goergina goergina komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Hlavní myšlenka knihy je úžasná. Pojetí příběhu též. Přelouskat to ale dalo zabrat. Občas jsem se ztratila v běhu událostí. Celý příběh je hluboký a k zamyšlení. Některé pasáže mě přesto nebavily. Celkově mám pozitivní dojem, ale London má určitě lepší knihy.

11.05.2022 3 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Povídka je to pěkná, k zamyšlení. Téměř filozofická. I přesto si ale myslím, že vydat jí jako knihu je plýtvání zdroji. Jako sloupek v časáku, článek na webu či jako součást sbírky by posloužila stejně dobře. Dvacetiminutovka před spaním.

11.05.2022 2 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Krátká, napínavá, mrazivá. Přesně podle mého gusta.

08.05.2022 4 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Moje první postapo kniha a já jsem nadšená. Zprvu mě trochu odrazoval počet stran, ale to v konečném důsledku ani nebylo podstatné. Vůbec mi nevadilo dynamické střídání vypravěčů (vzpomínky ostatních lidí) a naopak jsem si to užívala. Jak už ale bylo zmíněno, konec příběhu jako by tam nepatřil. Zklamal mě, ačkoli sama nevím, jaký konec by mě vlastně potěšil :-) Jinak dávám dobré hodnocení a všem fandům postapo ( a nejen jim) knihu s klidným srdcem doporučím.

05.05.2022 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Začátek knihy byl skvělý. Postavy výrazné a procítěné. Od půlky knihy moje nadšení opadalo. Padalo a padalo až jsem málem knížku odložila, protože to nejzajímavější se podle mě už zjistilo. Přesto jsem to mu dala šanci a konec se opět rozjel v zajímavou zápletku. Celkově kniha dobrý, avšak další autorovu knihu asi pokoušet nebudu.

01.05.2022 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla, byla napínavá a námět neokoukaný. Jediná výtka je za mě dějová linka bratra Jacoba. Postava nebyla vykreslená, neměla začátek a hlavně konec. Postava k ničemu nepřispěla. Nepochopila jsem to.

01.05.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

(SPOILER) Nevím, co si o tom mám myslet. Někde se dočtu, že je to fantasy pro děti. Vážně? Snad NE! Vraždy, prostituce apod.? A pro dospělé? No. Bylo by to celkově uvěřitelnější, kdyby bylo postavám v průměru alespoň o tři roky více. Osud Inej mi zavání pedofílií (když má ve svých 15 letech dlouhou zkušenost se Zvěřincem) a Kazově schopnostem taky nevěřím. Vím, že je to série, přesto mě otevřený konec zklamal. Kromě tohoto se mi ale celkově kniha líbila. Přesto do druhého dílu nejdu.

23.03.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha. Nic víc není třeba.

11.03.2022 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Ačkoli je vše jasné už na začátku, kniha je zajímavá a napínavá. Konec byl velmi překvapující, což knihu ještě více povýšilo. Knihu jsem přečetla rychle a nedala mi spát.

09.03.2022 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Nevím kdy naposledy se mi stalo, že bych u knihy cítila tak intenzivně své emoce (vztek). Příběh je možná takový “laciný”, ale je také lidský a opravdový. Splnilo to moje očekávání, takže za mě ano.

05.03.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem dostala jako malá a četla jí mockrát. Teď jsem ji našla a přečetla ji znovu. Srdcová záležitost. Jak pravdivé a výstižné. Povinná četba.

05.03.2022 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Kniha mě neskutečně bavila do chvíle, než byla odhalena celá pointa. Pak už bylo vše jasné a já totálně ztratila zájem. Poslední strany jsem jen přelétla. Ale asi 4/5 knihy jsem si užila.

05.03.2022 3 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Knihu jsem dočetla, ale nebavila mě. Jude je prostě totální trubka neschopná komunikace a jejího fňukání je vlastně plná kniha. Celý příběh by se klidně dal dát do menšího počtu stran. Přijde mi, že Mona Kasten jede spíš na kvantitu, než kvalitu. Neskutečně mnoho opakujících se frází (což může být i chyba překladatele, ale nevím). Monu Kasten do své četby už určitě nezařadím.

05.03.2022 2 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

(SPOILER) Kniha byla tak čtivě napsaná, že jsem ji zhltla až do konce, ačkoli mi ta teroristická linka přišla přitažená za vlasy a konec byl fakt divný, Naštvaly mě taky některé nevyřešené a nejasně ukončené části příběhu (znásilnění, rozvod, dementní otec). Myslím, že na tuto knihu rychle zapomenu.

05.03.2022 3 z 5

Za hranicemi lesa Za hranicemi lesa Adéla Jedlitschková

Kniha mě nebavila. Příběh mě nevtáhl. Možná jsem se nechala příliš ovlivnit pozitivními recenzemi a sáhla tak po knize pro mládež. Navíc vůbec nechápu, že kniha pro děti a mládež má tak prasáckou korekturu a kostrbatou stavbu vět. Knihu jsem nedočetla.

05.03.2022 1 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Žádná jiná kniha v mně nenechala tak hluboký dojem, jako tato. Velmi čtivá a hodně zajímavá. Za mě by tam nemusela být ani ta romantická linka, protože i tak by ta kniha měla co nabídnout. Doporučuji každému.

03.03.2022 5 z 5