Gizelaa Gizelaa komentáře u knih

Zrádcova dýka Zrádcova dýka Kevin Sands

Sice nejsem úplně cílový ročník, ale všechny díly se mi moc líbily, takže není to jen pro "děti a mládež" :-)

16.04.2022 4 z 5

Finále Finále Dmitrij Rus

Tento díl byl trochu lepší než minulý, ale konec opět otevřený pro další díl.
Někde jsem četla, že autor prý snad píše už 11 díl - jestli je to pravda tak to trochu začíná být jako telenovela.

12.04.2022 4 z 5

Na prach Na prach Paul Finch

Právě jsem dočetla zatím poslední díl "Hecka" a doporučuju - akční jako vždy.

08.04.2022 5 z 5

Nepřítel živých Nepřítel živých Pavel Korněv

Tak jsem ji právě dočetla, jako dobrá, ale z toho konce mám takový rozpačitý dojem - bude ještě další díl???

28.03.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další krásná romantika... Knihy Julie Caplin mám moc ráda, těšila jsem se na ni a nezklamala :-)

28.03.2022 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Kocourka Mikeše jsem milovala jako dítě a má své kouzlo i dnes, když jsem ho četla vnukům.

02.03.2022 5 z 5

Válka Válka Dmitrij Rus

Tak tenhle díl mě moc nenadchl - plně odpovídá svému názvu - prostě válka. Tak trochu z toho mám pocit vycpávkového dílu před koncem.

20.11.2021 3 z 5

Mezi životem a smrtí / Pouta Mezi životem a smrtí / Pouta Bohumil Zahradník-Brodský

Knihu jsem četla poprvé před cca 50 léty a teď znovu v rámci Čtenářské výzvy - Kniha vydaná před 100 a více léty. Vzhledem k tomu, že mám doma knihu vydanou v roce1917, tak jsem se rozhodla ji přečíst znovu.
Je to kniha určená pro "paní a dívky" a ve své době to byla určitě hodně čtená. Ovšem dnes je zastaralá jak jazykem, tak i obsahem = rozhodně nedoporučuji mladším ročníkům. Ty starší si ji možná s trochou nostalgie přečtou.
Dávám 4 hvězdičky - ne za hodnotu knihy dnes, ale jak se asi četla v době svého vydání :-)

11.03.2021 4 z 5

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Výborná, jako všechny minulé. Jen mi chybí mapka :-)

26.02.2020 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Skvělé jako vždy. Přečetla jsem za jeden den, nemohla jsem knihu odložit.

29.01.2019 5 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Nenáročná oddychovka, dobře se četla.

24.01.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Výborná detektivka, jako ostatně i všechny předtím :-)

24.01.2019 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tentokrát výjimečně nejsme v Three Pines, ale to nic nemění na zajímavosti knihy - opět nejvyšší ohodnocení :-)
Jen mě štve, že ještě nejsou vydané další díly (myslím, že je jich celkem 13) a nedozvím se jak to bude dál s inspektorem Gamachem a Beauvoirem.

24.01.2019 5 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Cestopisy nemusím, ale v rámci Čtenářské výzvy jsem se pustila do téhle - říkala jsem si je proložená recepty, tak to půjde.
No přečetla jsem ji, ale co mi vadilo bylo přeskakování z místa na místo - vlastně vůbec netuším kudy expedice jela, jen kde všude byla. Příběhy z cesty, recepty a postupy moc hezky popsané, ale těch vsuvek bylo trošku moc.
Paní Blance jsem fandila, ale ty neustálé stížnosti... a nakonec zjištění, že už vlastně nežije v Čechách mě docela rozladily.

18.01.2019 2 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Jako všechny díle předtím - skvělé.
(A opět jsem si rozšířila obzory prohlížením internetu - Château Frontenac je nádherný.)

16.01.2019 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Dočteno a po přečtení komentářů se ihned vrhám na další.
U čtení mám tablet a zajímavé věci (místa a mapy) si vyhledávám na internetu - tady to byl bytový komplex Habitat 67 - kdo to nezná doporučuji vyhledat.

13.01.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Četla jsem všechny detektivky od Nesba, ale tahle mě nebavila (a to docela dost).

12.01.2019 3 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Asi bych chtěla bydlet v Three Pines (no ale zase nějak moc se tam vraždí, tak nevím). Tenhle styl mám moc ráda - ze stránek neteče krev, ale tak nějak "poklidně" se tam vraždí :-). Klasická detektivka :-) Už začínám číst další díl (dostala jsem je všechny na vánoce, tak si užívám).

10.01.2019 5 z 5

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

Tak přečetla jsem si ji, protože jsem četla Čtenářku a zajímalo mě, zda to druhý díl vylepší. No přečíst se to dalo, ale asi to není kniha, ke které se budu vracet. Až vyjde 3. díl, tak si ho taky přečtu, protože nemám ráda nedokončené série :-)

03.01.2019 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Hezké čtení, klídeček a pohoda, žádné krutosti a krvavé nechutnosti.

03.01.2019 5 z 5