gonga

Přečtené 134Jedinečný nůž
? - září 2019
Jedinečný nůž 2007, P. Pullman


Jantarové kukátko
? - září 2019
Jantarové kukátko 2007, P. Pullman


Imagika I.
? - září 2019
Imagika I. 1995, C. Barker

Perfektní, skvělá a neuvěřitelně imaginativní. Fantazii autora bych chtěl mít.


Zlatý kompas
? - září 2019
Zlatý kompas 2007, P. Pullman

Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy
? - srpen 2019
Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy 1992, Z. Frýbová

odpad!

Sračka od zahořklé komunistky, nenávistné plivání, nic jiného. Některá její dřívější díla, byla , řekněme, slušná oddechová literatura, tohle zaslouží odpad.


Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů
? - červenec 2019
Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů 2019, S. C. Gwynne

Skvělá a čtivá kniha popisující velice poutavou formou příběh jednoho indiánského národa. Dlouho jsem o dějinách Divokého Západu nečetl nic tak dobře napsaného. A vůbec mi nevadí, že kniha původním obyvatelům Ameriky snímá masku mírumilovných , duchovně založených a moudrých lidí žijících v sepětí s přírodou a některé z nich nám představuje jako poměrně primitivní a násilnické surovce mučící ženy a vraždící děti.


Pomologický atlas 2
? - duben 2019
Pomologický atlas 2 1992, J. Kutina


Pomologický atlas 1
? - duben 2019
Pomologický atlas 1 1991, J. Kutina

Perfektní pomologický atlas (oba díly), nabitý informace o mnoha a mnoha odrůdách veškerého ovoce, které se u nás dá pěstovat. Jeden z mnoha skvělých počinů nakladatelství Brázda. Informace, které na internetu nenajdete a když tak určitě ne na jednom místě.


200 chemických pokusů
? - duben 2019
200 chemických pokusů 1977, J. Macháčková

Milovaná kniha mého dětství, její kombinace se sovětskou hrou Junnyj Chimik - Mladý chemik byla nepřekonatelné kombo. Pokusy v této knize byly skvělé a perfektně popsané.


Napětí
? - leden 2019
Napětí 2018, N. Alderman


Strach
? - leden 2019
Strach 2016, J. Karika

Vcelku dobře napsané, byť banální rozuzlení se dalo tušit od poloviny knihy.


Svět bez nás
? - leden 2019
Svět bez nás 2009, A. Weisman


Dřeviny České republiky
? - listopad 2018
Dřeviny České republiky 2009, J. Koblížek

Vyčerpávající a velmi zevrubná monografie , která šířkou svého záběru nemá konkurenci. V čj bohužel rozebrána, v současnosti (11/18) dostupná pouze anglicky .


Láska, vztahy a přátelství
? - září 2018
Láska, vztahy a přátelství 2003, D. M. Ruiz

odpad!


Komunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinak
? - září 2018
Komunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinak 2018, B. Adamczak

odpad!

Tato odporná, propagandistická slátanina si nezaslouží nic než odpad, kniha popírá vše dobré, na čem je vystavena západní civilizace v zájmu bludů o revoluci a komunismu, ve kterém nebude třeba pracovat a všichni se budeme flákat s právy, ale bez povinností. Kniha pro líné a neschopné jedince, kteří v ní najdou svoji bibli. Zajímavé je , jak se tyto nesmysly snoubí s feminismem autorky, která si v celé knize vystačí bez mužů a pokud píše o osobách, vždy jde o osoby rodu ženského a to i na místech, kde je to zcela nesmyslné a do očí bijící.


Válečná továrna
? - srpen 2018
Válečná továrna 2018, N. Asher


Vzpomínka na Zemi
srpen 2018 (16.-17.)
Vzpomínka na Zemi 2018, L. Cch'-sin

Ano, Vzpomínka na Zemi převyšuje oba předchozí díly takřka ve všem a je důstojným završení příběhu lidské a nejen lidské, rasy , který započal v Problému tří těles. Kniha je napsána velmi poutavě a četl jsem ji jedním dechem, snad bych našel výhrady, v tuto chvíli mě ale žádné významné nenapadají. Snad jen , a to nemusí nutně pro každého být zápor, že v některých pasážích působí kniha extrémně depresivně a bezútěšně. Jenže co dělat, když takový vesmír možná přece jen je? Strhující zážitek od tradičně lehce rozvleklé expozice, které zde ovšem netrvá nijak dlouho, až po konec, přičemž od druhé třetiny knihu již nedokážete odložit.


Škola Malého stromu
? - srpen 2018
Škola Malého stromu 2000, A. E. Carter


Dobrá země
? - červenec 2018
Dobrá země 1968, P. S. Buck


Kapři v kvetoucích trnkách
? - červenec 2018
Kapři v kvetoucích trnkách 1969, P. Chudožilov

Moc milá knížka.


Sráči
? - červenec 2018
Sráči 2017, R. Price

Zmatek nad zmatek psaný protivným jazykem, do knihy jsem se ani po několikáté nedokázal začíst a ani po několikáté jsem netušil , kdo je kdo. Další důkaz toho, že nakupovat knihy na základě reklamních žvástů se nevyplácí.


Synagoga Satanova - Tajná historie světové židovské dominance
? - červen 2018
Synagoga Satanova - Tajná historie světové židovské dominance 2016, A. C. Hitchcock

odpad!


Průmysl lži – Propaganda, konspirace a dezinformační válka
? - červen 2018
Průmysl lži – Propaganda, konspirace a dezinformační válka 2017, A. Alvarová

Kniha je velice poučná , zajímavá a zejména varující. Znaky rozvíjejícího se hybridního konfliktu vidíme všude kolem nás a velice děsivou netečnost minimálně třetiny obyvatel této země také. Skutečnost, že současná ruská politika a realita mohou být pro některé pomýlené jedince přitažlivé, patří k velkým záhadám našeho světa. Lidská hloupost a ignorance jsou nekonečné stejně jako boj proti nim.


Havloidi
? - červen 2018
Havloidi 2016, R. Velička

odpad!

Čirý hnus.


Absolutně neuchopitelná slavnost života
? - červen 2018
Absolutně neuchopitelná slavnost života 2016, R. Velička

odpad!


Likvidace bílé rasy
? - červen 2018
Likvidace bílé rasy 2017, R. Velička

odpad!


Proč (a jak) psychosomatika funguje?
? - červen 2018
Proč (a jak) psychosomatika funguje? 2015, J. Klímová

odpad!

Totální odpad odpadů, šarlatánství hrubého zrna. Blábolení, bludy a hlouposti, kde si své najde jen přesvědčený a nekritický příznivec.


Obrázky z českých dějin a pověstí
? - červen 2018
Obrázky z českých dějin a pověstí 1987, Z. Adla

Poněkud tendenčně podaná česká historie, která mě provázela celé dětství a moc se mi líbila. Co na tom, že některé události se nejspíš nikdy nestaly a jiné se staly jinak...


Jaká je cena člověka
? - květen 2018
Jaká je cena člověka 2012, J. Kersnovskaja


Zkazky o šesteru cest osudu
? - leden 2018
Zkazky o šesteru cest osudu 1963, P. Sung-Ling

Nádherné dílo, které formovalo můj náhled na svět, neb jsem je poprvé četl v nějakých 12 letech v době hluboké normalizace.


Hubené nohy a všechno ostatní
? - prosinec 2017
Hubené nohy a všechno ostatní 1998, T. Robbins


Parfém bláznivého tance
? - prosinec 2017
Parfém bláznivého tance 2003, T. Robbins


Temný les
? - listopad 2017
Temný les 2017, L. Cch'-sin

Problém tří těles jsem víceméně ztrhal a u této knihy jsem si dlouho myslel, že tomu nebude jinak, přesně první dvě části , o kterých jsem přesvědčen, že byly rozvláčné a nepříliš zajímavé. Skoro jsem měl pocit, že Problém tří těles a dvě úvodní části Temného lesa psal někdo jiný než samotný Temný les (třetí část Temného lesa se jmenuje Temný les). Zdá se mi , že Liou Cch'-sin je silný v těch situacích , kdy se zabývá fyzikou a slabší, když buduje postavy. Bylo pro mě velice obtížné zapamatovat si všechny postavy a získat k nim nějaký vztah, velká část mi jich byla naprosto lhostejná, vyjma samozřejmě hlavního hrdiny, ale i ten mě zajímal jen proto, že s jeho existencí bylo spjaté tajemství, jehož rozuzlení jsme se dozvěděli na konci brilantní stejnojmenné třetí části Temného lesa. Když jsem začal číst tu, nevycházel jsem z údivu nad tím, jak dobře byla vymyšlená a jak do sebe zápletka konečně začala zapadat. Bohužel jsem ale musel přečíst cca 400 stran balastu než jsem se k ní dostal. Kdyby Problém tří těles a celý Temný les byly napsány jako tato část, vynášel bych je do nebes. Pevně doufám, že ve Vzpomínce na Zemi autor nepolevil a zopakuje tuto nádheru. P.S. Vzhledem k tomu, co jsem se o posledním dílu , který se v aj jmenuje Deth´s end , dočetl -tedy, že až tady přestal autor tvořit literaturu a napsal hard core sci-fi pro sebe a fanoušky, začínám být přesvědčený , a napovídají to i ohlasy ze zahraničí, že poslední díl bude z celé trilogie nejlepší.


Ready Player One: Hra začíná
? - listopad 2017
Ready Player One: Hra začíná 2016, E. Cline

Opět jsem se nechal nachytat zdejším vysokým hodnocením , utratil jsem celých 400,- Kč za tuto naivní knihu. Po přečtení 4 kapitol lituji, i když jsem pubertu prožil také v 80. letech, jako guru hlavního hrdiny. Bohužel to byly osmdesátky v socialismu, nikoliv v USA a tak na mě spousta popkulturních odkazů ani fungovat nemůže. Byť je znám, tak jsem na nich nevyrůstal. To by mi ale nevadilo tolik, jako jazyk , kterým je kniha napsána. Infantilní, dětský, naivní. Snad taková nebude celá kniha.


Vznešený dům
? - listopad 2017
Vznešený dům 2001, J. Clavell


Šógun
? - listopad 2017
Šógun 2000, J. Clavell


Záhada hlavolamu
? - říjen 2017
Záhada hlavolamu 2003, J. Foglar


Anihilace
? - říjen 2017
Anihilace 2015, J. S. VanderMeer

Kniha je napsaná jazykem, který někomu může sedět, mně byl spíš nepříjemný a ačkoliv je atmosféra zručně budována od začátku do konce, samotné vyústění čtenáře nemůže uspokojit, je až příliš znát, že jde o první díl trilogie, ve kterém se člověk dozví jen velmi málo. Kniha nabízí pouze otázky , minimum odpovědí a ať čtenář přemýšlí jak chce, víc se v této části nedozví.


1 2 3 4 >