patří k velkým záhadám našeho světa. Lidská hloupost a ignorance jsou nekonečné stejně jako boj proti nim.

19.06.2018 5 z 5

Havloidi Havloidi Radek Velička

Čirý hnus.

12.06.2018 odpad!

Proč (a jak) psychosomatika funguje? Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová

Totální odpad odpadů, šarlatánství hrubého zrna. Blábolení, bludy a hlouposti, kde si své najde jen přesvědčený a nekritický příznivec.

12.06.2018 odpad!

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Poněkud tendenčně podaná česká historie, která mě provázela celé dětství a moc se mi líbila. Co na tom, že některé události se nejspíš nikdy nestaly a jiné se staly jinak...

12.06.2018 4 z 5

Monology vaginy Monology vaginy Eve Ensler

Je mi lito, ale literární kvality v této knize nenacházím.

24.02.2018 odpad!

Zkazky o šesteru cest osudu Zkazky o šesteru cest osudu Pchu Sung-Ling

Nádherné dílo, které formovalo můj náhled na svět, neb jsem je poprvé četl v nějakých 12 letech v době hluboké normalizace.

30.01.2018 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Problém tří těles jsem víceméně ztrhal a u této knihy jsem si dlouho myslel, že tomu nebude jinak, přesně první dvě části , o kterých jsem přesvědčen, že byly rozvláčné a nepříliš zajímavé. Skoro jsem měl pocit, že Problém tří těles a dvě úvodní části Temného lesa psal někdo jiný než samotný Temný les (třetí část Temného lesa se jmenuje Temný les). Zdá se mi , že Liou Cch'-sin je silný v těch situacích , kdy se zabývá fyzikou a slabší, když buduje postavy. Bylo pro mě velice obtížné zapamatovat si všechny postavy a získat k nim nějaký vztah, velká část mi jich byla naprosto lhostejná, vyjma samozřejmě hlavního hrdiny, ale i ten mě zajímal jen proto, že s jeho existencí bylo spjaté tajemství, jehož rozuzlení jsme se dozvěděli na konci brilantní stejnojmenné třetí části Temného lesa. Když jsem začal číst tu, nevycházel jsem z údivu nad tím, jak dobře byla vymyšlená a jak do sebe zápletka konečně začala zapadat. Bohužel jsem ale musel přečíst cca 400 stran balastu než jsem se k ní dostal. Kdyby Problém tří těles a celý Temný les byly napsány jako tato část, vynášel bych je do nebes. Pevně doufám, že ve Vzpomínce na Zemi autor nepolevil a zopakuje tuto nádheru. P.S. Vzhledem k tomu, co jsem se o posledním dílu , který se v aj jmenuje Deth´s end , dočetl -tedy, že až tady přestal autor tvořit literaturu a napsal hard core sci-fi pro sebe a fanoušky, začínám být přesvědčený , a napovídají to i ohlasy ze zahraničí, že poslední díl bude z celé trilogie nejlepší.

28.11.2017 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Opět jsem se nechal nachytat zdejším vysokým hodnocením , utratil jsem celých 400,- Kč za tuto naivní knihu. Po přečtení 4 kapitol lituji, i když jsem pubertu prožil také v 80. letech, jako guru hlavního hrdiny. Bohužel to byly osmdesátky v socialismu, nikoliv v USA a tak na mě spousta popkulturních odkazů ani fungovat nemůže. Byť je znám, tak jsem na nich nevyrůstal. To by mi ale nevadilo tolik, jako jazyk , kterým je kniha napsána. Infantilní, dětský, naivní. Snad taková nebude celá kniha.

09.11.2017 2 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Kniha je napsaná jazykem, který někomu může sedět, mně byl spíš nepříjemný a ačkoliv je atmosféra zručně budována od začátku do konce, samotné vyústění čtenáře nemůže uspokojit, je až příliš znát, že jde o první díl trilogie, ve kterém se člověk dozví jen velmi málo. Kniha nabízí pouze otázky , minimum odpovědí a ať čtenář přemýšlí jak chce, víc se v této části nedozví.

06.10.2017 2 z 5

Teorie času Teorie času Tomáš Košumberský

Odpad nemající s vědou nic společného.

17.08.2017 odpad!

Temná inteligence Temná inteligence Neal Asher

Další pecka od mistra imaginace Neala Ashera. Jeho svět Řádu je stále propracovanější a mistr nenechá čtenáře ani na chvilku vydechnout.

31.05.2017 4 z 5

Učení dona Juana Učení dona Juana Carlos Castaneda

Zásadní kniha, byť je nejspíš od začátku do konce vymyšlená.

05.04.2017 4 z 5

Bonsai Bonsai Christine Stewart

Dnes již bohužel zastaralá kniha určená spíše nevážným zájemcům o problematiku pěstování bonsají, z vyobrazených stromů lze jen málo označit za bonsaje, jde sice o stromky v misce, ale tvarovány jsou vesměs nekvalitně - příkladem budiž rostlina na titulní straně vytvarovaná ve stylu čínského Pchen-tingu než do podoby japonské, přirozeně působící bonsaje.

03.04.2017 2 z 5