Válečník přehled

Válečník
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426762/bmid_valecnik-Szj-426762.jpg 4 47 47

Stará flotila série

< 2. díl >

Země si na krátkou chvíli oddechla. Překvapivý útok Roje byl za cenu velkých obětí a díky schopnostem kapitána Grangera odražen. Jenže I když Granger prokázal mimořádnou odvahu na hranici sebeobětování, je některými politiky i vojenskými hodnostáři považován za nedůvěryhodného, ba přímo za zrádce. Na vině je záhadná Dovolená - období po jeho skoku do singularity, na které si Granger prakticky nevzpomíná. Subjektivně šlo o pouhých deset sekund jeho života, ale palubní systémy tvrdí, že reálně šlo o tři dny… Nejen tato nesrovnalost, ale hlavně fakt, že během této doby byl vyléčen ze smrtelné choroby, nabízí různé teorie, včetně té o jeho možné kolaboraci s Rojem! Lidstvo však nemusí válčit jen se zákeřnými mimozemšťany, ale i se zrádci ve vlastních řadách… A nejedná se o zrádce zdánlivé jako kapitán Granger. I v těch nejtěžších časech se najdou politici, jejichž osobní ambice jsou důležitější než přežití vlastní rasy a svými intrikami oslabují bojeschopnost lidstva. Přes všechny tyto rozkoly vojenská mašinérie Sjednocené Země připravuje operaci Válečné kladivo. Ta by měla přenést válečný konflikt na území Roje a konečným cílem je definitivní zničení jeho domovské planety. Ambiciózní plán však dostává trhliny, když nečekaně do bojů vstoupí nová mimozemská rasa – Dolmasijci – vysoce technologicky vyspělá a bohužel věrná Roji…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Warrior , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Válečník. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

Lostindream
15.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Já nevím. První díl si na nic nehrál, byl super. U druhého už byla spousta věcí překombinována. Granger se rozhodoval úplně zjevně mimo, až si po pár stránkách člověk říkal, že to přece bylo jasné od začátku. Hromada nejasného riskování a po vědomém úvodním obětování lidí bez dalších emocí jsem pak už byl k dalším ztrátám trochu odměřený a moc jsem je neprožíval (obětovat tisíce/miliony a pak se starat o život někoho konkrétního? Úplně jsem to necítil). A to závěrečné vyřešení bitvy flotil, kdy byl protivník v absolutní přesile, všichni na Grangera křičí, aby se stáhli a zmizeli, dokud to jde, a Granger jen: „Ne, nikam! Prostě to nějak dáme,“ aniž by měl jakékoliv tušení, co vůbec dělá.

psychousek
16.09.2021

Druhý díl je rozhodně lepší jak první. Je nápaditý, poutavě napsaný, místy nepředvídatelný. Skoro jako by to psal někdo jiný. Je to téměř neuvěřitelné, ale s jistou rezervovaností se i těším na třetí díl.

Co bych vytkla je korektura - působilo to na mne jako by v některých místech korektura vůbec neproběhla. Mezery navíc, nelogické navazování vět, chybějící písmena a minimálně jeden výskyt MI místo MY...


QEDS
27.04.2021 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. V knize je perfektní zvrat, který čtenář nečeká a naprosto zamíchá rozdane karty příběhu. Opět jsem knihu slupnul jako malinu. Za mě druhý díl předčil ten první. Autor má příběh perfektně propracovaný. Těším se až začnu číst další díl.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Válečník v seznamech

v Přečtených69x
v Doporučených2x
v Knihotéce65x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x

Autorovy další knížky

Nick Webb
americká
2018  79%Roj
2019  83%Válečník
2019  79%Vítězství