Vítězství

Vítězství
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426763/bmid_vitezstvi-FZS-426763.jpg 4 45 45

Stará flotila série

< 3. díl

Lidská rasa se ocitla na osudové hranici. Po nezdaru operace Válečné kladivo je situace více než vážná. Nejen že Roj nebyl vyhlazen, ale navíc se objevily další mimozemské rasy jemu sloužící. Existence Konkordátu sedmi je fakt, který razantně mění poměr sil na válečné šachovnici, zvláště když se jedná o rasy technologicky na vyšší úrovni než lidé… Navíc řevnivost na straně lidí je stále více zřetelnější. Ruská konfederace ochotně podporuje zrádce z řad politiků Sjednocené Země. Atentáty na prezidentku Averyovou začínají být skoro na denním pořádku… Jsou zrádci hnáni pouze touhou po moci nebo je zatím ještě něco jiného? Objev rojového viru a jeho zdrcujícího účinku na lidskou mysl mnohé vysvětluje. A rovnou nastoluje řadu závažných otázek – kolik politiků a vojáků je infikováno, a jak vysoce jsou postaveni a nakolik jsou schopni sabotovat lidské snažení na obranu proti Roji? Kapitán Granger není výjimkou a musí prokázat, že není virem ovládán, ačkoli je jisté, že pod jeho vlivem v minulosti určitě byl. Během zuřivých vesmírných bitev úspěšně ničí mateřské lodě Roje i bitevníky jeho spojenců, takže se zdá, že jeho loajalita je nezpochybnitelná. Ale bude to stačit? Jeho nepřátelé si jsou jeho zradou více než jisti…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Victory , 2016


více info...

Přidat komentář

gonga
29.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Příšerný brak s několika relativně zajímavými nápady a příliš mnoha až pro příběh výhodnými náhodami. Mám rád sci-fi, těší mě, když autor popustí uzdu fantazii, ale tohle? Zavedu své hrdiny do zcela bezvýchodné situace a když jsou skoro na dně, vymyslím náhodu v podobě náhle se obrátivšího otroka protivníka. Bitvy v mezihězdném prostoru se dějí jako by bojovaly mořské koráby, 10 m tlusté vrstvy wolframu sem tam, singularity sem, tam. Hned v první knize autor přivede lidstvo do kontaktu s protivníkem, proti kterému by nemělo šanci ani 5 minut, ale máme tady ten wolfram, že jo. Ten vydrží všechno. A když ne, přijde nápad skočit do singularity, někoho to zabije, někoho to někam pošle a pak zase zpátky, fyzikální zákony zde neplatí, pouze slouží autorovi pro vedení příběhu. Jak je v něm problém, vyřeší se zase nějakým ad hoc výmyslem. A když ani to nepomůže, objeví se nový mimozemský druh, který chce být s lidmi kamarád, protože se po x tisících let v porobě ausgerechnet rozhodl zbavit okovů. Postavy jsou ploché bez jakýchkoliv hlubších motivací, všichni prostě chtějí emzákům nakopat zadky, nic moc jiného neřeší vyjma Volze a jeho pouta k Millerové. Celé je to neuvěřitelné a to je hlavní problém, nemohlo by se to stát ani ve vesmíru s takovými fyzikálními nesmysly, které se dějí tady. Instantní prefabrikát do vlaku na zabití času, který s literaturou nemá mnoho společného.

psychousek
18.09.2021

Je mi líto, ale ne. Třetí díl jsem v průběhu čtení 4x malém odložila a musela jsem se do pokračování přemlouvat. (Nepovím kdy, to by byl spoiler.) Uznávám, že závěr byl pěkný, některé pasáže byly promyšlené. Působilo to na mne dojmem, že autor vystřílel všechny skvělé nápady i literární obratnost ve druhém díle a ve třetím se snažil dát dohromady dobré a nedobré nápady a doufá, že to bude fungovat. Pokud však dočtete až sem, pak poslední díl také přelouskejte, přeci jen už jste na konci příběhu.


QEDS
29.06.2021 5 z 5

Opravdu skvělé pokračování a úžasné vyvrcholení celého příběhu. Tolik zvratů a následného vysvětlení jsem opravdu nečekal. Říkal jsem si proč? jo tak... a zase proč? jo tak... Tak jako u předešlých dvou knih jsem tuto přečetl prakticky na jeden zátah. Tato kniha vám odpoví na všechny otázky které vám vyvztanou u dvou předchozích knih, vše dokonale zapadá do jednoho harmonického vyvrcholení. I když malou skulinku pro možné pokračování si podle mého autor v příběhu nechal.

Turlogh
28.01.2021 4 z 5

Další a poslední, třetí pokračování vcelku povedené sci-fi, napínavé akce, opět překvapivé dějové zvraty až do konce. Ten samotný je trošičku zvláštní, jakoby otevřený. Hlavně co se týká osudů hlavního hrdiny, kapitána Timothy Grangera. Doporučuji všem fanouškům sci-fi k přečtení. Howgh.

Crozz
20.11.2020 4 z 5

Tak i třetí díl se mi líbil.

Autorovy další knížky

Nick Webb
americká
2018  79%Roj
2019  83%Válečník
2019  79%Vítězství