Válečník

Válečník
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426762/bmid_valecnik-Szj-426762.jpg 4 46 46

Stará flotila série

< 2. díl >

Země si na krátkou chvíli oddechla. Překvapivý útok Roje byl za cenu velkých obětí a díky schopnostem kapitána Grangera odražen. Jenže I když Granger prokázal mimořádnou odvahu na hranici sebeobětování, je některými politiky i vojenskými hodnostáři považován za nedůvěryhodného, ba přímo za zrádce. Na vině je záhadná Dovolená - období po jeho skoku do singularity, na které si Granger prakticky nevzpomíná. Subjektivně šlo o pouhých deset sekund jeho života, ale palubní systémy tvrdí, že reálně šlo o tři dny… Nejen tato nesrovnalost, ale hlavně fakt, že během této doby byl vyléčen ze smrtelné choroby, nabízí různé teorie, včetně té o jeho možné kolaboraci s Rojem! Lidstvo však nemusí válčit jen se zákeřnými mimozemšťany, ale i se zrádci ve vlastních řadách… A nejedná se o zrádce zdánlivé jako kapitán Granger. I v těch nejtěžších časech se najdou politici, jejichž osobní ambice jsou důležitější než přežití vlastní rasy a svými intrikami oslabují bojeschopnost lidstva. Přes všechny tyto rozkoly vojenská mašinérie Sjednocené Země připravuje operaci Válečné kladivo. Ta by měla přenést válečný konflikt na území Roje a konečným cílem je definitivní zničení jeho domovské planety. Ambiciózní plán však dostává trhliny, když nečekaně do bojů vstoupí nová mimozemská rasa – Dolmasijci – vysoce technologicky vyspělá a bohužel věrná Roji…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Warrior , 2015


více info...

Přidat komentář

Lostindream
15.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Já nevím. První díl si na nic nehrál, byl super. U druhého už byla spousta věcí překombinována. Granger se rozhodoval úplně zjevně mimo, až si po pár stránkách člověk říkal, že to přece bylo jasné od začátku. Hromada nejasného riskování a po vědomém úvodním obětování lidí bez dalších emocí jsem pak už byl k dalším ztrátám trochu odměřený a moc jsem je neprožíval (obětovat tisíce/miliony a pak se starat o život někoho konkrétního? Úplně jsem to necítil). A to závěrečné vyřešení bitvy flotil, kdy byl protivník v absolutní přesile, všichni na Grangera křičí, aby se stáhli a zmizeli, dokud to jde, a Granger jen: „Ne, nikam! Prostě to nějak dáme,“ aniž by měl jakékoliv tušení, co vůbec dělá.

psychousek
16.09.2021

Druhý díl je rozhodně lepší jak první. Je nápaditý, poutavě napsaný, místy nepředvídatelný. Skoro jako by to psal někdo jiný. Je to téměř neuvěřitelné, ale s jistou rezervovaností se i těším na třetí díl.

Co bych vytkla je korektura - působilo to na mne jako by v některých místech korektura vůbec neproběhla. Mezery navíc, nelogické navazování vět, chybějící písmena a minimálně jeden výskyt MI místo MY...


QEDS
27.04.2021 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. V knize je perfektní zvrat, který čtenář nečeká a naprosto zamíchá rozdane karty příběhu. Opět jsem knihu slupnul jako malinu. Za mě druhý díl předčil ten první. Autor má příběh perfektně propracovaný. Těším se až začnu číst další díl.

Turlogh
27.01.2021 4 z 5

Pořád dobré sci-fi, ač se mi první díl zdál lepší. Tento druhý díl je poněkud nepřehledný, intrika střídá intriku, zrada zradu, čtenář se v tom začíná ztrácet. (Snad až příliš mnoho dějových zvratů za sebou.) A v podstatě celý druhý díl je vlastně řada vesmírných bitev jedna za druhou. Howgh.

Crozz
23.09.2020 4 z 5

Opět krásně čtivé akční scifi.

uziRM
12.08.2020 5 z 5

Díky knize Jakuba Maříka jsem se dostal i k téhle výborné scifi trilogii (nejspíš z ní bral i inspiraci). Druhý díl přímo sršel vesmírnou bitvou, nechybí v ní ani intriky a politikaření. Postavy nejsou povrchní a příběh je plný zvratů a má spád. Škoda, že už jsou 2 ráno a závěrečný díl musím nechat až na "zítra".

Autorovy další knížky

Nick Webb
americká
2018  79%Roj
2019  82%Válečník
2019  79%Vítězství