Leonardo je génius

Leonardo je génius https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74460/bmid_leonardo-je-genius-LFt-74460.jpg 4 29 9

Leonardo série

Leonard patří již celých třicet let k nejlepším francouzským humoristickým komiksům. Šílený vědátor, který nese vskutku některé zkarikované rysy Leonarda da Vinciho, má popleteného a nenapravitelně líného učedníka, který se vždy postará o to, aby i ty nejgeniálnější vynálezy velkého mistra skončily naprostou katastrofou. Francouzský výtvarník a novodobý zastánce tintinovské „čisté linky“ Turk (vlastním jménem Philippe Liégeois) a belgický scenárista Bob de Groot spojili své síly již na počátku 70. let minulého století v komiksu Robin Dubois, ale opravdového úspěchu dosáhli až s komiksem Leonard, který vycházel též v legendárním časopise Pif, jenž je dobře znám i u nás.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , CooBoo

Léonard est un génie , 2009

gonga
15.12.2022 odpad!

Příšerné, nevtipné až zlé, opravdu stupidní nehumor. Můj syn to má rád, pro mě je čtení utrpení. Neustále se divím, že tohle někomu přijde vtipné.
Leonardo vlastně svému učedníkovi neustále ubližuje pod stupidními záminkami. Ještě chybí (možná nechybí) krkání a prdění a je to dokonale odpudivé. Ačkoliv to by mi ani tolik nevadilo, nejhorší je, že mi to nepřipadá vtipné. Čtu, čekám na humor a na konci si jen říkám: Co to bylo!?

StarPopcorn
24.04.2020 5 z 5

Celou sérii zhodnotím zde, u prvního dílu. Leonardo a jeho učedník jsou prostě EXTRÉM. Je tu plno humoru a jestli můžu doporučit nějaký díl, tak asi "Génius na cestách"
PS: Psal jsem to i u Garfielda a napíšu to i sem - Porovnejte si poslední a první díl - Je zde vidět posun v humoru, kresbě atd. Což beru za velkej plus

jenda88
06.07.2019 5 z 5

Kniha byla vtipná.

Mercatino
21.05.2018 2 z 5

Ne, toto ne, čekal jsem kromě humoru i něco, co mě posune dále, bohužel. Do dalšího čtení určitě velké NE.

Asterix
24.07.2017 5 z 5

Dost vtipný komiks.

martinstefko
26.09.2016 4 z 5

Jestli máte rádi humor, který je groteskní, je založený na slovní komice, ale i na komice situační, je ukázkou toho, jak je možné humor přesně dávkovat a bavit jednoduše, někdy skutečně až dětinsky, tak si tenhle komiks kupte, protože já jsem u něj měl příjemný pocit uvolnění, takový ten, kdy se můžete smát a nemusíte chvíli nic řešit, protože se vše na chviličku zdá jednoduché a vzdálené.

borknagar
14.09.2016 4 z 5

Francouzská klasika, která není jen vtipná, ale i poučná. U nás oblíbený Asterix má konkurenta v podobě neuvěřitelně vynalézavého Leonarda, který svým humorem pobaví každého, kdo pobavit chce. Skvělá jednohubka. Jen více takových to sešitů.......

knihomolka01
26.05.2014 5 z 5

Opravdu skvělý komiks, byly pasáže u kterých jsem se doslova válela po podlaze:D

Mat2003
13.10.2012 5 z 5

bylo to vtipne napr:kdyz leonardo skousel zemskou gravitaci

Autoři knihy

Turk (p)