Teorie času přehled

Teorie času
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301040/bmid_teorie-casu-UxV-301040.jpg 1 21 21

Možná patříš ke „šťastlivcům“, kteří bezmezně věří v neomylnost moderní vědy, a žiješ tudíž s pocitem, že soudobá fyzika úspěšně vyřešila veškeré historické výzvy – skoro vše již bylo objeveno, vesmír máme detailně zmapovaný a zbývá už jen pár okrajových témat k objasnění … pak je pro Tebe spíše zbytečné se touto knihou dále zaobírat. Pro všechny ostatní však bude Teorie času zcela novým pohledem na dějiny, současnost i budoucnost fyziky - ve vztahu k fundamentálním atributům našeho světa a celého vesmíru: Kniha Tě přinutí se poprvé v životě zamyslet nad pojmem čas, a to zcela konzistentní a názornou formou – pochopíš (mimo jiné) i to, proč je Teorie relativity nepochopitelná. Dozvíš se spoustu nových a úchvatných informací – jež (znovu)probudí Tvou představivost i (znovu)zaměstnají Tvoji mysl. Deformace časoprostoru? Temná hmota?? Černé díry??? Po přečtení této knihy budeš mít jednou pro vždy jasno v otázkách, které fyzikální fenomény jsou v našem světě realitou, a co je naopak jen vědecko-fantastický brak. Teorie času je zde pro toho, kdo chce vědět víc!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Teorie času. Přihlašte se a napište ho.

los
09.12.2023 odpad!

to snad není možný, že něco takového může být vytištěno a prodáváno... asi jsem páteru Koniáši křivdil

JelenaBraum
08.02.2020 odpad!

Naprosto zbytečná kniha. Autor nezvládl ani středoškolskou fyziku.

PMR
10.10.2019 3 z 5

Hodně kontroverzní kniha: Já vím, že to je nejspíš blbost a autor není odborník a i některé jeho výlety do historie jsou docela úsměvné.
Ale přesto dám poměrně vysoké hodnocení, protože uvědomit si smysl teorie relativity je docela důležité. Osobně se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu, že je to hlavně / jenom nástroj popisu a že ty reálné procesy jsou velmi podivné.
Samozřejmě je v tom nedostatek zkušeností s doménou velkých rychlostí a hmotností, ale myslím, že ani autor ani já nejsme ani první ani poslední, kdo v tomhle pohořel ...

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Teorie času v seznamech

fyzika teorie relativity mechanika astrofyzika

2016  16%Teorie času
2024  %Dialog o vesmíru