Gizelaa Gizelaa komentáře u knih

Mikeš Mikeš Josef Lada

Kocourka Mikeše jsem milovala jako dítě a má své kouzlo i dnes, když jsem ho četla vnukům.

02.03.2022 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Jako všechny díle předtím - skvělé.
(A opět jsem si rozšířila obzory prohlížením internetu - Château Frontenac je nádherný.)

16.01.2019 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Asi bych chtěla bydlet v Three Pines (no ale zase nějak moc se tam vraždí, tak nevím). Tenhle styl mám moc ráda - ze stránek neteče krev, ale tak nějak "poklidně" se tam vraždí :-). Klasická detektivka :-) Už začínám číst další díl (dostala jsem je všechny na vánoce, tak si užívám).

10.01.2019 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další krásná romantika... Knihy Julie Caplin mám moc ráda, těšila jsem se na ni a nezklamala :-)

28.03.2022 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tentokrát výjimečně nejsme v Three Pines, ale to nic nemění na zajímavosti knihy - opět nejvyšší ohodnocení :-)
Jen mě štve, že ještě nejsou vydané další díly (myslím, že je jich celkem 13) a nedozvím se jak to bude dál s inspektorem Gamachem a Beauvoirem.

24.01.2019 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Kniha se mi moc líbila, je to úžasný protiklad k "severským"detektivkám a to mám ráda.

30.12.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Dobře napsaná kniha, některé věci se musí brát s nadhledem (detektivka = pohádka pro dospělé), ale dobře se to četlo. Pokračuji ihned dalším dílem :-)

28.12.2018 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Skvělé jako vždy. Přečetla jsem za jeden den, nemohla jsem knihu odložit.

29.01.2019 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Hezké čtení, klídeček a pohoda, žádné krutosti a krvavé nechutnosti.

03.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Výborná detektivka, jako ostatně i všechny předtím :-)

24.01.2019 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Dočteno a po přečtení komentářů se ihned vrhám na další.
U čtení mám tablet a zajímavé věci (místa a mapy) si vyhledávám na internetu - tady to byl bytový komplex Habitat 67 - kdo to nezná doporučuji vyhledat.

13.01.2019 5 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Nenáročná oddychovka, dobře se četla.

24.01.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Četla jsem všechny detektivky od Nesba, ale tahle mě nebavila (a to docela dost).

12.01.2019 3 z 5

Na prach Na prach Paul Finch

Právě jsem dočetla zatím poslední díl "Hecka" a doporučuju - akční jako vždy.

08.04.2022 5 z 5

Nepřítel živých Nepřítel živých Pavel Korněv

Tak jsem ji právě dočetla, jako dobrá, ale z toho konce mám takový rozpačitý dojem - bude ještě další díl???

28.03.2022 4 z 5

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Výborná, jako všechny minulé. Jen mi chybí mapka :-)

26.02.2020 5 z 5

Vzestup draků Vzestup draků Morgan Rice

Přečetla jsem Ságu Čarodějův prsten i sérii Koruny a slávy (se sebezapřením). Řekla jsem si, že to zkusím ještě s touto knihou, ale odložila jsem ji po pár kapitolách. Je spousta jiných zajímavých knih, dobře přeložených a psaných opravdu česky, bez chyb a s českou gramatikou. Hrubky v knihách nesnáším. Styl tohohle překladu mi velmi připomíná překládač Googlu.
Vždycky platilo, že když "je to černé na bílém", tak je to pravda a správně, ale rozhodně ne v těchto knihách :-(

02.11.2018

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Ale tak jo, přečíst se to dá :-) není to špatné, ale mám z toho pocit, že mi chybí další díl.
Pravda je, že jsem to četla docela dlouho (týden).

11.05.2018 3 z 5

Zrádcova dýka Zrádcova dýka Kevin Sands

Sice nejsem úplně cílový ročník, ale všechny díly se mi moc líbily, takže není to jen pro "děti a mládež" :-)

16.04.2022 4 z 5

Finále Finále Dmitrij Rus

Tento díl byl trochu lepší než minulý, ale konec opět otevřený pro další díl.
Někde jsem četla, že autor prý snad píše už 11 díl - jestli je to pravda tak to trochu začíná být jako telenovela.

12.04.2022 4 z 5