gonga

Pomologický atlas 1Pomologický atlas 1J. Kutina

Perfektní pomologický atlas (oba díly), nabitý informace o mnoha a mnoha odrůdách veškerého ovoce, které se u nás dá pěstovat. Jeden z mnoha skvělých počinů nakladatelství Brázda. Informace, které na internetu nenajdete a když tak určitě ne na jednom místě.

200 chemických pokusů200 chemických pokusůJ. Macháčková

Milovaná kniha mého dětství, její kombinace se sovětskou hrou Junnyj Chimik - Mladý chemik byla nepřekonatelné kombo. Pokusy v této knize byly skvělé a perfektně popsané.

Den opričníkaDen opričníkaV. Sorokin

Mám Den opričnika se jeho archaickým jazykem opravdu moc rád, takřka nemám žádné výhrady, naopak se zaujetím sleduji, jak se děsivé Sorokinovy vize naplňují. Bohužel.

StrachStrachJ. Karika

Vcelku dobře napsané, byť banální rozuzlení se dalo tušit od poloviny knihy.

Dřeviny České republikyDřeviny České republikyP. Maděra

Vyčerpávající a velmi zevrubná monografie , která šířkou svého záběru nemá konkurenci. V čj bohužel rozebrána, v současnosti (11/18) dostupná pouze anglicky .

12.11.2018

Komunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinakKomunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinakB. Adamczak

Tato odporná, propagandistická slátanina si nezaslouží nic než odpad, kniha popírá vše dobré, na čem je vystavena západní civilizace v zájmu bludů o revoluci a komunismu, ve kterém nebude třeba pracovat a všichni se budeme flákat s právy, ale bez povinností. Kniha pro líné a neschopné jedince, kteří v ní najdou svoji bibli. Zajímavé je , jak se tyto nesmysly snoubí s feminismem autorky, která si v celé knize vystačí bez mužů a pokud píše o osobách, vždy jde o osoby rodu ženského a to i na místech, kde je to zcela nesmyslné a do očí bijící.

11.09.2018odpad!

Vzpomínka na ZemiVzpomínka na ZemiL. Cch'-sin

Ano, Vzpomínka na Zemi převyšuje oba předchozí díly takřka ve všem a je důstojným završení příběhu lidské a nejen lidské, rasy , který započal v Problému tří těles. Kniha je napsána velmi poutavě a četl jsem ji jedním dechem, snad bych našel výhrady, v tuto chvíli mě ale žádné významné nenapadají. Snad jen , a to nemusí nutně pro každého být zápor, že v některých pasážích působí kniha extrémně depresivně a bezútěšně. Jenže co dělat, když takový vesmír možná přece jen je? Strhující zážitek od tradičně lehce rozvleklé expozice, které zde ovšem netrvá nijak dlouho, až po konec, přičemž od druhé třetiny knihu již nedokážete odložit.

17.08.2018

Martin KonvičkaMartin KonvičkaM. Adamec

Monografie obskurní postavičky, která nezaslouží ani článek v novinách. To hovoří samo za sebe.

20.07.2018

Kapři v kvetoucích trnkáchKapři v kvetoucích trnkáchP. Chudožilov

Moc milá knížka.

02.07.2018

SráčiSráčiR. Price

Zmatek nad zmatek psaný protivným jazykem, do knihy jsem se ani po několikáté nedokázal začíst a ani po několikáté jsem netušil , kdo je kdo. Další důkaz toho, že nakupovat knihy na základě reklamních žvástů se nevyplácí.

02.07.2018

Děti časuDěti časuA. Tchaikovsky

Fascinující a velmi poučné. Po dlouhé době něco úplně jiného a neobvyklého, přitom v podstatě uvěřitelného. Vřele doporučuji.

27.06.2018

Průmysl lži – Propaganda, konspirace a dezinformační válkaPrůmysl lži – Propaganda, konspirace a dezinformační válkaA. Alvarová

Kniha je velice poučná , zajímavá a zejména varující. Znaky rozvíjejícího se hybridního konfliktu vidíme všude kolem nás a velice děsivou netečnost minimálně třetiny obyvatel této země také. Skutečnost, že současná ruská politika a realita mohou být pro některé pomýlené jedince přitažlivé, patří k velkým záhadám našeho světa. Lidská hloupost a ignorance jsou nekonečné stejně jako boj proti nim.

19.06.2018

HavloidiHavloidiR. Velička

Čirý hnus.

12.06.2018odpad!

Proč (a jak) psychosomatika funguje?Proč (a jak) psychosomatika funguje?J. Klímová

Totální odpad odpadů, šarlatánství hrubého zrna. Blábolení, bludy a hlouposti, kde si své najde jen přesvědčený a nekritický příznivec.

12.06.2018odpad!

Obrázky z českých dějin a pověstíObrázky z českých dějin a pověstíZ. Adla

Poněkud tendenčně podaná česká historie, která mě provázela celé dětství a moc se mi líbila. Co na tom, že některé události se nejspíš nikdy nestaly a jiné se staly jinak...

12.06.2018

Monology vaginyMonology vaginyE. Ensler

Je mi lito, ale literární kvality v této knize nenacházím. Pouze aktivismus. Když ještě přičtu z mého pohledu poměrně odpudivou osobnost autorky, nemohu jinak.

24.02.2018odpad!

Zkazky o šesteru cest osuduZkazky o šesteru cest osuduP. Sung-Ling

Nádherné dílo, které formovalo můj náhled na svět, neb jsem je poprvé četl v nějakých 12 letech v době hluboké normalizace.

30.01.2018

Temný lesTemný lesL. Cch'-sin

Problém tří těles jsem víceméně ztrhal a u této knihy jsem si dlouho myslel, že tomu nebude jinak, přesně první dvě části , o kterých jsem přesvědčen, že byly rozvláčné a nepříliš zajímavé. Skoro jsem měl pocit, že Problém tří těles a dvě úvodní části Temného lesa psal někdo jiný než samotný Temný les (třetí část Temného lesa se jmenuje Temný les). Zdá se mi , že Liou Cch'-sin je silný v těch situacích , kdy se zabývá fyzikou a slabší, když buduje postavy. Bylo pro mě velice obtížné zapamatovat si všechny postavy a získat k nim nějaký vztah, velká část mi jich byla naprosto lhostejná, vyjma samozřejmě hlavního hrdiny, ale i ten mě zajímal jen proto, že s jeho existencí bylo spjaté tajemství, jehož rozuzlení jsme se dozvěděli na konci brilantní stejnojmenné třetí části Temného lesa. Když jsem začal číst tu, nevycházel jsem z údivu nad tím, jak dobře byla vymyšlená a jak do sebe zápletka konečně začala zapadat. Bohužel jsem ale musel přečíst cca 400 stran balastu než jsem se k ní dostal. Kdyby Problém tří těles a celý Temný les byly napsány jako tato část, vynášel bych je do nebes. Pevně doufám, že ve Vzpomínce na Zemi autor nepolevil a zopakuje tuto nádheru. P.S. Vzhledem k tomu, co jsem se o posledním dílu , který se v aj jmenuje Deth´s end , dočetl -tedy, že až tady přestal autor tvořit literaturu a napsal hard core sci-fi pro sebe a fanoušky, začínám být přesvědčený , a napovídají to i ohlasy ze zahraničí, že poslední díl bude z celé trilogie nejlepší.

28.11.2017

Ready Player One: Hra začínáReady Player One: Hra začínáE. Cline

Opět jsem se nechal nachytat zdejším vysokým hodnocením , utratil jsem celých 400,- Kč za tuto naivní knihu. Po přečtení 4 kapitol lituji, i když jsem pubertu prožil také v 80. letech, jako guru hlavního hrdiny. Bohužel to byly osmdesátky v socialismu, nikoliv v USA a tak na mě spousta popkulturních odkazů ani fungovat nemůže. Byť je znám, tak jsem na nich nevyrůstal. To by mi ale nevadilo tolik, jako jazyk , kterým je kniha napsána. Infantilní, dětský, naivní. Snad taková nebude celá kniha.

09.11.2017

AnihilaceAnihilaceJ. S. VanderMeer

Kniha je napsaná jazykem, který někomu může sedět, mně byl spíš nepříjemný a ačkoliv je atmosféra zručně budována od začátku do konce, samotné vyústění čtenáře nemůže uspokojit, je až příliš znát, že jde o první díl trilogie, ve kterém se člověk dozví jen velmi málo. Kniha nabízí pouze otázky , minimum odpovědí a ať čtenář přemýšlí jak chce, víc se v této části nedozví.

06.10.2017

Teorie časuTeorie časuT. Košumberský

Odpad nemající s vědou nic společného.

17.08.2017odpad!

Temná inteligenceTemná inteligenceN. Asher

Další pecka od mistra imaginace Neala Ashera. Jeho svět Řádu je stále propracovanější a mistr nenechá čtenáře ani na chvilku vydechnout.

31.05.2017

Učení dona JuanaUčení dona JuanaC. Castaneda

Zásadní kniha, byť je nejspíš od začátku do konce vymyšlená.

05.04.2017

BonsaiBonsaiC. Stewartová

Dnes již bohužel zastaralá kniha určená spíše nevážným zájemcům o problematiku pěstování bonsají, z vyobrazených stromů lze jen málo označit za bonsaje, jde sice o stromky v misce, ale tvarovány jsou vesměs nekvalitně - příkladem budiž rostlina na titulní straně vytvarovaná ve stylu čínského Pchen-tingu než do podoby japonské, přirozeně působící bonsaje.

03.04.2017

BonsaiBonsaiP. Herynek

Tato skvělá příručka stála na počátku mé lásky k bonsajím a musím po letech konstatovat, že ji pan Herynek napsal skvěle! Jeho dlouholetá zahradnická a tvůrčí zkušenost se odrazily v kvalitě této knihy a s malými výhradami ji lze doporučit začátečníkům i dnes.

03.04.2017

Neználek na MěsíciNeználek na MěsíciN. N. Nosov

Takřka geniální Nosovovo opus magnum, kde autor pronikl do duše kapitalismu více než mnozí jiní a předestřel nástrahy tohoto zřízení nevinným dětským duším. Nedávno jsem si kupříkladu v IKEA připadal jako v Hotelu u levného bydla, taky je zde spousta věcí nekompletní a jeden je dostane teprve tehdy, když připlatí. Nikolaj Nosov sice psal propagandu, ovšem jeho propaganda byla poučená, tudíž jsem díky němu pochopil principy akciového trhu již v 10 letech. Nutno zmínit kongeniální Zápalovy ilustrace, bez kterých si mnozí z nás Neználka nedovedou představit dodnes.

20.03.2017

Deset branDeset branS. Sahn

Když jsem si koupil tuto knihu, nerozuměl jsem zenu, pak jsem ji začal číst a měl jsem občas pocit, že zenu rozumím. Nyní jsem ji dočetl a zenu nerozumím o nic víc. Ale bylo to pěkné přemítání.

13.03.2017

Blábol a jiné příběhyBlábol a jiné příběhyN. Asher

Je mi líto, ale jakožto takřka fanatický Asherův fanoušek musím vyjádřit své zklamání. Povídky v tomto sborníky jsou pouhými krátkými příběhy ze světa řádu, bez zajímavé pointy, jakoby Asher na omezeném prostoru nebyl schopen vystavět silný a strhující příběh. Navíc je mi spousta skutečností z povídek známa z jiných Asherových knih. Jsem zklamán.

22.02.2017

Pod rouškou nociPod rouškou nociD. Lehane

Velmi přeceňovaná gangsterka nemající s realitou skutečného života ve Spojených Státech na počátku minulého století, nic společného. Samá klišé, nic objevného, zajímavého, jedinečného. Standardní produkt dnešní doby. Reálný Joe by v tamní džungli neobstál ani měsíc natož aby se stal bossem. Navíc ta komedie s dobrým srdcem našeho hrdiny, ze kterého se v druhé polovině románu stane div ne svatý ochránci chudých a potřebných...tato kniha je vykalkulovaná od začátku do konce, ani bych se nedivil, kdyby ji autorovi sepsali najatí pisálkové dle nějakého vzorce typu: co všechno je v klasické gangsterce. Ačkoliv je srovnávána s Kmotrem Maria Puza, ve skutečnosti na něj nemá ani zdaleka.

25.01.2017

Cesta zenuCesta zenuA. Watts

Alan Watts patří dodnes k nejlepším popularizátorům nejen východních nauk , ale i křesťanství a po přečtení jeho knih může dočasně získat pocit vhledu i naprostý laik.

14.12.2016

1 2 3