Roj přehled

Roj
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393199/bmid_roj-rwA-393199.jpg 4 92 92

Stará flotila série

1. díl >

Když se lidstvo poprvé střetlo s Rojem, nebyli jsme na něj připraveni. Mimozemská flotila se nemilosrdně probila až k Zemi, zničila desítky měst, zabila milióny lidí… a pak jejich lodě uprostřed útoku náhle odletěly a zmizely v hlubinách vesmíru. Od invaze již uběhlo 75 let. Roj je jen dávná historie a flotila, která ho měla zastavit, svůj jediný boj svádí s politiky, kteří chtějí osekat její rozpočet. Když se pak nečekaně znovu objeví mimozemská flotila a udeří hluboko v našem území, Zemi zachvátí panika. Naše nové lodě se s Rojem nedokáží měřit a mezi Zemí a jistou zkázou nakonec stojí jen kapitán a posádka nejstarší lodi ve flotile – ISS Constitution.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Constitution , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Roj. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (22)

PastorMal13
07.04.2024 4 z 5

Příběh je sice plný klišé, ale to se snad u tohoto odvětví trošku očekává. Autor se drží osvědčeného scenáře, kdy nastoupí silný nepřítel a je jen na outsiderovi, aby ho zastavil. Musím přiznat, že jsem neměl v plánu číst pokračování, ale zvrat v závěrečné časti mě přesvědčil o opaku.

Spoiler: při obraně Sluneční soustavy zahyne kapitán s jedním z nejvtipnějších jmen, na které jsem během čtení kdy narazil, kapitán Argus. RIP.

psychousek
16.09.2021

Jednoduché, přímočaré, místy urážející lidskou inteligenci. Povrchní jednoduchá až klišoidní zápletka, typické rozvržení sil. Jediný nečekaný zvrat je na posledních stranách a to zmíněný asi ve dvou větách. Na můj vkus autor málo pracuje s potenciálem tématu i postav. Trochu to na mne působí dojmem 'tak já něco rychle napíšu, aby bylo na chleba.'

Pokud zvládnete prvních 100 stran, je to nakonec i čtivé. Druhý díl zkusím, třeba byla jednička jen betaverze.


QEDS
24.04.2021 5 z 5

Velice poutavé čtení. Knihu jsem slupnul jako malinu. V knize je spousta akce tak jak to má být v dobrém válečném sci-fi. Děj rychle odcejpá. Hned se du pustit do dalšího dílu.

všechny komentáře

Související novinky (1)

10 nejprodávanějších eknih (listopad)

03.12.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Roj v seznamech

v Přečtených129x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených3x
v Knihotéce82x
v Chystám se číst44x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech2x

Autorovy další knížky

Nick Webb
americká
2018  79%Roj
2019  83%Válečník
2019  79%Vítězství