Ta druhá

Ta druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93257/bmid_ta-druha-mU6-93257.jpg 4 358 53

Přitažlivá televizní reportérka Jill připravuje s úspěšným chicagským právníkem Davidem Plumleym interview o rozvodech. Oba se vzájemně přitahují......

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Other Woman , 1983

ronave
16.09.2022 5 z 5

Na Joy Fielding mám ráda, že se ve svých knihách neopakuje a není každá stejná. Teď si vzala na paškál, rodinné vztahy, nevěru, přátelství, domácí násilí a zvládla do knihy zakomponovat i vraždu.
Budu se jen opakovat, když řeknu, že její knihy jsou čtivé a čtenáře vtáhnout do děje.

goergina
05.03.2022 4 z 5

Nevím kdy naposledy se mi stalo, že bych u knihy cítila tak intenzivně své emoce (vztek). Příběh je možná takový “laciný”, ale je také lidský a opravdový. Splnilo to moje očekávání, takže za mě ano.

PREBURDA
22.04.2021 3 z 5

Kniha se nejdřívě četla nezáživně a zdlouhavě ( součastnost a na jednou hups stránky co bylo před ... ), takové čtení moc nemusím, ale potom najednou v knize, zajímavý zvrat. Postavy v knize mají každá své, čtenář si v tom najde svůj úhel pohledu. Jako žena, bych určitě netrpěla ponižování, sukničkáře a lháře. "Před nikým se neponižuj, nad nikoho se nepovyšuj.... a hlavně nikdy ze sebe nenechej dělat blbce." :o)

IvčaH76
22.01.2021

Na začátku zmatená. Jinak bezva.

martinaandulka
28.10.2020 3 z 5

Chvíli byla kniha za mě čtivá, chvíli mi přišla zdlouhavá,ale téma manželství,vztahy rodinné a přátelství je téma vždy na zamyšlení a stále aktuální.

AnnaPok
01.10.2020 odpad!

Jako vazne 80%?
Nejnudnejsi kniha od tehle autorky co jsem cetla... Od prvni stranky az do predposledni. Jedina zajmava stranka byla ta posledni....Ale srovnani "hrdinky" s tyranou zenou me pobavilo.... I kdyz ji jako zena chapu...cela kniha je jen o snaze udrzet suknickare....nuda

georginaa
23.09.2020 3 z 5

Někdy ve vztahu člověk přehlíží signály, které jsou jednoznačné. Jako Jill, která propadla kouzlu Davida a už nevěnovala pozornost, co se kolem ní děje. Pak už samozřejmě bylo pozdě. Mít sílu bojovat o vztah je dlouhodobá záležitost, pokud ještě proti sobě máte pěknou mrchu. Já bych asi na to nervy neměla.

Niš-knihovna
01.09.2020 odpad!

Nepříliš povedená, odloženo na neurčito!

Knihomolka134
23.08.2020 1 z 5

Snad nejnudnejsi a nejvic pruhledna kniha z rajonu cervenych knihoven, kterou jsem za posledni dobu cetla.
Nepochopila jsem, jak se muze a dokaze / chce vzdelana zena jako byla Jill neustale tak ponizovat pred Davidem, nevernikem a lharem, vsechno mu odpoustet a trpet. Obe hrdinky (Jill i Beth) ponekud mdle, nezajimave, bez sebevedomi a sebeucty. Mozna chtela autorka poukazat na zeny slabe, nerozhodne, lehce zmanipulovatelne a zneuzivane. Od zacatku jednoduchy dej, bez sirsich rozmeru psychologickeho romanu.
Chtela jsem docist, protoze uz z principu vzdy docitam vsechny knihy. Tohle ale stacilo. Nejsem si jista, jestli k dalsim autorcinym dilum najdu priste cestu.

Sazinek
07.08.2020 2 z 5

Já nevim - nejsem typ čtenáře, co odloží knihu... ale v tomto případě, bohužel stalo se.. Rozvláčněné, zhlouhavé... a jestli se něco dělo, tak asi až od poloviny knihy a do é doby já to vzdala... takže za mne ne...

EvikU.
27.06.2020 3 z 5

Tahle kniha není tak napínavá jako jiné její knihy. Hlavně člověk už je namlsaný tolika krásnými knihami, že pak má vysoké očekávání. Jinak se četla hezky.

Cecylus
25.06.2020

Jak sebou může nechat někdo takhle zametat?

Bebe2004
17.06.2020 3 z 5

Nebýt mého pravidla (každou knihu dočíst), asi bych ji odložila hned po první kapitole. Začátek mě vůbec nebavil, nedokázala jsem se na to soustředit. Ovšem asi v půlce se věci začaly rozjíždět a nakonec jsem možná i trochu ráda, že jsem to dočetla. A i přes mé nesympatie k hlavní hrdince, jsem byla velmi ráda za tenhle konec.

Alienn
03.04.2020 3 z 5

Knihu jsem četla už podruhé. Autorku mám ráda, ale tuto knihu řadím k těm slabším. Určitě je to z velké části proto, že se mi za celou knihu nepodařilo k hlavní hrdince najít sympatie.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

TereVy
20.02.2020 4 z 5

Super, relativně tenká knížka, takže skoro hned přečteno ... bavila mě od začátku do konce, překvapivý závěr

konicekbily
27.01.2020 3 z 5

Moc románů pro ženy jsem nepřečetl, ale tento určitě nepatří k těm lepším. Je to takový nemastný - neslaný kolotoč vztahů bez vedlejšího příběhu. Průměr. Možná by tyto vztahy lépe poodhalil pan Musil na TV Barrandov.

RendyaDav
12.01.2020 4 z 5

To jsou knížky , které musím přečíst na jeden zátah...Začtu se , ponořím se do děje,a vydýchnu až na konci...Taková ze života,někteří se tak dokáží chovat nechat si to dovolit od druhých...Já buch to nevydržela ...To budu raději sama než s člověkem ,kterýsi mě neváží...

biairicia
20.09.2019 3 z 5

Jako fajn, ale to je vše. Celkem dobře se kniha čte. Ale vlastně je trošku nudná a o ničem. Uživatelka mariva mi mluví z duše :) Konec je skutečně useknuté logické vyústění.

mariva
08.04.2019 3 z 5

Knížka mě dost zklamala. Od autorky jsem zvyklá na lepší, napínavější knihy, většinou s překvapivými zvraty v závěru, kdy je najednou všechno úplně jinak, než to celou dobu vypadalo. Tady je vše od začátku předvídatelné a závěr je jen logickým vyústěním děje, navíc stručně vyjádřený na posledních dvou stranách. Kniha se sice celkem dobře četla, ale nic zajímavého a překvapivého nepřinesla.