Teorie času

Možná patříš ke „šťastlivcům“, kteří bezmezně věří v neomylnost moderní vědy, a žiješ tudíž s pocitem, že soudobá fyzika úspěšně vyřešila veškeré historické výzvy – skoro vše již bylo objeveno, vesmír máme detailně zmapovaný a zbývá už jen pár okrajových témat k objasnění … pak je pro Tebe spíše zbytečné se touto knihou dále zaobírat. Pro všechny ostatní však bude Teorie času zcela novým pohledem na dějiny, současnost i budoucnost fyziky - ve vztahu k fundamentálním atributům našeho světa a celého vesmíru: Kniha Tě přinutí se poprvé v životě zamyslet nad pojmem čas, a to zcela konzistentní a názornou formou – pochopíš (mimo jiné) i to, proč je Teorie relativity nepochopitelná. Dozvíš se spoustu nových a úchvatných informací – jež (znovu)probudí Tvou představivost i (znovu)zaměstnají Tvoji mysl. Deformace časoprostoru? Temná hmota?? Černé díry??? Po přečtení této knihy budeš mít jednou pro vždy jasno v otázkách, které fyzikální fenomény jsou v našem světě realitou, a co je naopak jen vědecko-fantastický brak. Teorie času je zde pro toho, kdo chce vědět víc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301040/big_teorie-casu-UxV-301040.jpg 0.920

Kniha Teorie času

JelenaBraum
08.02.2020odpad!

Naprosto zbytečná kniha. Autor nezvládl ani středoškolskou fyziku.

PMR
10.10.2019

Hodně kontroverzní kniha: Já vím, že to je nejspíš blbost a autor není odborník a i některé jeho výlety do historie jsou docela úsměvné.
Ale přesto dám poměrně vysoké hodnocení, protože uvědomit si smysl teorie relativity je docela důležité. Osobně se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu, že je to hlavně / jenom nástroj popisu a že ty reálné procesy jsou velmi podivné.
Samozřejmě je v tom nedostatek zkušeností s doménou velkých rychlostí a hmotností, ale myslím, že ani autor ani já nejsme ani první ani poslední, kdo v tomhle pohořel ...

bh69
27.10.2018odpad!

Stačí shlednout úvodní video nebo si přečíst kousek na autorově webu nebo diskuze na facebooku a je jasné, že je to pomatený člověk, kterému chybí špetka soudnosti a sebekritiky ... (a Voprsk je taky dobrej případ :-) )

Voprsk
21.05.2018

Ahoj lidi. Kniha je to dobrá a pro ty, pro které je dobré za 3, tak je chvalitebná až výborná. Usmívám se nad tím, jak se rádoby odborník vzteká, že kniha unikla cenzuře, pardon oponentuře a jak překlep data, tvoří fatální pochybení knihy. Usmívám se nad tím, jak vám lžou a vy nemáte kde si ověřit pravdu, protože pravda je vám úmyslně zamlčována a nejlépe, když náhodou někde vyleze na povrch, tak je zdiskreditována. Máte však vlastní mozek a tato kniha vám ukazuje závěry vědy dovedené dle jejích vlastních pravidel ab absurdum. Je trochu účelová, ale autor nehledal odpovědi na otázky, tak jak to dělali dávní badatelé, ale snažil se najít řešení v souladu se současným stavem vědění a snažil se vymanit z báchorek a pohádek současné vědy. Pár střípků pravdy. Matematický důkaz o neplatnosti STR, byl napsán v roce 1905 a OTR jsme definitivně opustili v roce 1967. Nejde totiž o relativity, které jsou dávno neplatné, ale o relativistický pohled, který umožňuje dvě různé pravdy a tím je zaručeno, že alespoň jedna strana lže. A co víc, lže, aniž by si to autor názoru uvědomoval a ještě je přesvědčen o tom, že má pravdu. Tato kniha tento pohled kritizuje a rozkládá a to je dobré.

Caladan
03.01.2018

Proboha, nahlédl jsem, a odnesl si jediné. Autor je šílenec nebo nevzdělaný blb. Těžko rozlišit...

ufak
06.11.2017

Už podle úvodu a blábolů na time-theory.info a popisu principu relativity jde poznat, že je to blábol. Bohužel moje setra si to přečte jako vrchol vědy. Škoda.
Už jsem takového chytrého jednou zažil. Na rodinu udělal dojem hezkou rádoby-zasvěcenou mluvou.

gonga
17.08.2017odpad!

Odpad nemající s vědou nic společného.

michal4938
20.03.2017odpad!

S autorom knihy som viedol diskusiu na facebooku. Napísal som mu dva komentáre, že jeho argumenty proti OTR nesedia, lebo pohyb hviezd v galaxii a nutnosť temnej hmoty vyplýva z Newtonovej fyziky, nie z relativity a že ohyb svetla okolo hmotných objektov bol Einsteinovi známy, akurát je polovičný než efekt, ktorý sa dá spočítať pomocou relativity a autor namiesto diskusie o týchto faktoch ma zablokoval a moje komentáre vymazal. Z toho plynie, že autor šíri vedome lži, ktoré mu sedia do jeho pohľadu na svet a nezaujíma ho pravda, skutočná veda ani ako skutočne náš svet funguje. Kúpa knihy sú vyhodené peniaze von oknom, keďže obsahuje nie len tieto lži a na nich buduje svoj neexistujúci imaginárny svet.